שתף קטע נבחר

חצו את הגבול הסגור בין קנדה לארה"ב: "כמו יום כיפור"

זמן קצר לפני סגירת הגבול היבשתי הארוך בעולם בין שתי מדינות, רונן ישראלסקי ואשתו הספיקו לעבור לארה"ב ולחזור לקנדה. הם תיארו מחזה הזוי: "כל יום עוברות עשרות אלפי מכוניות"

 

 

ארצות הברית וקנדה סגרו בסוף השבוע האחרון את הגבול המשותף להן בצעד היסטורי, בניסיון לבלום את התפשטות נגיף הקורונה בצפון אמריקה. מדובר בגבול היבשתי הארוך בעולם שמשתרע לאורך 8,891 קילומטרים. הגבול נסגר לאורכו למעברים שמוגדרים בלתי-חיוניים.

ארה
הנתיבים הסגורים בגבול בין קנדה לארה"ב(צילום: רונן ישראלסקי)

 

 

הבמאי הישראלי רונן ישראלסקי ואשתו עברו ביום שישי האחרון מקנדה לארה"ב כדי לעבור בדיקה רפואית. הם היו היחידים שהצליחו לעבור את הגבול וגם לחזור לקנדה עוד לפני סגירתו ותיעדו את המעברים הריקים.

 

"כשהגענו לגבול בין קנדה לארה"ב ראינו מחזה שלא ראינו מעולם. גבול ריק", אמר ישראלסקי. "כל יום עוברות עשרות אלפי מכוניות וזה מחזה סוריאליסטי. זה הזכיר לי את גשר הירקון ביום כיפור. מקום ריק. עמדות סגורות".

ארה
(צילום: רונן ישראלסקי)

ישראלסקי הוסיף: "כשבאנו לעבור אז שוטר הגבול שאל לאן אנו נוסעים. הראיתי לו הפנייה לבדיקה והוא אמר שבחצות כבר לא תוכל לחזור. אמרתי לו שתוך שעה אני חוזר הביתה. הוא נתן לנו להיכנס בתור אזרחים קנדים. טסנו לבדיקה ועשינו אותה, אפילו לא הסתובבנו ברחוב".

 

הוא ציין כי נאלץ להיכנס לבידוד עם חזרתו לגבולות קנדה, אף שמדובר היה בבדיקה קצרה. "כשעברנו את הגבול בחזרה לקנדה השוטרת אמרה שאנחנו האחרונים לעבור ותכף סוגרים", הוא סיפר. "היינו היחידים בגבול. היא הסבירה שאנו צריכים להיכנס לבידוד, וזה לא משנה כמה זמן היינו בארה"ב. נכנסו לבידוד. המראה של גבול ריק - היה מראה שלא אשכח אף פעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן ישראלסקי
אחד המעברים בגבול. "כמו יום כיפור"
צילום: רונן ישראלסקי
מומלצים