שתף קטע נבחר

נתניהו לגנץ: "בוא ניפגש עכשיו ונקים ממשלה עוד היום"

ראש הממשלה פנה ליו"ר כחול לבן: "זו שעת מבחן למנהיגות ואחריות לאומית. שנינו יודעים שהפערים בינינו קטנים ושניתן להתגבר עליהם ולהקים ממשלה. זה לא הזמן לבחירות רביעיות"

Benny Gantz and Benjamin Netanyahu  ()
נתניהו וגנץ

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא בצהריים (שלישי) ליו"ר כחול לבן בני גנץ, ואמר: "זו שעת מבחן למנהיגות ואחריות לאומית. אזרחי ישראל זקוקים לממשלת אחדות שתפעל להצלת חייהם ופרנסתם. זה לא הזמן לבחירות רביעיות. שנינו יודעים שהפערים בינינו קטנים ושניתן להתגבר עליהם ולהקים ממשלה. בוא ניפגש עכשיו ונקים ממשלה עוד היום. אני מחכה לך".

 

הערכה: "בג"ץ אדלשטיין" מקטין את הסיכוי לממשלת אחדות

 

 

אמש, לאחר שיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין השיב לבג"ץ כי הוא מתקשה לנקוב תאריך שבו יעלה לסדר היום את הדיון על החלפתו, פסק בית המשפט כי על אדלשטיין לכנס את המליאה עד יום רביעי. הנשיאה אסתר חיות, המשנה חנן מלצר והשופטים עוזי פוגלמן, יצחק עמית וניל הנדל הכריעו פה אחד כי אדלשטיין צריך לכנס את המליאה בהקדם האפשרי - ולא יאוחר מ-25 במרץ.

 

 

 

 

 

 

בעקבות סירובו של אדלשטיין לנקוב במועד לכינוס המליאה כדי לדון בבחירה לתפקיד ופסיקת בג"ץ שהורתה לו כאמור לקיים את הדיון עד יום רביעי, מעריכים בכירים בליכוד ובכחול לבן כי האפשרות להתקרב להסכם חתום בין הצדדים הפכה לנמוכה.

 

בליכוד זעמו על כחול לבן שהליך החלפת היו"ר לא עצר חרף האיומים לחיסול סיכויי האחדות. מנגד, בכחול לבן זועמים על כך שבחסות הרוח הגבית שמעניק ראש הממשלה בנימין נתניהו למהלך, אדלשטיין ושרים בליכוד נותנים את ידם לרמיסת בג"ץ וטוענים כי מדובר בניסיון הפיכה.

 

היום קראו בכחול לבן ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ולחברי הכנסת מהליכוד שלא לעכב הקמת וועדות: "אל תעכבו את הקמת הוועדה שתסייע להתמודדות עם נגיף הקורונה. הבטחנו כנסת מתפקדת שתסייע למדינה בהתמודדות עם משבר הקורונה והאתגרים הנוספים שלפתחנו - וקיימנו.כעת הליכוד לא מאפשר את הקמת הוועדה שתסייע להתמודדות המדינה עם המשבר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, יריב כץ
נתניהו וגנץ
צילום: מוטי קמחי, יריב כץ
מומלצים