שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

מד"א יקים עוד מתחמי "היבדק וסע" בירושלים, חיפה ובבאר שבע

לאחר הקמת המתחם הראשון בגני יהושע בתל אביב, הודיע מד"א על הקמת שלושה מתחמים נוספים. כל אחד מהם יוכל לקלוט עד אלפי נבדקים מדי יום. הדגימה נלקחת מאנשים בעודם יושבים ברכב

 

 
על רקע התפשטות נגיף הקורונה בישראל, יחל מד"א להקים מהלילה (שבת) שלושה מתחמי "היבדק וסע" נוספים בירושלים, בחיפה ובבאר שבע. במתחם שהוקם בגני יהושע בתל אביב נבדקו יותר מ-350 אזרחים ובמד"א אומרים שמאות עד אלפים יוכלו להיבדק מדי יום בכל אחד מהמתחמים הללו.
 
יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום


עמדת הסדיקה בדרייב אין (צילום: מוטי קמחי )
אנשים יגיעו בנסיעה וייבדקו במכוניתם(צילום: מוטי קמחי )

עמדת הסדיקה בדרייב אין (צילום: מוטי קמחי )
ההכנות במתחם בתל אביב(צילום: מוטי קמחי )

שלושת המתחמים החדשים יוקמו במהירות האפשרית, וצפויים להתחיל לפעול בימים הקרובים. בכל אחד מהם יוצבו צוותים של מגן דוד אדום, אנשי משטרת ישראל ומאבטחים, שיישמרו על הסדר הציבורי. חולים שלא יהיו מסוגלים להתנייד למתחם, ללא שימוש בתחבורה ציבורית, יוכלו לבצע את הדגימה בביתם, כפי שהיה עד כה. פרמדיקים אספו עד היום 14 אלף דגימות מישראלים ברחבי הארץ.

 

במד"א מבקשים להדגיש כי הגעה לבדיקה במתחם "היבדק וסע" מותנית ביצירת קשר עם מוקד 101 של מגן דוד אדום, ובקבלת אישור. מי שיאושר על-ידי רופא שיש ליטול ממנו דגימה, יקבל מסרון SMS עם הפרטים, ויתבקש להגיע למתחם המתאים על פי מקום מגוריו בשעה הנקובה. כחלק מהליך הדגימה, יגיע הנבדק למתחם ברכב פרטי, יבוצע במקום זיהוי ואימות נתונים, שלאחריו תילקח דגימה על-ידי פרמדיק מד"א שעוטה ערכת מיגון מלאה נגד הדבקה. במשך כל התהליך, הנבדק יישאר ברכבו, ולאחר מכן ייסע חזרה ישירות לביתו.

 

 

מעיריית ירושלים נמסר כי המרכז בבירה יוקם בחניון אצטדיון טדי המזרחי. הוא צפוי להתחיל לפעול מחר בשעות הערב והעבודות להקמתו כבר החלו. ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר כי "אני מבקש מהתושבים להיות סבלניים, לגלות הבנה, וכמובן לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות". 

 

מנכ"ל מד"א אלי בין אמר: "על מנת להמשיך את מאבקנו בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל, החלטנו יחד עם שר הבריאות, מנכ"ל משרד הבריאות ושאר הגורמים במשרד ובמד"א, להגביר באופן משמעותי את מספר הבדיקות לגילוי נגיף הקורונה המבוצעות בישראל. הפרמדיקים נכונים להגביר עוד את פעילותם, על אף העומס והקשיים".

 

לדבריו, מתחמי "היבדק וסע" שכבר הוכיחו את עצמם בעולם, "צפויים לאפשר לנו להגדיל את הבדיקות בסדרי הגודל שאנו שואפים אליהם. מגן דוד אדום ימשיך לעשות ככל יכולתו על מנת לסייע למאבק הלאומי בנגיף הקורונה, למען בריאות הציבור והצלת חיים במדינת ישראל".

 

יעל פרידסון השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בדיקה במכונית
צילום: מוטי קמחי
מומלצים