שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

נשיא "איחוד הצלה" שנדבק בקורונה נגד ליצמן: "נקמן ורשע"

אלי ביר, נשיא ארגון רפואת החירום שמאושפז במצב קשה במיאמי אחרי שנדבק בקורונה, תקף בחריפות את שר הבריאות - לנוכח הסירוב לאפשר ל"איחוד הצלה" לסייע במבצע הבדיקות בישראל לאבחון הנגיף. משרד הבריאות: "מד"א - הארגון היחיד שמוסמך לנהל מקרי שעת חירום"

 

 

נשיא ארגון "איחוד הצלה" אלי ביר, שנדבק בנגיף הקורונה ומאושפז במצב קשה בבית חולים במיאמי שבארה"ב, צילם ביום חמישי האחרון סרטון שבו תקף בחריפות מעל מיטת חוליו את שר הבריאות יעקב ליצמן – על סירובו להיעזר בשירותי 6,000 מתנדבי הארגון כדי לסייע למשרד הבריאות ולמד"א לערוך בדיקות לאבחון הנגיף. מאז צילם את הסרטון מצבו של ביר החמיר והוא כעת מורדם ומונשם. מצבו מוגדר "יציב".

 

בסרטון נשמע ביר מדבר בקושי, אך לצד זאת תוקף את ליצמן מדם לבו: "תדעו לכם שיש אדם בשם ליצמן שאמור להיות שר בריאות לעם ישראל. אבל הוא אדם נקמן, אדם רשע. אני מקווה מאוד שלא יהיה שר בריאות בממשלה הבאה. הבן אדם הזה כבר כמה שנים לוחם נגד איחוד הצלה. אדם חרדי, אנחנו חלק גדול מהארגון שלנו אנשים חרדים – מוקיעים את הבן אדם הזה. במקום לדאוג לעם ישראל. אני אומר את זה מתוך מיטת חוליי. כואב לי הלב שאני מדבר נגד שר בריאות. אדם רע, שכל היום מחפש נקמות. אני כבר מכיר אותו הרבה שנים".

  (צילום: איחוד דוברות הצלה)
אלי ביר, נשיא "איחוד הצלה". נדבק בקורונה ומאושפז במצב קשה(צילום: איחוד דוברות הצלה)

יעקב ליצמן (צילום: יואב דודקביץ )
שר הבריאות יעקב ליצמן(צילום: יואב דודקביץ )

ביר טען כי נפגש עם ליצמן לפני כמה שנים בניו יורק. "באתי לתת לו יד. פשוט התעלם וברח. אדם רע שאין לו לב טוב. אדם שדואג רק לאינטרסים האישיים שלו. אז אל דאגה. אני מבטיח לכם שהארגון ימשיך לגדול ולצמוח ולא ליצמן יחליט איפה נהיה. אנחנו נהיה הארגון הכי טוב בעולם כמו שאנחנו עכשיו".

 

נשיא "איחוד הצלה" הוסיף: "אני במיאמי בטיפול נמרץ מקבל פה טיפול מדהים. אני מאוד אוהב אתכם ומודה לכולכם על כל התפילות, הברכות והאהבה שאתם נותנים לי. אני מאוד אוהב אתכם. אני מודה לכולם. שלחו לי הודעות. קשה לי לדבר. אני מעריך גם את כל העבודה שלכם בימים האחרונים שאתם יוצאים עדיין מעל, 1,700 מעל 50 מוקדנים שעובדים ועוזרים לציבור בחינם. אני יודע שחלקכם כואבים את המצב הזה שאתם לא יכולים לעזור במלחמה נגד הקורונה".

 

מלשכת שר הבריאות נמסר בתגובה: "אנו מאחלים כמובן לאלי ביר בריאות שלמה והחלמה במהרה. מד"א הוא ארגון החירום הלאומי של מדינת ישראל, ומשכך הוא הארגון היחיד המוסמך לנהל מקרי שעת חירום. לפי חוזר מנכ"ל משרד הבריאות, במידה ונדרש תגבור בשירות הארגון יכול להפעיל תחתיו כל גוף נוסף שעומד בקריטריונים הכפופים. הדיווחים כביכול ששר הבריאות ו/או משרד הבריאות מונע/ים זאת, אינם נכונים. יש לדחות ניסיונות להטיל דופי בפעילות מערך החירום של ישראל באמירות שווא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איחוד דוברות הצלה
אלי ביר
צילום: איחוד דוברות הצלה
מומלצים