שתף קטע נבחר

משה פונטי: "צריך לדחות את המשחקים האולימפיים"

יו"ר איגוד הג'ודו טוען שבעקבות המצב ומגפת הקורונה צריך לקבל החלטות קשות: "אין אלטרנטיבה אחרת, מחובתנו לנקוט עמדה. טובת הספורטאים ובריאותם מנחות אותי"

יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי קורא היום (ראשון) לדחיית האולימפיאדה שאמורה להיערך הקיץ בטוקיו. לדעתו של פונטי, מה שצריך לעמוד בראש סדר העדיפויות הוא בריאות הספורטאים ויש לקבל החלטות קשות אך הכרחיות.

 

"בשנים האחרונות איגוד הג'ודו מוביל את הספורט הישראלי להישגים בזירה הבינלאומית, מדליות אולימפיות, אליפויות עולם ואירופה ואינספור מדליות בתחרויות בינלאומיות", אמר פונטי. "בשנה האחרונה האיגוד, הפעילים, המנהלים, המאמנים והספורטאים נושאים את עיניהם ליעד אחד: אולימפיאדת טוקיו 2020".

 

"מעולם לא ברחתי מהחלטות קשות". פונטי עם ששון וסמדג'ה בריו (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"מעולם לא ברחתי מהחלטות קשות". פונטי עם ששון וסמדג'ה בריו(צילום: אורן אהרוני)

"לאיגוד הג'ודו יש ספורטאים המועמדים למדליה אולימפית, שמקדישים את חייהם ומתאמנים שנים ארוכות למשחקים האולימפיים. יחד עם זאת, מה שמנחה אותי ומה שצריך להנחות את כל מי שמנהל את הספורט האולימפי בישראל, הוא טובת הספורטאים שלנו, ביטחונם ובריאותם. זה הזמן להפגנת אחריות ומנהיגות, זהו תפקידנו".

 

"הייתי ספורטאי אולימפי ומאמן אולימפי, וגם כיו"ר אני בהחלט מבין את המשמעות הגדולה של ההחלטה אם לקיים או לדחות את האולימפיאדה, אך מחובתי ומתוך אחריות חברתית אני חושב שאין אלטרנטיבה אחרת, אנחנו צריכים לקרוא לדחיית המשחקים האולימפיים".

 

אזרח יפני ליד כרזת המשחקים (צילום: AFP)
האולימפיאדה תידחה?(צילום: AFP)

 

"מעולם לא ברחתי מהחלטות קשות ונקיטת צעדים, ומחובתנו לנקוט עמדה, גם אם היא אינה קלה. אני קורא ליושבי הראש של הענפים האולימפיים בישראל להצטרף אליי ולפנות לוועד האולימפי הבינלאומי בבקשה לדחות את אולימפיאדת טוקיו, כפי שעשו בארה"ב ובנורבגיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
משה פונטי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים