שתף קטע נבחר

ערבים זה לזה

משבר הקורונה והבידוד שנכפה עלינו מובילים למצוקה כלכלית עבור רבים שעד שהגיע הוירוס ניהלו עסקים ושירותים מצליחים ומשגשגים. בכל יום נפרסם כאן כמה עסקים ושירותים של ישראלים מקומיים שמספרים על המציאות החדשה ומציעים דרכים אלטרנטיביות לספק לכולנו שירות. ביחד נצליח לעבור גם את זה

דונה גריפית

Corporate Storyteller

כבר למעלה מ- 15 עובדת דונה גריפית עם סטארטאפים וחברות גדולות על מנת לייצר מסרים חזקים שמובילים לתוצאות עסקיות. ״מצגות להשקעה, שעזרו ללקוחות שלי לגייס למעלה מחצי מיליארד דולר, מצגות מכירה, תוכן אתרים, כתיבת הרצאות ועוד. עבדתי עם למעלה מ- 1000 קרנות הון סיכון, סטארט אפים, אקסלרטורים וענקי סיליקון וואלי (שם אני חיה כבר 5 שנים) כמו פייסבוק וגוגל ובכל תעשייה אפשרית.״ אחד היתרונות של גריפית הוא העובדה שהיא גם ישראלית וגם אמריקאית: ״אני ילידת ארה"ב, אבל גרתי בישראל חצי מחיי, ככה שהאנגלית שלי מושלמת אבל יש לי גם הבנה עמוקה של הראש הישראלי. כך, אני מהווה גשר לתקשורת של ישראלים עם אמריקאיים. העבודה איתי מהירה ומדוייקת באופן מפתיע - במספר שעות בודדות יש לכם מסר מושלם.״

 

איך השתנתה המציאות מאז הקורונה?

״התגובה הראשונה של חברות זה לחתוך בבשר החי - הכל. עושים חישוב מסלול מחדש. אז יש לי כמה לקוחות בתעשיות כמו טכנולוגיית תיירות שהודיעו לי שלא יוכלו לשלם לי על עבודות שכבר בוצעו לפני שבועות, יש ביטולי הרצאות, דחיית פגישות ל"מועד מאוחר יותר" והרבה חוסר וודאות. זו ירידה דרסטית בהיקף העבודה - וכעצמאית, כשאין פגישות, אין הכנסה. גם יש לי 2 ילדות קטנות איתי בבית פתאום - וגם בעלי סטארטאפיסט, ככה שאין לנו כרגע שום הכנסה מובטחת. זאת ירידה מובנת כי אנשים מתארגנים מחדש, ולמזלי, סטארט אפים חייבים לגייס הון עכשיו יותר מתמיד, והמסר (במיוחד כשלא נפגשים פנים מול פנים) משמעותי וחשוב יותר מאי פעם״.

 

גאחגאח ()
דונה גריפית

 

מה זה אומר בשבילך להישאר במצב הזה לאורך זמן?

״אני לא רוצה לחשוב על זה - בוחרת להיות בעשייה ולא בבהלה ומחשבות של "מה יהיה אם..."

 

איך בתוך המציאות הזו את מנסה לעשות שיפט ולהמשיך בעשייה ובהכנסה?

״ב- 2008, עם המשבר, עשיתי תפנית מעבודה עם ארגונים גדולים לעבודה עם סטארט אפים, אז כבר הייתי במקום הזה של להמציא את עצמי מחדש. אני רואה את המצב עכשיו כעוד הזדמנות למנף את כישוריי. ברגע שחברות ואנשים יתאוששו טיפה ויתאקלמו ל"נורמלי" הלא נורמלי, יבינו שמסרים עכשיו חשובים יותר מאי פעם וזו השקעה כדאית וחשובה. כמוכן, אני כבר רגילה לעבוד בזום כי רב הלקוחות שלי פרוסים בין ארה״ב לאירופה, לישראל, לאסייה ואפילו אוסטרליה. אני באיזור הנוחות שלי בעבודה בשלט רחוק ואף יצרתי סדנה לארגונים אשר מחזקת את כישורי העובדים להצגה מרחוק. המוטו שלי לחיים: "ברור שאני אופטימיסט, לא רואה תועלת בלהיות משהו אחר!" (וינסטון צ׳רצ׳יל). להיות אופטימית מטעין אותי בכוח ועשייה ואני בטורבו, למעני, למען משפחתי ולמען החברות שזקוקות לי כדי לצלוח את התקופה המאתגרת הזאת. יצאתי עם הצעות חדשות לסטארט אפים שמגייסים "גיוסי ביניים" או הלוואות גישור. אני גם ממנפת את היותי נטוורקרית חזקה כדי לעזור לחבר בין סטארט אפים לבין משקיעים״.

 

האם קיבלת עזרה או שמעת על איזשהו סיוע או תמיכה לעסקים שיכולה לעזור לך?

״לא, ומכיוון שאני לא בית עסק פיזי שנסגר אני בספק שאהיה זכאית״.

 

איך אפשר להתחבר אלייך ולהזמין שירות?

אני נותנת שירותים בכל העולם - ניתן לבקר באתר שלי donnagriffit.com או לכתוב לי ב: donna@donnagriffit.com

 

זהר כרמי

וואטסו אין דה סיטי, דולה בימי קורונה

כרמי מספרת שנכון להיום, היא מטפלת הוואטסו הפעילה היחידה בניו יורק: ״עד לפני כשנה חשבתי שימיי כדולה חלפו. הייתי דולה ומורה לדולות שנים רבות. לפני כשנה פתחתי בסערה את ׳וואטסו אין דה סיטי׳ - אני מטפלת הוואטסו הפעילה היחידה בניו יורק. המים סחפו אותי אליהם בשגעון, אנשים התחילו להגיע לסשנים של וואטסו, ואז לשלוח את החברים שלהם, ואז לקנות חבילות סשנים ולבוא שוב, ואז לקנות לאהובי ליבם סשנים של וואטסו איתי. התחילו להגיע אפילו מטופלים שהפסיכולוג שלהם הפנה אותם לסשנים של וואטסו״.

 

איך השתנתה המציאות מאז הקורונה?

הוואטסו נפסק בטפטופים ואז בבום. בהתחלה פשוט היו ביטולים, אבל בשלב מסוים הבעלים של הבריכה פשוט הודיע שכדאי שנעצור פעילות. כרגע הוא סגור ומסוגר. ואז התחילו להגיע פניות מהריוניות. המצב בניו יורק מלחיץ מאד לנשים בהריון בימים אלו, בתי החולים עברו בהתחלה למדיניות מלווה אחד וכעת עוברים למדיניות אפס מלווים ליולדת, מה שאומר שאם אישה בנתה על הדולה שלה, אז עכשיו אפילו את בעלה היא לא תוכל להביא איתה ללידה. זה מלחיץ מאד ואם אני יכולה להקל אפילו בשלב שלפני שיוצאים לבית החולים, ולהיות בתמיכה טלפונית, או אפילו להסיע - יש נשים בניו יורק שלא יודעות כרגע איך יגיעו לבית החולים כשהלידה תתחיל. הבנתי שפעם דולה תמיד דולה, ואני מתמסרת לנתינה הזאת. במקביל, אני גם חושבת שהוואטסו יהיה כל כך תומך לכולנו ביום שאחרי הקורונה, כשכולנו נצא מהבידוד ונרצה מגע, חום, הרגעה, ריפוי לגוף ולנפש, לכל הקשיים שהבידוד מחריף לכולם, גם למי שלא חלה״.

 

מה זה אומר בשבילך להישאר במצב הזה לאורך זמן ?

״זה אומר שכרגע פשוט לא נכנס כסף, ההתפתחות של העסק נעצרה באחת. מצד שני, הקריאה לעזרה מצד נשים בהריון התחילה חזק מאוד ולאט לאט התגברה עוד יותר. אני מחכה לראות איך אני יכולה לעזור בצורה הכי טובה״.

 

 

 

איך בתוך המציאות הזו את מנסה לעשות שיפט ולהמשיך בעשייה ובהכנסה?

״במקרה שלי, השיפט פשוט קרה, כי המציאות המטורפת הזאת יצרה ברקס מוחלט על הוואטסו מצד אחד, וצורך עצום של הריוניות מצד שני. במקביל, אני מתנדבת און ליין כמנהלת ההדרכה של מיזם חינוכי חברתי חינמי בשם "בית הספר של הדור הבא", שבא להקל על מצוקת הילדים וההורים בבידוד בישראל. אז אני מג'נגלת בין העבודה ההתנדבותית, הבישולים הבלתי פוסקים (יש לי שלושה מתבגרים, וואו כמה הם אוכלים!), שיחות הרגעה עם נשים בהריון שנקלעו כאן למצב באמת הזוי ומטלטל, וזמן שפיות לעצמי - יוגה, מדיטציה, כתיבה, קשר עם משפחה וחברות באונליין. עדיין לא התחלתי לחשוב אפילו על שיווק הוואטסו ליום שאחרי הקורונה, אני בטוחה שמגע, הפחתת סטרס, רוגע ושלווה יהיו ממש הכרחיים לכולנו ביום שאחרי, ואני אהיה שם להעניק אותם במרחב המים החמימים של הוואטסו. יש לי שוברי מתנה לוואטסו, שמי שירכוש עכשיו במחירי קורונה, יוכל לממש כשנחזור כולנו לחוף מבטחים.

 

האם קיבלת עזרה או שמעת על איזשהו סיוע או תמיכה לעסקים שיכולה לעזור לך?

״לא קיבלתי עזרה ולא שמעתי על שום סיוע עסקי שיכול לעזור לי״.

 

איך אפשר להתחבר אלייך ולהזמין שירות?

אפשר לפנות אליי בפייסבוק שלי -  וכמובן בטלפון -484-632-8790

 

ג׳ודי מאיירס

מפיצה מוסמכת של שמנים אתריים ומוצרי דוטרה

כבר שבע שנים שג׳ודי מאיירס מנחה סדנאות על דרכים פשוטות, בטוחות ויעילות לשימוש בשמנים אתריים ומוצרי dōTERRA לבריאות הגוף והנפש. ״הרקע שלי, בעצם, ממש רחוק מזה. למדתי קולנוע ב- FSU ונכנסתי לז׳אנר של סרטים תיעודיים. במשך קריירה ארוכה כמתעדת לידות, נחשפתי למתנות אמא אדמה אלו ולעוצמתן ויתרונותיהן הרבים. אני בעיקר מלמדת קבוצות קטנות בבתים או בתי עסק. לסדנאות שלי מגיעות לרוב נשים מכל הגילאים, אך לא רק. לימדתי אמהות, סטודנטיות, נשים בהריון, דולות, מיילדות, מדקרים, מעסים, רופאי ילדים, רופאי שיניים, כירופרקטורים, מורים, מאמנים, מטיילים ומטפלים למיניהם".

 

עד עכשיו, המציאות שלה נראתה אחרת לגמרי: ״זכיתי ללמד ברחבי ארה"ב, בקנדה, בישראל, באירופה ובקוסטה ריקה. עם זאת, אני יכולה לספור על כף היד את מספר הסדנאות שלימדתי אונליין. שמנים אתריים זה דבר חווייתי, אז בלי הפייס טו פייס מפספסים את ההשפעה המיידית שלהם. אנשים יוצאים מהסדנה שלי עם הרגשה שונה לגמרי מכשהגיעו - רגועים יותר, אופטימיים, מורמים, ומעוצמים עם הידע החדש שקיבלו. אני לא בטוחה שטרנספורמציה כזאת קוראת אונליין, אך יודעת שלפחות קיבלו מנה עסיסית של אינפורמציה יעילה. את החוויה הפיסית יקבלו כשההזמנה שלהם תגיע״.

 

איך השתנתה המציאות מאז הקורונה?

״המציאות שלי למעשה השתנתה כבר כמה חודשים לפני בוא הקורונה. עזבתי את חיי בלוס אנג'לס באופן זמני בכדי לטפל באמי שעוברת טיפולים לסרטן ובנוסף לזה גם מטפלת בבעלה, אבי החורג. למרבה המזל טסתי אליהם, לפלורידה, רגע לפני שהעניינים יצאו מכלל שליטה. שניהם בקבוצת סיכון גבוהה עם מערכות חיסון פגיעות ואני לא יכול לדמיין איך הם היו מסתדרים אם לא הייתי כאן. בפלורידה יצרתי חברויות חדשות וכמה מהם ביקשו לארח סדנת שמנים אתריים בביתם. ואז נפלה ה׳פצצה׳ והמומנטום הזה נעצר במסילותיו בגלל הצורך בשמירת מרחק בין אנשים והסיכונים הכרוכים בהתקהלויות. אלו זמנים מלחיצים ומתסכלים לכולנו, ולכן כיום, יותר מתמיד, אנחנו חייבים למצוא רגעים של רוגע, דרכים לרומם את רוחנו ולחזק את גופנו״.

 

גאחגאח ()
ג'ודי מאיירס

 

מה זה אומר בשבילך להישאר במצב הזה לאורך זמן?

״זה אומר שאני אצטרך לשים יותר פוקוס על שיווק ברשתות חברתיות. יש פה הזדמנות לחשוב על דברים מפרספקטיבה אחרת וצריך להמשיך לחשוב מחוץ לקופסא. אני מאמינה שיבואו לי רעיונות חדשים ומפתיעים. יש תמיד מקום לשיפור. וכמו כן אדאג לתרגל יוגה, מדיטציה, הליכות וקשר עם חברים״.

 

איך בתוך המציאות הזו את מנסה לעשות שיפט ולהמשיך בעשייה ובהכנסה?

״אני מנצלת את ההזדמנות הזאת כדי להשתתף בהדרכות עסקיות של דוטרה והדרכות על מוצרים וכלי למדיה חברתית שנפתחו לנו לאחרונה. זה עדיין לא צד חזק אצלי ובהחלט נתון לשיפור. אני יותר טובה מול אנשים. בנוסף, אני אלמד סדנאות נוספות אונליין בעברית ובאנגלית״.

 

האם קיבלת עזרה או שמעת על איזשהו סיוע או תמיכה לעסקים שיכולה לעזור לך?

״לא, לא היה לי כ״כ זמן לחפש. אני גם לא מודעת לעזרה כזאת. מה שאתם עושים כאן בידיעות אמריקה, זו התמיכה הראשונה שבה נתקלתי״.

 

איך אפשר להתחבר אלייך ולהזמין שירות?

המוצרים של דוטרה זמינים בארה״ב, קנדה וישראל.

 

ניתן ליצור קשר ב: jodieleh@gmail.com

my.doterra.com/oilaboutliving

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים