שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

עשרות ישראלים המריאו מקולומביה בטיסת חילוץ

כ-70 מטיילים המריאו מבוגוטה בטיסת חילוץ מיוחדת של אל על, לאחר שבקולומביה נפסקו הטיסות הבינלאומיות. דיילים מדדו חום לנוסעים בעלייה למטוס: "כולם כבר רוצים לחזור הביתה אחרי ימים ארוכים של חוסר ודאות"


 

 

אחרי ימים ארוכים של אי-ודאות המריאו הבוקר (יום ה') כ-70 תרמילאים ישראלים ומשפחות מבוגוטה בירת קולומביה חזרה לישראל, בטיסת חילוץ מיוחדת שהפעילה חברת אל על בעקבות פניית משרד החוץ.

טיסת חילוץ מבוגוטה ()
מדדו חום לפני הכניסה למטוס
 

בתחילת השבוע נכנסו לתוקף במדינה הדרום-אמריקנית הנחיות חדשות להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה, שאוסרות על הסתובבות במרחב הציבורי וכוללות את עצירת הטיסות הבינלאומיות. הטיסה, שהצריכה אישורים מיוחדים בגלל סגירת נמל התעופה בבוגוטה, תימשך כ-13 שעות.

 

מחיר כרטיס הטיסה הגבוה, שעמד על סכום של 1,983 דולר לאחר מימון חלקי של עלויות הטיסה על ידי המדינה, הוביל לכך שעוד עשרות ישראלים נשארו בקולומביה. מדובר אגב בטיסה הראשונה אי פעם של חברת אל על לקולומביה.

טיסת חילוץ מבוגוטה ()
טיסת החילוץ מבוגוטה

טיסת חילוץ מבוגוטה ()

טיסת חילוץ מבוגוטה ()

טיסת חילוץ מבוגוטה ()

 

 

 

 

 

עם כניסת הנוסעים למטוס נמדד להם חום כדי לוודא שאף אחד מהם לא עם תסמיני מחלה. "השדה פה די ריק אבל יש פה עוד כמה טיסות חילוץ מכמה מדינות", סיפרה מנמל התעופה דפי, אחת המטיילות הישראליות. "בכניסה לשדה מדדו לנו חום וביקשו שנחטא את הידיים. כולם רוצים כבר לחזור הביתה אחרי ימים ארוכים של חוסר ודאות", סיפרה.

 

 

ש
בר היה אמור לחזור לישראל בתחילת השבוע עם טיסה של חברת "מגנוס" שהתבטלה. "הכל היה כמעט סגור וראינו את הסוף, אבל זה בוטל בגלל שלא היו נרשמים", סיפר. "כנראה שעד שלא ננחת בנתב"ג לא נבין מה באמת חווינו כאן. האווירה הייתה מאוד לא פשוטה, כי הכל היה סגור, אנשים נשארו בבתים ושוטרים וחיילים נמצאים בכל מקום - אבל מצד שני ניסינו כל הישראלים להיות ביחד ולחזק אחד את השני. אני מקווה שגם אלו שלא הצליחו לחזור בטיסה הזאת יצליחו בקרוב לחזור לישראל".

  

מספר ישראלים ניסו לאסוף כסף עבור ישראלים שלא היה להם את הכסף לממן את עלות כרטיס הטיסה. "אם היה לי את הכסף הייתי חוזר כבר לארץ אבל אין לי ואני נשאר מאחור", סיפר אחד הישראלים, שנמצא בקולומביה עם בת זוגו וילדתו בת ה-16. "אני מקווה שגם מי שנשאר מאחור יהיה בסדר ושנתמוך אחד בשני גם בימים הבאים".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים