שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

בת ים נגד מפירי ההנחיות: רחפנים ישמשו לפיזור התקהלות

עיריית בת ים החלה באכיפת איסור התקהלות באמצעות רחפנים בעלי מערכת כריזה שיפעילו פקחי העירייה ושוטרי הסיור העירוני. הבוקר בוצע ניסוי כלים בטיילת במהלכו נתבקשו תושבים להתפנות מחוף הים. ראש העיר מפציר: "תישארו בבית, תצאו רק אם אתם חייבים"

 

 

 

בבת ים החלו הבוקר (ראשון) להשתמש ברחפנים לטובת פיזור התקהלות אסורה במרחב הציבורי במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. הרחפנים מחוברים למערכת כריזה ומופעלים על ידי פקחי העירייה ושוטרי הסיור העירוני.

 

הבוקר ביצעה העירייה ניסוי כלים במהלכו הועלו רחפנים מעל הטיילת וכרזו לתושבים להתפנות מהמקום. "אנחנו נערכנו מראש וערוכים לכל תרחיש ברמה הגבוהה ביותר, אבל לא נצליח לנהל את זה בצורה טובה אם לא יהיה לנו שיתוף פעולה של הציבור", אמר ראש העיר צביקה ברוט.

צביקה ברוט  (צילום: נדב אבס)
"לא נצליח ללא שיתוף פעולה של הציבור". צביקה ברוט(צילום: נדב אבס)

אכיפה באמצעות רחפנים (צילום: נדב אבס)
(צילום: נדב אבס)

אכיפה באמצעות רחפנים (צילום: נדב אבס)
(צילום: נדב אבס)
 

ברוט הוסיף כי מרבית האזרחים נשמעים להנחיות, אך המיעוט שממשיך להפר אותן מעמיד בסיכון את יתר התושבים: "רובו של הציבור מקפיד על ההנחיות, אבל המיעוט עלול לפגוע באחרים. יש בבת ים עלייה גדולה במספר חולי הקורונה. יש אצלנו שישה חולים מאומתים, יש לנו רבים אחרים שמסתובבים בעיר ולא יודעים שהם חולים, ולכן נתתי הוראה לסגור את בתי כנסת, אנחנו נשתמש בכל האמצעים שיש לנו, החל מהבוקר גם ברחפנים שלנו, כדי לוודא שהתושבים שומרים על ההנחיות. 

 

"אנחנו לא רוצים לחלק קנסות, אנחנו לא רוצים להגיע לשם, אבל אם לא תהיה ברירה אנחנו נעשה את זה. המטרה העליונה שלנו זה לשמור על בריאות הציבור. ואני קורא לתושבים, תישארו בבית, תצאו רק אם אתם חייבים, תשתמשו בכפפות ובמסכות, אנחנו נעבור את זה אם נצליח לשמור על ההנחיות בצורה טובה".

 

בהערכת מצב שהתקיימה בעירייה החליט ראש העיר להגביר את האכיפה והנחה את פקחי העירייה לתת התראות וקנסות, אחרי סוף שבוע במהלכו תושבים רבים יצאו לטייל בטיילת. 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נדב אבס
רחפנים בשירות עיריית בת ים
צילום: נדב אבס
מומלצים