שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  חשד: סירבה להתחייב לשהות בבידוד ותקפה עובד נתב"ג

  נוסעת ששבה לישראל מניו יורק סירבה לחתום על הצהרת הבריאות שבה היא מתחייבת לשהות בבידוד ביתי, והכתה באגרוף וסטירה בקר גבולות בנתב"ג. תלונה הוגשה במשטרה. "המצב חריג ומתוח, אבל שימוש באלימות הוא חציית כל הקווים האדומים. לא נעבור לסדר היום", נמסר מרשות האוכלוסין וההגירה

    

    

  חשד לתקיפה אלימה בצל הקורונה: בקר גבולות של רשות האוכלוסין וההגירה בטרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון הותקף אמש (ב') על ידי ישראלית ששבה לישראל מניו יורק, וסירבה לחתום על הצהרה של משרד הבריאות שבה היא מתחייבת להיכנס לבידוד ביתי למשך שבועיים בהתאם להנחיות. הדרישה לחתימה על הצהרה זו ניתנה על רקע התנהלותם של כמה ישראלים ששבו לאחרונה לארץ מפרו, עוד במטוס טרם כניסתם לטרמינל.

   

  משבר הקורונה - עדכונים אחרונים:

  עלה ל-1,656 מניין הנדבקים בקורונה בארץ, מתוכם 31 במצב קשה

  מסתמן: הממשלה תאשר סגר על 80% מישראל

  יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

   

  "הנוסעת הגיעה אלינו ורצתה לעבור בלי שהציגה את הטופס הבידוד. אחרי זה היא קיללה אותנו וטענה שאף אחד לא עוזר לה", סיפר הבקר. "הפנינו אותה לנציגי משרד הבריאות שיעזרו לה למלא את הטופס, אבל היא שוב רצתה לעבור אותנו. הבקר עצר אותה וביקש ממנה את הדרכון שלה אך היא סירבה. שלקחתי ממנה את הדרכון היא דחפה אותי לקיר והביאה לי אגרוף לבטן. ביקשתי ממנה לבוא איתי למשרד ואז היא נתנה לי סטירה בפנים".

   

  תהליך הכניסה לישראל היום: חתימה על הצהרת בריאות וכניסה לבידוד בנתב
  נוסעים שבים לישראל(צילום: רשות האוכלוסים וההגירה)

  תהליך הכניסה לישראל היום: חתימה על הצהרת בריאות וכניסה לבידוד בנתב
  עוד במטוס: מתבקשים לחתום על הצהרת בריאות(צילום: רשות האוכלוסים וההגירה)

   

   ()

  תהליך הכניסה לישראל היום: חתימה על הצהרת בריאות וכניסה לבידוד בנתב
  למרות ההנחיות, רבים לא חותמים על הטופס(צילום: רשות האוכלוסים וההגירה)

  תהליך הכניסה לישראל היום: חתימה על הצהרת בריאות וכניסה לבידוד בנתב
  רשות האוכלוסין: "האלימות - חציית קווים אדומים"(צילום: רשות האוכלוסים וההגירה)
   

   

  בימים האחרונים, כך מספרים בקרי הגבולות של הרשות, הם מותקפים באלימות מילולית ופיזית על ידי נוסעים ישראלים ששבים לארץ בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בעולם - ומסרבים לשתף פעולה עם הנהלים החדשים. 

   

  "יש כאלה שמתעצבנים שלא נותנים להם להיכנס פנימה ושהם צריכים למלא טופס", סיפרה בקרית גבול אחרת. "הם טוענים שבגללנו הם צריכים לעמוד בצפיפות לפני שאנחנו בודקים את ההצהרה שלהם. השדה כמעט ריק מאנשים, הם יכולים לעמוד רחוק אחד מהשני, בטח אחרי שכולם ישבו כמה שעות ביחד במטוס. אנשים מחפשים סיבות לריב ולהימנע מלחתום על הטופס", אמרה.

   

  בנציגות עובדי רשות האוכלוסין וההגירה מסרו: "כולנו נמצאים במצב חריג ומתוח, אבל שימוש באלימות הוא חציית כל הקווים האדומים. בקרי הגבול מסכנים את עצמם ומבצעים את תפקידם - לשמור על הכניסה לישראל. לא יעלה על הדעת שנוסעים יתקפו אותם. זה דבר בלתי נסבל ואין בכוונתנו לעבור על כך לסדר היום".

   

  דוברת רשות האוכלוסין וההגירה סבין חדד מסרה בתגובה: "התנהגות מכבדת היא דבר בסיסי ואין לה כל קשר אם הטיסה מומנה או לא ועל ידי מי. העובדה שבקרי הגבול שלנו הם הראשונים שפוגשים את הנוסעים לא צריכה להיות בעוכריהם. הבקרים עושים עבודה קשה, סביב השעון, עבודה מקצועית ומאומצת, והפעלת אלימות, פיזית או מילולית, היא דבר שלא נסבול. יוגשו תלונות במשטרה ויופעלו אמצעים עד למיגור התופעה המכוערת הזאת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רשות האוכלוסים וההגירה
  ארכיון
  צילום: רשות האוכלוסים וההגירה
  מומלצים