שתף קטע נבחר

שחקן הראגבי שהפך לנהג אמבולנס

מקסים באנדה האיטלקי רצה לעזור למדינתו להתמודד עם נגיף הקורונה, אז הוא הפך לנהג אמבולנס: "אם אנשים היו רואים מה קורה בבתי חולים, הם לא היו יוצאים מהבית"

ליגת הראגבי באיטליה הושבתה, אז השחקן מקסים באנדה החליט להתגייס למלחמה בנגיף הקורונה, והלך על זה עד הסוף: הוא עובד כנהג אמבולנס.

 

"חשבתי איך אוכל לעזור, למרות שאין לי ידע רפואי. התחלתי לעבוד לפני שמונה ימים. אני עובד 12-13 שעות ביום. המראות לא קלים, אבל אני לא יכול להרשות לעצמי להיות עייף. אני מנסה להמשיך לעזור כמה שאני יכול", אמר באנדה ל-AFP.

 

 

"כשאתה רואה את המבט של החולים, גם אם הם לא מדברים איתך הם מתקשרים דרך העיניים שלהם. אחד החולים סיפר לי שאחרי שלוש שעות בבית חולים, האדם במיטה שלידו מת. אם אנשים היו רואים מה קורה בבתי חולים, הם לא היו מפרים את הוראות הבידוד ועומדים בתור בסופרמרקט", אמר", "הם היו חושבים פעמיים לפני שהם יוצאים מהבית. אני רואה רופאים ואחיות נלחמים על החיים של אנשים מכל הגילאים".

 

View this post on Instagram

PAURA . La paura riesce ad azzerare ogni distinzione. La forza e la tenerezza nello stesso momento con le quali questa nonnina mi stringeva la mano mi ha fatto riflettere molto. Non siamo più bianchi, neri, gialli, cristiani, musulmani, ortodossi, gay, etero.. . Siamo tutti esseri umani e l’unica cosa alla quale pensiamo è mettere al riparo noi stessi, i nostri cari ed i nostri simili. È un periodo storico al quale molti di noi non sono abituati. Si è sempre parlato di guerre Mondiali, guerre in Siria, Iraq, Africa... . Ma questa volta il nemico é invisibile. In questi giorni sto imparando tanto. In fondo è normale avere paura, ma è il come si reagisce che differenzia il risultato. Solo se tutti seguiremo le direttive del Governo riusciremo a superare questo momento!

A post shared by Maxime Mbandà (@maxime.mbanda) on

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים