שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

  חלוקה לרובעים וסיוע מצה"ל: כך המשטרה תאכוף סגר

  מ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן אישר את תוכנית המבצע המשטרתית לפעילות אכיפה במקרה שהדרג המדיני יכריז על הטלת סגר לטובת בלימת התפשטות נגיף הקורונה. לכול רובע יוקצו קצין, ניידות ממוגנות וכוחות נוספים

  משטרת ישראל ערוכה להמשך המאבק הלאומי בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל והחרפת המגבלות ע״י משרד הבריאות (צילום: דוברות המשטרה)
  כוחות ייעודיים שיתחלקו לרובעים. שוטרים ממוגנים(צילום: דוברות המשטרה)

  מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אישר הערב (יום א') את פקודת המבצע הארצית לפעילות מיוחדת ואכיפה במצב של הנחיית הדרג המדיני על הטלת סגר מלא לצורך בלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

   

  הפקודה קובעת כי משימת המשטרה העיקרית בסיוע צה"ל ובשיתוף פעולה של הרשויות המקומיות וארגוני החירום וההצלה היא לפקח, למנוע ולאכוף הגבלות תנועה ולשמור על הסדר הציבורי. בנוסף, נדרשת המשטרה לטפל באירועים ולחסום צירי תנועה בהתאם להנחיות הדרג המדיני והמצב המשפטי.

  משטרת ישראל ערוכה להמשך המאבק הלאומי בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל והחרפת המגבלות ע״י משרד הבריאות (צילום: דוברות המשטרה)
  מ"מ המפכ"ל מוטי כהן חותם על הפקודה(צילום: דוברות המשטרה)

  במקרה של הטלת סגר יתוגברו תחנות המשטרה בארץ בכוחות צה"ל ויתפרסו ברובעים כדי לפקח על הגבלות התנועה ולמנוע את תנועת האזרחים. הכוחות יתחלקו לארבעה סוגים – שגרה, פיקוח ומניעה, סדר ציבורי ומחסומים בכניסה וביציאה מערים ויישובים. בכל רובע יהיה קצין פיקוח, ניידות ייעודיות ממוגנות, כוח תגובה לאירועי סיור וכוח לפיקוח אכיפת הגבלות התנועה.

   

  המשטרה ציינה כי היא ערוכה ככל שיידרש לבודד יישובים ולמנוע תנועה בצירים ובאזורים שיוכרזו, תוך פיקוח ואכיפת צווי משרד הבריאות. עוד צוין כי תימנע גישה למקומות התכנסות המוניים, יטופלו אירועי סדר ציבורי, ונדליזם ואלימות וכן מניעת עבירות רכוש נוספות.

   

   

  אגף התנועה של המשטרה ייקח גם הוא חלק במאמץ ויתפרס על צירים מרכזיים ובין-עירוניים, סביב מרכזי קניות פתוחים ובפאתי ערים שיוגדרו מבודדות. האכיפה המשטרתית תתבצע בהתאם לסמכויות שיינתנו למשטרה בחוק.

   

  מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר כי "משטרת ישראל ערוכה ומוכנה לכל משימה שתוטל עליה על ידי הדרג המדיני מתוקף אחריותה לשלום הציבור ובטחונו. זוהי תקופה מאוד מורכבות עבורנו כמי שנמצאים בחזית המאבק הלאומי במאבק במגפת הקורונה והשיא עוד לפנינו. אני מצפה מהציבור להמשיך לגלות משמעת אזרחית, אחריות אישית וערבות הדדית. רק ביחד, במאמץ משותף, נצליח לבלום את התפשטות הנגיף".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות המשטרה
  שוטרים ממוגנים מפני הנגיף
  צילום: דוברות המשטרה
  מומלצים