שתף קטע נבחר

אבנים וקריאות "נאצים" לעבר שוטרים שאכפו הצווים במאה שערים

השוטרים שהגיעו לשכונה כדי לבדוק האם בתי עסק מפרים את התקנות נתקלו בקומץ חרדים קיצוניים שהתפרעו. אדם אחד נעצר. תושב השכונה: "הם לא מייצגים את כלל החרדים. כל פעם שרואים משטרה עושים בלאגן"

 

 

 

 

אבנים וקריאות "נאצים" לעבר שוטרים שהגיעו כדי לאכוף את צו בריאות העם במאה שערים: שוטרים שהגיעו הערב (יום ג') לשכונה בירושלים כדי לאכוף את התקנות לגבי פתיחת עסקים נתקלו באלימות מצד קומץ חרדים  קיצוניים המכונים "סיקריקים".

 

אדם אחד יידה אבנים לעבר השוטרים, נוספים צעקו "נאצים", ורק אחרי שהגיעו כוחות יס"מ – האירוע הסתיים. במהלך פעילות המשטרה חמישה עסקים קיבלו קנס על פתיחת עסק שלא לפי התקנות ואדם נוסף קיבל קנס על התקהלות, ולאחר מכן נעצר ונלקח לחקירה.

מאה שערים (צילום: מחאת החרדים הקיצונים)
ההתפרעות במאה שערים(צילום: מחאת החרדים הקיצונים)

מאה שערים (צילום: מחאת החרדים הקיצונים)
שוטרי היס"מ(צילום: מחאת החרדים הקיצונים)

 

ההגבלות החדשות: התחבורה הציבורית תבוטל למעט מוניות, מותר לצאת עד 100 מטרים מהבית


מוקדם יותר היום אירעה פעילות דומה של המשטרה בשכונה על מנת לאכוף את צו בריאות העם, וגם אז הם נתקלו בהתנגדות. הפעם, האירוע שהתחיל בחנות ברחוב מאה שערים , נגרר עד לכיכר השבת כשבסופו קטטה גדולה ליד רחוב שבטי ישראל.

 

יהודה, עד ראייה שהיה במקום אמר ל-ynet: "בהתחלה הגיעו רק שני שוטרים, כנראה לבדוק אם חנות עומדת בתקנות. ואז החלה התקהלות סביבם. היה אחד שיידה אבנים והוא נעצר. הקבוצה הזאת לא מייצגת את כלל האוכלוסיה החרדית. הקבוצה מוגדרת יותר קיצונית והיא לא מכירה במדינת ישראל בכלל. כל פעם שהם רואים משטרה הם מתחילים לעשות בלאגן.

מאה שערים בירושלים (צילום: גיל יוחנן)
שכונת מאה שערים. יש עדיין רבים ברחובות(צילום: גיל יוחנן)

 

 

 

יהודה מספר כי רוב הציבור החרדי כן נשמע להוראות של משרד הבריאות ואפילו הרבנים הוציאו הוראה להקפיד להוראות. "גם בבתי הכנסת המניינים קטנים. הישיבות החלו כבר את חופשת הפסח. יש אולי עוד כמה קבוצות קטנות בישיבות ואוכלים בכלים חד פעמיים".

 

עם זאת, בשכונה עדיין יש תנועה ערה יחסית מכיוון שאנשים כן יוצאים לקניות לקראת חג הפסח. "חלק מפחדים שעוד מעט לא יהיה להם אוכל. מפחדים מהאפשרות לסגר", סיפר.

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מחאת החרדים הקיצונים
פשיטת המשטרה במאה שערים
צילום: מחאת החרדים הקיצונים
מומלצים