שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  רכב בהשפעת סם - ולא מנע תאונה: אישום נגד דורס ילד ביום כיפור

  חאלד ברהומה, שדרס סמוך למחלף בן שמן את הילד ריאד אבו שריקי בן ה-11 שרכב על אופניו ביום כיפור, הואשם בהמתה בקלות דעת ובנהיגה בשכרות: "יכול היה להבחין בו, אך לא עשה דבר כדי למנוע את התאונה". משפחתו של הילד סלחה לדורס שנהג תחת השפעת סמים

   

   

  פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (יום ב') לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד חאלד ברהומה, בן 26, תושב העיר, בגין המתה בקלות דעת ונהיגה בשכרות. לפי האישום, ברהומה דרס למוות את ריאד אבו שריקי בן ה-11, שרכב על אופניים ביום כיפור האחרון.

  ריאד אבו שריקי ()
  ריאד שריקי

  בכתב האישום תואר כי ברהומה השתמש בסמים מסוג MDMA, עלה על אופנוע בשעות אחר הצהריים ביום כיפור האחרון ונסע בכביש 443. באותה העת ובמקביל, רכב על אופניו אבו שריקי בן ה-11 בנתיב הימני של הכביש. ברהומה נאשם כי פגע בו מאחור באזור בן שמן וגרם לפציעתו הקשה. לאחר מכן, נקבע מותו של אבו שריקי בבית החולים.

   

  "בצאת הנאשם לנהוג באופנוע כשהוא נתון להשפעת הסם המסוכן, ידע כי במועד זה חל יום הכיפורים, באופן המייצר סיכון רב יותר כלפי משתמשי דרך בשל התנועה הדלילה ואפשרות הימצאותם של ילדים הרוכבים על הכביש מאידך", נכתב באישום. "הוא יכול היה להבחין במועד בקטין ולמנוע את התאונה, אך לא עשה דבר כדי למנוע אותה".

  סולחה בין משפחת אבו שריקי מלוד לנהג האופנוע ח'אלד ברהומה שדרס למוות את ילדם ריאד ()
  הסולחה בין משפחת שריקי למשפחת ברהומה

  ימין אב ההרוג, שמאל אב הנהג הדורס- סולחה בין משפחת אבו שריקי מלוד לנהג האופנוע ח'אלד ברהומה שדרס למוות את ילדם ()
  אביו של ריאד (מימין) עם אביו של ברהומה

   

  בכתב האישום תואר כי ברהומה המשיך בנסיעה ופגע עם האופנוע באבו שריקי, שפונה לבית החולים תוך ביצוע פעולות החייאה, שם מת כתוצאה מפגיעה רב מערכתית. עוד נטען כי הנאשם נטל סיכון בלתי סביר לאפשרות של גרימת מות אדם.

   

  כמה ימים לאחר התאונה, נערך מפגש סולחה בין משפחתו של ברהומה לבין משפחתו של אבו שריקי. במפגש השתתפו מאות בני אדם, בהם נכבדים מלוד ורמלה. "אנחנו ממשיכים לשמור על היחסים הטובים בין שתי המשפחות, בשבילנו הילד מת שהיד", אמרו במפגש קרוביו של ריאד שנהרג בתאונה.

   

  נזכיר כי יום כיפור האחרון היה קטלני בדרכים. הילד איתי מרגי בן ה-8 שרכב על אופניים נדרס למוות בתל אביב על-ידי אמיר אבו לבן בן ה-21 מרמלה. בינואר האחרון הוגש נגד אבו לבן כתב אישום בגין המתה בקלות דעת, שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לפשע, סחר בסם מסוכן והחזקת סם שלא לצריכה עצמית. משפטו עדיין מתנהל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים