שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

התוכנית לסיוע לקשישים: מתנדבים וחיילים יגיעו לבתים

פרסום ראשון: כך מתכננות רשויות המדינה להירתם למען בני דור המייסדים. משיחות למיפוי צורכיהם דרך חלוקה של מזון ותרופות, ואפילו מתן שירותי כביסה לנזקקים

גובשה תוכנית לאומית לסיוע לקשישים על רקע משבר הקורונה והחמרת ההגבלות על יציאה מהבית, שתופעל החל ממחר. במסגרת התוכנית, שפרטיה נחשפים הבוקר (יום ה') ב"ידיעות אחרונות", משרד העבודה והרווחה ופיקוד העורף יצאו במבצע ששמו "משמרות זהב", במטרה לספק את כל צורכי האזרחים הוותיקים במדינה בזמן החירום שבו הם מרותקים לבתיהם.  

מבצע חלוקת המזון לקשישים בצל התפשטות נגיף הקורונה (צילום: עודד קרני, לע
מבצע חלוקת המזון לקשישים (צילום: עודד קרני, לע"מ)

מבצע חלוקת המזון לקשישים בצל התפשטות נגיף הקורונה (צילום: עודד קרני, לע
סיוע לקשישים(צילום: עודד קרני, לע"מ)
 

הפעולות יתבצעו באמצעות מתנדבים וחיילים שייצרו קשר טלפוני עם כל הקשישים בישראל ויספקו מענה לכל צורכיהם הדחופים, כגון מזון, רכישת תרופות, כביסה, אמצעי חימום ואף הפגת בדידות.

  

לטובת המבצע, חברת WIX פיתחה במיוחד מערכת ממוחשבת ואפליקציה שתהיה מותקנת בטלפונים הסלולריים של החיילים והמתנדבים שייצרו קשר עם אזרחים ותיקים שפרטיהם יופיעו בה. המערכת תהיה מבוססת על נתוני הביטוח הלאומי, ופרטיהם של האזרחים הוותיקים בישראל יופיעו במערכת בסדר יורד, מהנזקקים ביותר ועד כאלה שפחות זקוקים לסיוע.

  

במסגרת המבצע אלפי מתנדבים וחיילים ייטלו חלק ביצירת קשר עם הקשישים באמצעות התחברות לאפליקציה בטלפון הסלולרי, והקשר ביניהם יתבצע ללא אף אחד מהצדדים רואה את פרטי ההתקשרות של הצד השני, כדי לשמור על פרטיותם של האזרחים הוותיקים.

  

המתנדב או החייל יצוידו בתסריט שיחה הכולל שאלות לצורך בירור צרכיו של האזרח הוותיק במהירות וביעילות. המבצע יתבצע בארבע שפות - עברית, ערבית, רוסית ואמהרית.

אופיר אקוניס בחלוקת מזון (צילום: עודד קרני, לע
השר אופיר אקוניס במבצע חלוקת המזון(צילום: עודד קרני, לע"מ)
  

מיפוי הצרכים יועבר למחלקות הרווחה ברשויות המקומיות, ומשם מתנדבים, עובדי הרשויות המקומיות וחיילי פיקוד העורף יסייעו באספקת צורכיהם של הקשישים. רכישת המענים תתבצע באמצעות תקציב גמיש שהקצה משרד העבודה והרווחה לרשויות המקומיות, או מתקציב פיקוד העורף.  

 

במסגרת המבצע משרד העבודה והרווחה ימשיך בתוכנית מפעל ההזנה לאזרחים הוותיקים, שבמסגרתו מחולקות עשרות אלפי מנות חמות לכאלה המוכרים לשירותי הרווחה ב־206 רשויות מקומיות ברחבי הארץ.

  

שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס אמר: "אנחנו פועלים במהירות ובחדשנות על מנת שנוכל להגיע לכל אזרח ואזרחית ותיקה במדינת ישראל ולוודא שדבר לא חסר להם. ממזון ועד הפגת בדידות, מחימום ועד כביסה - הכל יטופל על ידי עובדים, מתנדבים נהדרים וחיילי צה"ל. כפי שהבטחנו, אנחנו דואגים למי שדאג לנו כל החיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עודד קרני, לע"מ
חלוקת מזון לקשישים
צילום: עודד קרני, לע"מ
מומלצים