שתף קטע נבחר

תמאם בת ה-84 נורתה למוות כשישבה בסלון בטייבה: "לקחו אישה חפה מפשע"

בת ה-84 מתה כשכדור שנורה מחוץ לביתה פגע בה. בכך עלה ל-15 מניין הנרצחים מתחילת השנה במגזר הערבי. אמו של צעיר שנרצח לפני שבוע בטירה: "הוא מת לי בין הידיים"

 

 

 

 

תמאם ג'באלי, תושבת טייבה בת 84, ישבה אמש סמוך לשעה 21:00 בביתה בשכונת "כרם אלג'באלי בעיר". כדור תועה שנורה בשכונה פגע בה.

 

ג'באלי פונתה על-ידי פרמדיקים של מד"א לבית החולים מאיר שבכפר סבא ומצבה הוגדר אנוש. בתום מאמצי הרופאים להצילה - נקבע מותה. על פי הדיווחים, ג'באלי לא הייתה המטרה והיורים התכוונו לפגוע במישהו אחר. מותה מעלה את מניין הנרצחים בחברה הערבית מתחילת השנה ל-15, בהן ארבע נשים.

 

"היא ישבה בבית כרגיל", סיפרה קרובת משפחה של ג'באלי. "באותו רגע התרחש ירי בשכונה ולצערי כדור פגע בה בראש. ניסו להציל את חייה אבל ללא תוצאות". היא הוסיפה: "היא לא עשתה כלום. האלימות והירי פשוט לקחו לנו אישה חפה מפשע. לא יודעת עד מתי אנחנו נצטרך לחיות עם הסרטים האלו. גם כשאנחנו בתוך הבית יש סכנה לחיינו, לא נשאר לנו אלא לחיות בתוך מקלטים כדי שנשמור על חיינו מהירי שלא יופסק".

 

תמאם ג'באלי ()
תמאם ג'באלי

זירת הרצח ()
זירת הרצח

 

ביום שישי האחרון נרצח בעיר טירה מחמד סלמאן, צעיר בשנות ה-20 לחייו, לאחר שנורה בכניסה לביתו. חברו שהיה עמו נפגע קשה. גם במקרה הזה המשפחה טוענת שמדובר בטעות בזיהוי והיורה רצה לרצוח אדם אחר.

 

"בני אדם ישר ובקשר טוב עם כל מי שהכיר אותו, ואני לא אומר זאת בגלל שהוא בני אלא זו האמת", סיפר מרואן סלמאן, אביו של מחמד. "אני בטוח שהאיש שרצח אותו אוכל את עצמו כי הוא טעה בזיהוי ובכלל רצה לפגוע באדם אחר. גם חברו שנפגע לא היה המטרה".

 

 

 

נואל סלמאן ()
נואל סלמאן, אמו של מחמד

מחמד סלמאן ()
הנרצח מחמד סלמאן

זירת הרצח ()
זירת הרצח בטירה

זירת הרצח בטירה ()

מרואן סלמאן ()
מרואן סלמאן

 

אביו של סלמאן סיפר על מה שקרה לבנו: "ביום הרצח הגיע חברו של בני לבית שלנו והם יצאו יחד לקנות אוכל. כשחזרו, בני ירד מהרכב, תפס את שקית האוכל ואז התחיל ירי בשכונה שפגע בבני ובחברו. כתוצאה מכך בני מת מכדור אחד שפגע בחלק גופו העליון".

 

"אני עובד כשומר בהרצליה וישן שם", הוסיף האב. "יומיים לפני הרצח נפגשתי עם בני. הוא אמר לי 'אבא, התגעגעתי אליך'. שאלתי אותו אם הוא רוצה כסף והוא ענה לי 'לא. רק רוצה לנשק אותך כי התגעגעתי'. כאילו הרגיש שהוא הולך למות. אני מקווה שהמשטרה ובית המשפט יענישו את הרוצח האכזרי".

 

נואל סלמאן, אמו של הנרצח אמרה כי "הבן שלי לא עשה כלום ורצחו אותו. באותו יום שמעתי ירי, הסתכלתי במצלמות וראיתי את בני זוחל עד שנכנס לתוך הבית. חיבקתי אותו וצעקתי ושאלתי אותו מה קרה לו. הוא רק אמר לי את שם הרוצח ומת בין הידיים שלי. היה לי כואב לראות אותו באותו מצב".

 

"אין שום סיבה שירצחו אותו", הוסיפה האם. "לא ציפיתי בחיים שיפגעו בו. הרבה התקשרו אלינו ושואלים 'אתם בטוחים שזה מחמד שנורה? אולי אתם טועים?'. הם מבינים שבני הלך בדרך ישרה. לפני שנרצח בני הביא לי מתנה ואמר לי 'זה בשבילך מרוב שאני אוהב אותך ואמשיך כך'. הוא חיבק ונישק אותי ואחרי מספר ימים איבדנו אותו. הבן שלי הרגיש שהחיים שלו הולכים להיגמר ולא יכול היה לדבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים