שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "אין ערך לאולימפיאדה כשספורטאים בבית החולים או בהסגר"

  רגשות מעורבים בספורט הישראלי בעקבות הודעת הוועד האולימפי הבינלאומי על דחיית המשחקים בטוקיו. באיגוד השחייה הפסיקו פעילות, בהתעמלות האמנותית מקווים שהדבר לא יפגע בסיכויי לינוי אשרם למדליה ויו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי מודה: "הוקל לי אחרי שראיתי מה קורה בעולם"

  ההחלטה של הוועד האולימפי הבינלאומי לדחות את המשחקים האולימפיים בטוקיו בעקבות וירוס הקורונה מתחילה להשפיע על הספורט הישראלי. איגוד השחייה כבר החליט לבטל את אימוני הספורטאים בעקבות ההגבלות, בעוד שבאיגוד ה ג'ודו בוחנים את האופציות. 

   

  בהודעה שפרסם איגוד השחייה נכתב: "איגוד השחייה בישראל מברך על החלטה זו, אשר שמה את בריאות הספורטאים במרכז. בעקבות הודעה זו תופסק פעילותה של נבחרות ישראל עד שיחלפו המגבלות הנוכחיות, כאשר לא ייערכו עוד אימונים, במשותף או בנפרד, תחת מסגרת האיגוד והנבחרות הלאומיות".

   

  נבחרת שחייה (צילום: אורן אהרוני)
  נבחרת ישראל בשחייה(צילום: אורן אהרוני)

   

  מנכ"ל איגוד השחייה, אמיר טיטו, מסר: "הוועד האולימפי הבינ"ל קיבל את ההחלטה הנכונה בדחיית המשחקים ואנחנו כאיגוד מברכים על כך. שום דבר, כולל המשחקים האולימפיים, לא חשוב יותר מבריאות הספורטאים, וכולנו תקווה כי המשבר יסתיים בקרוב ונוכל כולנו לחזור לפעילות סדירה. אנחנו נמשיך ונשקיע הכל למען הצלחת הספורטאים ונחזור מהמשבר הזה חזקים אף יותר לקראת טוקיו 2021".

   

  בענף ההתעמלות האמנותית קיוו מאוד לראות את לינוי אשרם זוכה במדלייה בקיץ הקרוב. כעת, לאחר מסירת ההודעה על דחיית המשחקים, הוחלט באיגוד להמתין ולראות מה יתפתח בקרוב. "קיבלנו את ההודעה על דחיית המשחקים האולימפיים ברגשות מעורבים", נאמר בהודעה שנמסרה.

   

  לינוי אשרם על הפודיום באליפות העולם (צילום: אורן אהרוני)
  לינוי אשרם על הפודיום באליפות העולם(צילום: אורן אהרוני)

   

  "מחד הדאגה לשלום ובריאות הספורטאים והציבור, ומאידך האכזבה הגדולה לאור דחיית המשחקים. זהו לא סוד שבמשלחת ההתעמלות היה טמון פוטנציאל לזכייה במדליה אולימפית ואנו מקווים כי דחיית המשחקים לא תגרום לשינוי הנסיבות לרעתנו. כעת נצטרך להמתין על מנת להבין את כל ההשלכות של ההחלטה, לקבל תאריך יעד ולהתחיל לחשב מסלול מחדש. נעשה כל שביכולתנו על מנת להגיע למשחקים האולימפיים (יתקיימו כאשר יתקיימו) בשיא מקצועי של המתעמלים".

   

  בהמשך נכתב: "חשוב לזכור, גם בצל המשבר הגדול, כי המשחקים האולימפיים הם משאת נפשם של הספורטאים והמאמנים, וישנה פה סיטואציה מורכבת שצריך להתמודד איתה. אנחנו מחזקים את ידי המתעמלים האולימפיים ומאמני הסגלים שלנו ונמשיך לתמוך בהם כל הדרך לטוקיו".

   

  גם באיגוד הג'ודו מנסים לעכל את הבשורה ומתכוונים להתכנס בקרוב בכדי לדון באופציות לגבי הקריטריון הישראלי. יו"ר האיגוד, משה פונטי: "אנחנו ממשיכים להתאמן כרגיל ונתכונן. נשב עם המאמנים, הצוות המקצועי וההנהלה כדי להבין מה המשמעות של הדחייה ואז נקבל החלטה. אולי יעלו מספר אפשריות.

   

  גראנד פרי (צילום: אורן אהרוני)
  משה פונטי(צילום: אורן אהרוני)

   

  "הוקל לי, כי אני האמנתי בכל ליבי שלא צריכה להיות אולימפיאדה לאחר שראיתי מה קורה בעולם והבריאות של הספורטאים נמצאת בראש מעייני. אני חושב שלא היה ערך לאולימפיאדה כשספורטאים שמועמדים למדליה אולימפית יושבים בבית חולים או נמצאים בהסגר. זה לא היה ספורטיבי". 

   

  שרת התרבות והספורט מירי רגב: "החלטת הוועד האולימפי הבינלאומי על דחיית המשחקים בשנה מצערת ומאכזבת, אך מתבקשת לאור עקומת ההידבקות בעולם

  ההולכת וגדלה. ניסינו בשבועיים האחרונים לפעול בכל דרך כדי לאפשר לספורטאים לשמור על שגרת האימונים והתחרויות, בכפוף להנחיות של משרד הבריאות. הבאתם לנו גאווה עצומה בזירה הבינלאומית ואני בטוחה שתמשיכו לזכות בהישגים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים