שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

  המאבק בקורונה בגולן: קריאה לבעלי צימרים לא לארח אנשים בבידוד

  ביישוב חד נס, שבו התגלו אתמול שני חולי קורונה במתחם צימרים, נקראו המשכירים שלא לארח אזרחים שרוצים להעביר במקום את תקופת הבידוד שלהם. בעלי צימר מקומי: "הם רואים בבידוד חופשה ויוצאים לטייל". ראש המועצה האזורית גולן: "מבין את הקושי הכלכלי, אבל אל תכניסו את הסכנה הביתה"

  במתחם צימרים ביישוב חד נס ברמת הגולן, התגלו אתמול (שבת) שני חולי קורונה. החולים היו חלק מקבוצה של כ-20 אנשים ששכרו את המתחם על מנת להעביר בו את תקופת הבידוד לאחר שובם מחו"ל. שאר חברי הקבוצה התפנו מהמקום, והנהלת היישוב פנתה וביקשה מהתושבים האחרים המחזיקים בצימרים לפנות מהם את האורחים.

  הצימרים White Suite (צילום: גלעד כרמלי)
  צימר ברמת הגולן (ארכיון)(צילום: גלעד כרמלי)
   

  בעליו של אחד הצימרים ביישוב סיפר כי בתקופה האחרונה פנו אליו אנשים שאמורים להיות בבידוד, וביקשו לשכור את המקום לטווח ארוך. מבחינת רבים מבעלי הצימרים, זה הפיתרון להמשיך ולהתפרנס לאחר שהתיירות הרגילה פסקה לחלוטין. "מדובר בחלק מהמקרים באנשים שמגיעים לתקופת הבידוד בצימר כי הם לא יכולים להיות עם שאר בני הבית ולסכן אותם. אחרים פשוט מעדיפים להעביר את התקופה הזו בנוחות, בצימר עם בריכה ונוף. יש גם משפחות שפנו וביקשו לשכור וילה לתקופה ארוכה", אמר בשיחה עם ynet.

   

  אלא שבמקרים רבים האורחים אינם מקפידים על תנאי הבידוד, או על התנאים ליציאה כפי שנקבעו בימים האחרונים, ורואים בתקופת הבידוד סוג של חופשה, כשהם מטיילים ביישובים ובסביבתם.

   

  בעקבות האירוע במתחם הצימרים בחד נס, פונו כאמור שאר הנופשים ביישוב. בעל הצימר הוסיף כי הנהלת היישוב גם הקשתה על עובדי הצימרים להגיע לעבודה היום. ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח, הנמצא אף הוא בבידוד בגלל המפגש עם ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' שנדבק בקורונה, פנה בקריאה לתושבים להפסיק את התופעה.

   

   

  ש

   

  "לצערי, זו תופעה הקיימת ביישובים נוספים. אני מבקש בכל לשון של בקשה, מכל אחד ואחת מכם, אל תעבירו את זה הלאה! זו לא סיסמה. אל תאפשרו לתופעה מסוכנת זו להתקיים. אל תשכירו צימר/דירה פנויה/חדר לאנשים המגיעים וזקוקים לבידוד. זוהי חשיפה מסוכנת של הקהילה לאנשים שלא תמיד נשמעים לכללי הבידוד וחושפים את השכנים, החברים והמשפחה שלכם למחלה.

   

  "ברור לי הקושי הכלכלי, אך בעתות שכאלו אנו נדרשים לקחת החלטות לא קלות. אנו נדרשים לקחת אחריות על הבריאות שלנו, של המשפחה והקהילה הגולנית כולה. סגרנו את השער במטרה למנוע את ההגעה לצורך בידוד ביישובים ולמזער חשיפה בין אנשים. אל תכניסו את הסכנה הביתה. זו העת לקחת אחריות, לנהוג במשנה זהירות ולדאוג לעתיד של כולנו", אמר.

   

  רוקח הוסיף כי בעקבות התופעה פנה לבכירי המשרד לביטחון פנים, למפקד המחוז במשטרה ולדרגים גבוהים נוספים: "כרגע הנושא נמצא בבירור במשרד ראש הממשלה על מנת לבחון את אופן האכיפה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים