שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  6 משחקי מחשב אפוקליפטיים שיעזרו לכם לצלוח את סוף העולם

  קשה באימונים, קל בקרב. בדקנו משחקי זומבים, שואה גרעינית, מלחמה, עליית המכונות - וכן, גם מגפה. אתם יודעים, כדי להתכונן

  משחקי מחשב (iStock)
  "אז התרחשה איזו מגפה בעולם (מישהו הזמין קורונה?), יש רוחות מהעולם הבא שמחפשות נשמות לאסוף, והדרך היחידה למצוא אותן היא דרך תינוקות שאתה סוחב עליך וגרים באיזה אינקובטור. כן, זה פריקינג מוזר, אבל Death Stranding הוא משחק כל כך יפה שהסיפור הזה פשוט יושב עליו בול"(iStock)

  מתוך המשחק Dead Rising (באדיבות היצרן)
  מתוך המשחק Dead Rising(באדיבות היצרן)

  1) זומבים

  איכשהו, אפוקליפסה מגיעה לרוב עם זומבים, ככה שיש כל כך הרבה משחקים שהמוטיב שלהם הוא יש זומבים, בואו נימלט. בעוד שמשחקים כמו "האויב שבפנים" הופכים את הזומבים למפחידים אחושרמוטה — כן, אני אשכרה מתקשה לשחק אותו בחושך לבד, כי אני ילד בן חמש — Dead Rising עושה אותם לכיף, וזה מאוד הגיוני.

   

  רוצים לדעת כל מה שמעניין על המגיפה? בואו למתחם הוויראלי "בלייזר בימי קורונה" >>>

   

  זומבים, בדרך כלל, הם די איטיים ומאוד טיפשים, ככה שקל לחסל אותם. דד רייזינג אומר "בואו לא רק נחסל אותם, אלא נמצא גם דרכים יצירתיות מאוד לעשות את זה". מה למשל? קחו מסור חשמלי, חברו אליו מחבט בייסבול, והרי לכם מחבטסור — גם חובט, גם חותך. וזה עוד בסיסי, כי יש דברים מטורפים לאללה, וגם מכוניות משוגעות, כשכל המטרה היא לחסל, לחסל, לחסל. זה כל כך כיף וקל שאתה אשכרה מופתע כשהם הורגים אותך.

   

  עוד אופציה: Lollypop Chainsaw — מעודדת צחקקנית עם מסור חשמלי קוטמת ראשי זומבים על ימין ועל שמאל בווייב מצחיק ביותר. על האגן שלה, למשל, תלוי הראש של חבר שלה שנאכל על ידי זומבים ושאותו היא מנסה להציל. הוא מדבר איתה כמובן.

   

  מתוך המשחק Metro Exodus (באדיבות היצרן)
  מתוך המשחק Metro Exodus(באדיבות היצרן)

   

  2) שואה גרעינית

  האפוקליפסה ההגיונית ביותר: שואה גרעינית. העולם נהרס, אנשים גרים מתחת לאדמה כי רק שם אפשר לנשום בלי מסכות, וקבוצות שונות נלחמות אחת בשנייה על משאבים, כשגם מוטנטים גרעיניים נכנסים לתמונה. הקסם של Metro Exodus הוא שיצרה אותו חברת משחקים רוסית, וזה אומר דיכאון כבד בדיוק כמו שמדמיינים. דמויות חבריות מתות, הכל אפור' והמשחק קשה בערך מהצעד הראשון, בדיוק כמו שמשחק הישרדות אמור להיות. הבאסה היחידה היא בדיבוב, כי כדי לפנות לקהל בינלאומי החליטו בחברה שהדמויות ידברו אנגלית במבטא רוסי' והתוצאה פשוט מוזרה על גבול המגוחכת. זה באסה, כי דיבור ברוסית היה מרים את המשחק אפילו יותר.

   

  עוד אופציה: Fallout 4. חובבי הסדרה טוענים שדווקא New Vegas הוא הטוב בסדרה, אבל ה־4 כל כך עשיר ומלא משימות צדדיות, שאני מכיר לא מעט אנשים שמשכו את תקופת האבטלה שלהם עוד כמה חודשים רק בשביל לשחק בו.

   

  מתוך המשחק DEATH STRANDING (באדיבות היצרן)
  מתוך המשחק DEATH STRANDING(באדיבות היצרן)

   

  3) מגפה

  אז התרחשה איזו מגפה בעולם (מישהו הזמין קורונה?), יש רוחות מהעולם הבא שמחפשות נשמות לאסוף, והדרך היחידה למצוא אותן היא דרך תינוקות שאתה סוחב עליך וגרים באיזה אינקובטור. כן, זה פריקינג מוזר, אבל Death Stranding הוא משחק כל כך יפה שהסיפור הזה פשוט יושב עליו בול. אתם משחקים מישהו שתפקידו להעביר חבילות לאזורים מרוחקים, והממשל מבקש ממנו ליצור תקשורת עם אותם אזורים. האיש נראה ומשוחק על ידי נורמן רידוס, ההוא מ"המתים המהלכים" (הסדרה, לא המשחק שכתוב פה למטה), ויש עוד המון שחקנים, כולל הופעת אורח מפתיעה של קונאן אובריאן. יש מי שמצאו את המשחק הזה משעמם ומוזר, אבל הוא כל כך יפה שחובה לפחות לנסות אותו.

   

  עוד אופציה: אין עוד אופציה לאפוקליפסה כה מוזרה, אבל The Long Dark דומה בכך שאין בו המון אקשן. אחרי שנחתת נחיתת אונס בקור קנדי מקפיא, ו"כאילו" רגוע, אתה עומד לגלות שיש המון הישרדות. כל כך הרבה, עד שאתה מתלהב כשאתה מוצא ממתק שיחזיק אותך כמה ימים.

   

  מתוך המשחק THIS WAR OF MINE (באדיבות היצרן)
  מתוך המשחק THIS WAR OF MINE(באדיבות היצרן)

   

  4) מלחמה

  כבר יצא לי לדבר על This War of Mine לא פעם, כפי שבטח ישימו לב עוקביי הנאמנים (מה המצב אהרון?), וזה כי הוא פשוט מדהים. לא ממש אפוקליפסה, אבל תנאים דומים. המדינה שלך נמצאת במלחמה, ויש כמה חבר'ה שלא נלחמים אבל גרים בבית אחד וצריכים להתמודד עם מה שקורה לאנשים במצב כזה — מחסור באוכל ובתרופות ועודף של דיכאון ובדידות. המטרה שלך היא לשרוד, כשכל החלטה משנה את המדדים שלך. למשל, אם תגנוב אוכל מזקנים שגרים בבית אחר, הבריאות שלך תעלה, אבל מד הדיכאון גם. בנוסף, יש דילמות אנושיות כמו חבר חולה בבניין והתלבטות האם תיתן לו מהתרופות שמצאת או תשמור אותן לעצמך. כמה ריאליסטי, ככה מדכא.

   

  עוד אופציה: This War of Mine — The Little Ones. אותו משחק, רק שהפעם יש גם ילדים שצריך לשמור עליהם. כי למה לא להוסיף עוד קצת חרא לתבשיל הבאסה.

   

  מתוך המשחק ENSLAVED (באדיבות היצרן)
  מתוך המשחק ENSLAVED(באדיבות היצרן)

   

  5) עליית המכונות

  עוד תסריט אפוקליפטי נפוץ — כמו בסרטי "שליחות קטלנית" או כמו שחש כל מי שצופה בסרטונים של הרובוטים מבוסטון דיינאמיקס. ב־Enslaved אתה משחק את מאנקי, מין אדם עם יכולות אקרובטיות שעוזר לילדה לחזור לכפר שלה תוך התחמקות ומלחמה במכונות הרעות. המשחק חמוד מאוד ונהדר בחידות שלו, שמרכיבות את רובו. למעשה, כמעט כל מסך הוא חידה שמאנקי, ביחד עם הילדה, צריכים לפתור כדי להתקדם. באמצע יש גם לחימה וסיפור נהדר שנכתב על ידי אלכס גארלנד, ההוא שכתב את "אקס מאכינה" ו"החוף". פנינה של משחק שנעלמה מהעין להרבה אנשים.

   

  עוד אופציה: Horizon Zero Dawn. לא דומה בכלל כי מדובר במשחק פתוח עם אקשן משוגע, אבל כן דומה בכך שמדובר בעולם אחרי אפוקליפסת מכונות — רק שכאן בני האדם חזרו לחיות כמו פעם, עם חץ וקשת, גם אם מדובר בחץ וקשת שמחסלים רובוטים שנראים כמו דינוזאורים. מה שכן, אתה משחק ילדה, אז יש פה זווית של ווימן פאוור.

   

  מתוך המשחק TELLTALE GAMES - The walking dead season (באדיבות היצרן)
  מתוך המשחק TELLTALE GAMES - The walking dead season (באדיבות היצרן)

   

  6) ושוב זומבים

  יאללה עוד אחד זומבים, אבל מהזן המבאס, כי חייבים. רוב משחקי האפוקליפסת זומבים כוללים באסה, חברים שמתים וכאלה, אבל אף אחד לא עשה את זה טוב כמו Telltale Games — The Walking Dead Season 1. למי שלא מכיר את הז'אנר, החברה עושה משחקי "לחץ־ופעל" — כלומר, אתה לא באמת זז או נלחם אלא מזיז את הסמן למשהו ובוחר גם מה להגיד בכל פעם, כשהמשחק אשכרה משתנה לפי הבחירה שלך. יש לטלטייל המון משחקים על כל סרט רציני שיש כמעט, אבל המשחק הזה, שמתבסס יותר על הקומיקס ולא על הסדרה, מנצל את הלחץ־ופעל מעולה כדי ליצור תחושת אימה וסטרס (איפה הפאקינג רובה?! הזומבי כמעט אוכל לי את הרגל!!). אגב, גם הסיפור כל כך מרגש שאין מי שלא עוצר אותו לכמה רגעים כדי לנשום דרך הלב הכואב.

   

  עוד אופציה: כמובן ש־Last of Us, אבל כבר דיברו עליו כל כך הרבה. המשחק השני יוצא עוד כמה חודשים, אבל אם איכשהו פספסתם את המשחק הראשון עם האקשן הכיפי, שבו אדם בוגר מטייל עם ילדה שעשויה להיות התרופה למגפה ובדרך נוצר ביניהם חיבור אדיר, הנה לכם משהו שחובה לשחק בו ממש עכשיו.

   


  רוצים עוד? אנחנו ממשיכים בכל הכוח ממש כאן בדיגיטל והגיליון המודפס האחרון שלנו מחכה לכם בחנויות. תאמינו לנו, זה הדבר הכי חיוני שתמצאו בסופר (איור: דניאל גולדפרב)


  פורסם לראשונה 25/03/2020 10:40
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים