שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

הממשלה נערכת לסגר מלא; התקנות: מעבר דירה - רק במקרים דחופים

משרד הבריאות פרסם בצהריים הבהרה על מעברי דירה, כמעט יממה לאחר שנכנסו לתוקף התקנות החדשות לשעת חירום. בישיבת הממשלה הלילית שבה אושרו התקנות לשעת חירום הנחה נתניהו את השרים להשלים את ההכנות בכל משרדי הממשלה ויחידות הסמך לסגר מלא

 

 

 

 

 

ההנחיות להתמודדות עם מגפת הקורונה : משרד הבריאות הבהיר בצהריים (יום ה') כי מעבר דירה מותר בהתאם להנחיות רק במקרים דחופים. מגבלות הקורונה החדשות שנכנסו לתוקף אתמול תפסו ישראלים רבים בעיצומו של תהליך מעבר דירה. בשיאן של ההכנות והאריזות - הם נאלצו לעצור הכל, מבלי לדעת מתי יוכלו להשלים את המעבר. בתדרוך לתקשורת, הבהיר היועץ המשפטי של משרד הבריאות, עו"ד אורי שוורץ, כי כעת אסור לעבור דירה: "יש לחכות עם זה. מעבר דירה מערב מובילים ואנשים שיוצאים ונכנסים מהבית, וזה אסור".

 

כמו כן, בישיבת הממשלה הלילית, שבה אושרו התקנות לשעת חירום המחמירות את מגבלות התנועה למשך שבעה ימים, הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו את השרים להשלים את ההכנות במשרדיהם וביחידות הסמך לסגר מלא, כדי שאם וכאשר זה ידון – ניתן יהיה להבין במהירות את המשמעויות ולקבל החלטה. 

 

מה מותר ומה אסור לפי ההנחיות החדשות של משרד הבריאות ()

 

 

 

 

 

 

 

  (צילום: EPA)
שוק הכרמל בתל אביב(צילום: EPA)

  (צילום: EPA)
הטיילת החוף תל אביב(צילום: EPA)

  (צילום: EPA)
הסגר בתל אביב, היום(צילום: EPA)

 

 

 

 

 

 

 

2,495 בני אדם בישראל אובחנו עד אמש כנדבקים בנגיף הקורונה, 41 מהם מאושפזים במצב קשה ו-64 החלימו. מדובר בעלייה של 126 נדבקים מאז העדכון האחרון אמש. במקביל נכנסו לתוקף תקנות החירום החדשות והותירו ישראלים רבים מבולבלים.

 

ההגבלות מחמירות יותר על יציאה מהבתים והתקהלות. בין היתר נקבע כי מותר לצאת מהבית רק לזמן קצר, ולמרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים בלבד. זאת למעט צרכים חיוניים כגון הצטיידות במזון או בתרופות, קניית מזון או יציאה לטיפול רפואי כפי שהיה עד עתה. נאסר לצאת לפעילות ספורט בחוץ שהייתה מותרת עד כה.

 

התחבורה הציבורית תצומצם עוד יותר, ובעקבות זאת הוחלט כי רכבת ישראל תפסיק לפעול לחלוטין. כמו כן נסגרו בתי התפילה - בתי כנסת, מסגדים וכנסיות. מעסיקים נדרשים למדוד חום לעובדים בכניסה למקום העבודה, ולאסור על כניסתם של מי שחום גופם גבוה מ-38 מעלות.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב וקרא לציבור לציית להנחיות, והודיע כי אם לא יהיה שינוי בקצב ההדבקות - המגבלות יוחמרו בהמשך: "מספר החולים מכפיל את עצמו כל שלושה ימים. בעוד שבועיים עלולים למצוא עצמנו עם אלפי חולים שרבים יהיו בסכנת מוות. לכן אני כבר אומר לכם שאם לא נראה שיפור במגמה - לא יהיה מנוס מלהטיל הסגר מלא, למעט צרכים חיוניים כמו מזון ותרופות. זה עניין של יממות ספורות ואנו עושים את כל ההכנות הלוגיסטיות והמשפטיות לכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
שוק הכרמל בתל אביב, היום
צילום: EPA
מומלצים