שתף קטע נבחר

גם מבקר המדינה מתניהו אנגלמן נכנס לבידוד

עובדת משרד מבקר המדינה אובחנה כנשאית של נגיף הקורונה. בעקבות זאת נשלחו כמה בכירים במשרד, כולל המנכ"ל, לבידוד בן עשרה ימים

 

מתניהו אנגלמן עם דו
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן (צילום: תדמית)

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן נכנס הערב (ג') לבידוד של עשרה ימים לאחר שחברת הנהלת משרד המבקר אובחנה כנשאית של נגיף הקורונה. עוד כמה חברי הנהלה, ובכללם מנכ"ל המשרד ישי וקנין, ייכנסו לבידוד גם הם.

 

משרד הבריאות עדכן שמניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עומד על 1,930 בני אדם, בהם 34 במצב קשה. שלושה חולים נפטרו עד כה. מניין הנדבקים עלה ב-488 בני אדם ביימה. ישראל נמצאת כעת במקום ה-20 מבין מדינות העולם במספר הנדבקים.

 

 

 

 

הקורבן השני של המגפה בישראל היא מלכה קבע, תושבת בת ים בת 67, שמתה מסיבוכי הנגיף בבית החולים וולפסון בחולון. גם בעלה ובני משפחה נוספים נושאים את הנגיף ובשל כך הם שוהים באשפוז ביתי. לפניה נקבע מותו של בן 87 מירושלים בבית החולים הדסה עין כרם בעיר. הוא סבל ממחלות רקע שונות לרבות סוכרת, דמנציה ואף אירוע מוחי שעבר.

 

הלילה התכנסה הממשלה לאשר תקנות לשעת חירום שקובעות שורת הגבלות על התנועה במאמץ לבלום את התפשטות נגיף הקורונה.

 

מאחורי הקלעים התנהל ויכוח על היקף הסגר שיוכרז במסגרת התקנות החדשות. מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב דחף לסגר מלא הכולל סגירת מקומות עבודה שאינם חיוניים למשק וגם את הבנקים והתחבורה הציבורית. משרד האוצר התנגד בתוקף ונלחם לשמור את המשק במתכונת הנוכחית, ונראה כי התקבלה עמדתו.

 

 

על פי טיוטת התקנות, מקומות עבודה ימשיכו לפעול ולא יונהג משק לשעת חירום. בכניסה לכל מקום עבודה יתבצעו בדיקות חום, כאשר תותר כניסה רק אם לאדם יש חום נמוך מ-38 מעלות צלזיוס. התחבורה הציבורית תבוטל אך יותרו מוניות עם נוסע אחד. יהיו הסעות מיוחדות למקומות עבודה חיוניים. תותר יציאה מהבית של בני המשפחה למרחק של כ-100 מטר. יותרו רק משלוחים ממסעדות אך לא טייק אוויי. יציאה לפעילות ספורט אינה נכללת בפעולות המותרות.

 

לפי הטיוטה, מי שייצא ממקום מגוריו למטרה שאינה מופיעה ברשימה דינו יהיה מאסר של שישה חודשים או קנס שככל הנראה יעמוד על 5,000 שקלים. הטיוטה הועברה לבחינת היועץ המשפטי לממשלה.

 

כמו כן תותר יציאה לחתונה, הלוויה או ברית וכן יציאה לתפילה, כל עוד הפעילות מתקיימת במקום פתוח שאינו במבנה ומספר המשתתפים בו אינו עולה על 10 ויש ביניהם מרחק של שני מטרים לפחות בין אדם לאדם. ישנה גם בשורה מרגיעה להורים גרושים, שכן על פי התקנות תותר גם העברה של קטין, שהוריו חיים בנפרד, על ידי אחד מהוריו, לביתו של ההורה השני. ראש הממשלה הורה להחריג מתן שירותי וטרינריה דחופה ולאפשר משלוחי מזון לבעלי חיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תדמית
מתניהו אנגלמן
צילום: תדמית
מומלצים