שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

חקלאים בבקעת הירדן: "אם המצב יימשך נקרוס לחלוטין"

בעקבות הסגר עליו הכריזה הרשות, פועלים פלסטינים לא ייכנסו לעבוד ביו"ש. החקלאים פנו לשר החקלאות: "זוהי מכה אנושה עבורנו. אנא התערב באופן אישי לגיוס עובדים מהחברה הישראלית. מציעים עבודה לאלפים שפרנסתם נפגעה"

בעקבות הסגר ברשות הפלסטינית - חקלאי בקעת הירדן פנו לשר החקלאות “נקרוס אם המצב ימשך.מציעים עבודה לאלפי המובטלים”. ()
חקלאי בבקעת הירדן
  

 

השבוע הכריזו ברשות הפלסטינית על סגר כולל בעקבות התרבות מקרי הקורונה שהתגלו בשטחי הגדה המערבית. עד כה כרגע נדבקו בנגיף 57 בני אדם.

 

המשמעות המעשית של הסגר היא שפועלים פלסטינים לא ייכנסו לישראל ולשטחי יהודה ושומרון ולא יעבדו במשך 14 יום. לא מעט מתנחלים נפגעים מהסיטואציה, כמו חקלאי בקעת הירדן שנשענים על פועלים פלסטינים מאזור יריחו והכפרים הסמוכים.

 

 

 

  ()

 

 

"מדי יום נכנסים לכאן כששת אלפים פועלים שעובדים בשלל ענפי החקלאות, בהם פלפלים, תמרים, חצילים ועוד. זוהי מכה אנושה עבורנו. אם זה יימשך שבועיים, אז או שהמחירים יעלו דרמטית או שנקרוס לחלוטין והסחורה תחסר במרכולים", הסביר אחד החקלאים.

 

 

גבול בקעת הירדן בקעה יריחו (צילום: רויטרס)
בקעת הירדן(צילום: רויטרס)

 

 

בגלל המצב אליו נקלעו החקלאים הם מנסים לחשוב על פתרונות יצירתיים. ראש מועצת בקעת הירדן ויו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייאני פנה במכתב מיוחד לשר החקלאות צחי הנגבי ובו הוא מסביר כי כעת דווקא בחקלאות יש המון אפשרויות תעסוקה. "ככל שהזמן יחלוף וההחלטה של הרשות הפלסטינית תישאר בעינה, החקלאות בבקעת הירדן והסביבה תקרוס.זו אותה החקלאות שמהווה את קו ההגנה העיקרי במדינת ישראל וכעת היא בסכנה קיומית", כתב אלחייני.

 

הוא הוסיף: "במקביל, בכל יום אנו שומעים על אלפי ישראלים שנפגע מקום עבודתם בשל המגפה העולמית.לכן, אני פונה אליך, כשר החקלאות - אנא התערב באופן אישי לגיוס עובדים מהחברה הישראלית לטובת החקלאות במדינה".

 

בשבוע הבא תצא מועצת בקעת הירדן בקריאה לציבור הישראלי: "בואו לעבוד בחקלאות" עובדי המועצה יעמידו לרשות החקלאים והציבור "דף נחיתה" שיופיע בימים הקרובים באתר המועצה, המחבר בין מבקשי עבודה לחקלאים המציעים עבודה. "אנו נעשה כל שביכולתנו על מנת לשמור על החקלאות הישראלית", מסכם אלחייני.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בסכנת קריסה". חקלאי בבקעת הירדן
מומלצים