שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בן 48 מת מאירוע מוחי - איבריו הצילו ארבעה

  גיא חורש, עורך דין בן 48 הגיע לבית החולים עם חוסר יכולת לנשום ויד שמאל נימולה. אחרי בדיקות ואשפוז הוא נשלח הביתה בטענה כי מדובר במשהו רגשי וניתנו לו כדורים פסיכאטריים. כמה ימים אחר כך הוא התמוטט והובהל לבית החולים שם נקבע מותו. משפחתו תרמה איבריו

  במותו הציל ארבעה: גיא חורש, עורך דין בן 48 נפטר בבית החולים שיבא בתל השומר לאחר שעבר אירוע מוחי. משפחתו של חורש, שהיה חתום על כרטיס אדי, הסכימה לתרום את איבריו ובכך להציל חיים.

   

  לחתימה על כרטיס אדי

    

  איבריו של גיא הושתלו בשני בתי חולים והצילו את חייהם של ארבעה אנשים. ריאותיו הושתלו בגבר בן 44 בבית החולים בילינסון, ליבו הושתל בגבר בן 61 גם הוא בבית החולים בילינסון. הכבד והכליה של חורש הושתלו באישה בת 62 בבית החולים איכילוב וכליה נוספת הושתלה בגבר בן 44 בבית החולים בלינסון.

   

  משפחתו של חורש מסרה: "להצלת חיים יש חשיבות עליונה. בצל הטרגדיה זכינו לנחת וגאווה על שהצלחנו להציל חיים. לגיא היו מאות חברים והיה מאוד אהוב על כולם. היה אדם חייכן ואהב לעזור. הוא אהב את הבת שלו ליה בת השמונה יותר מכל אדם בעולם, והיה אבא מסור ואוהב".

   

   גיא חורש ז"ל. להצלת חיים יש עדיפות עליונה ( )
  גיא חורש ז"ל. להצלת חיים יש עדיפות עליונה

   

  "הגיע עם כאבי ראש - נשלח הביתה עם כדורים פסיכאטריים"

  "גיא הגיע לבית החולים תל השומר עם יד שמאל שקצת נימולה ועם חוסר יכולת לנשום" , מספרת מיה הרנוי, גרושתו של גיא בשיחה עם ynet, "אשפזו אותו במחלקת כאבי חזה ועשו לו את כל הבדיקות במשך יום שלם ואמרו לו שזה כנראה משהו רגשי, התקף חרדה, ושלחו אותו הביתה עם כדורים פסיכיאטריים. הוא התחיל ללכת לאט והיינו בטוחים שזה בגלל הכדורים.

   

  "הוא הלך לפסיכיאטר והוא החליף לו את הכדורים. כעבור מספר ימים הוא יצא החוצה ונפל על הראש כי הוא היה לא יציב. הוא החליט להפסיק את הכדורים והפסיכיאטר אמר שאולי זה עניין נוירולוגי. דקות ספורות לפני שהוא התחיל לפרפר, הוא עוד הספיק לדבר בשיחת וידאו עם ליה, הבת שלנו. כשהשיחה ביניהם הסתיימה, הוא התחיל לפרפר ומיד הזמינו אמבולנס שהוביל אותו לבית החולים ושם כבר נקבע מותו".

   

  היה איש מצחיק ונהנתן, היה רוצה להציל חיים. גיא חורש ז"ל ( )
  היה איש מצחיק ונהנתן, היה רוצה להציל חיים. גיא חורש ז"ל

   

  הרנוי אומרת: "אני לא יודעת אם זה הגיע למצב הזה בגלל הקורונה כי עשו עשו לו את כל הבדיקות שמתאימות לשבץ מוחי, אבל מסתבר שלא אבחנו אותו נכון. גיא היה איש מצחיק בטירוף ושנון והיה לו טוב לב. הוא פשוט נהנתן. הוא היה האבא הכי טוב שיכול להיות. לא הרבה ילדים זוכים לאבא כזה".

   

  היא מוסיפה: "זו גאווה לתרום איברים וזו זכות שיש אפשרות לתת חיים כאשר אתה כבר איבדת את שלך. הצלחנו להציל הרבה חיים. אני בטוחה שהבת שלי תגדל ואני אוכל לספר לה כמה אבא שלה גיבור. אפילו אחרי החיים שלו הוא רצה להציל חיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים