שתף קטע נבחר

ישראל עברה לשעון קיץ

שעון הקיץ החל הלילה. בשעה 2:00 הוזזו השעונים שעה אחת קדימה ל-3:00. שעון הקיץ יימשך 212 יום ויסתיים ב-25 באוקטובר

שעון הקיץ החל הלילה (בין חמישי לשישי) ובשעה 02:00 הוזזו השעונים שעה אחת קדימה ל-03:00. עם המעבר לשעון קיץ, אמנם הפסדנו שעת שינה אחת אך נזכה בשעת אור נוספת. שעון הקיץ יימשך 212 יום ויסתיים במוצאי שבת, 25 באוקטובר.

 

שעון קיץ ()

שר הפנים אריה דרעי הציע בתחילת השבוע, על רקע התפשטות נגיף הקורונה, לדחות את תחילת שעון הקיץ ל-1 במאי, כדי לצמצם את שעות האור ובכך להקטין את מספר האנשים שמסתובבים במרחב הציבורי. הצעתו של דרעי זכתה לתמיכתם של גורמים שונים ובהם גם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שאישר עקרונית התקנת תקנות שעת חירום להארכת שעון החורף.

 

עם זאת, רשות התקשוב הממשלתית הבהירה כי תאריך המעבר מוגדר באופן מובנה במערכות ההפעלה של שרתים, מחשבים, ציוד תקשורת וטלפונים סלולריים. על פי הרשות, כדי לשנות את תאריך החלפת השעונים, על יצרני מערכות ההפעלה לייצר גרסת תיקון, להפיץ אותו, ולאחר מכן להתקין את העדכון בכל שרת, מחשב וטלפונים במחשבי הממשלה ושל גורמים רבים במשק, דבר שכרוך בימי עבודה רבים ולא ניתן היה לבצעו עד למועד החלפת השעון המקורי. ברשות התקשוב ציינו עוד כי היו עלולות להיווצר תקלות והשבתת מערכי מחשוב שלמים כתוצאה מהשינוי, לצד היעדרות של עובדים רבים בסקטור הפרטי שתקשה מאוד על ביצועו.

 

גורמי מקצוע נוספים קבעו כי אי אפשר לדחות את שעון הקיץ, מאחר שנדרשת היערכות טכנולוגית של כמה חודשים מראש ומכיוון שגופי התקשורת עומדים בפני עומסים גדולים, ובשל כך כל תקלה עלולה להשבית מערכות שלמות. עוד קבעו כי יש סכנה לפגיעה בכשירות המבצעית של צה"ל ושל טכנולוגיות רפואיות בבתי חולים.

 

לאור זאת, דרעי הודיע לבסוף כי שעון הקיץ יחל במועד המתוכנן. דרעי אמר כי "לא צלח הניסיון לדחות את הפעלת שעון הקיץ כדי למנוע מאנשים להסתובב במרחב הציבורי בשעות אור נוספות. אני מבקש בכל לשון של בקשה מהתושבים להישמע להוראות ולהנחיות ולהימנע מלהסתובב במרחב הציבורי כדי שנוכל ביחד להתגבר על התפשטות המגפה".


פורסם לראשונה 26/03/2020 02:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים