שתף קטע נבחר

להחליף את ליצמן לפני שיהיה מאוחר

בראש מערכת הבריאות עומד מישהו שמאמין שהמשיח יבוא עד פסח ושזה בסדר ללכת למקווה למרות הקורונה. זו סכנת נפשות. אסור לחכות לוועדת החקירה

 

  ()

תביטו טוב-טוב בתמונה המטורפת הזאת שלמעלה. תביטו ותחליטו אם לצחוק או לבכות, כי כל פרט בה הוא אמת. נכון, שר הבריאות שלנו לא אמר את הדברים האלה במסיבת עיתונאים עם ראש הממשלה והמנכ"ל. הוא אמר אותם בראיון שהעניק לפני שבוע לחמ"ל, אתר החדשות של חסידות חב"ד. אבל ריבונו של עולם, השר הוא אותו שר, והבריאות היא אותה בריאות, ואני מרגיש שאני משתגע. זה כמו לראות תאונת דרכים בהילוך איטי, בלי להיות מסוגל לעשות משהו כדי לעצור אותה.

 

 

אם אתם לא מאמינים לי אתם מוזמנים להקשיב. הנה הלינק, והקטע הרלוונטי מתחיל בדקה 2:49. הטור הזה מתפרסם היום (חמישי), במקום מחר, כי הלילה הקשבתי בתשומת לב לדברים של שר הבריאות, ואחר כך כבר לא יכולתי להירדם מרוב מחשבות, אז במקום ליפול על המקרר כתבתי את הטור הזה.

 

המציאות עולה על כל דמיון, ואני משפשף שוב ושוב את העיניים והאוזניים ולא מאמין: ראיתי נכון? שמעתי נכון?

 

באותו ראיון גם אמר כבוד השר שהוא מתנגד לסגירת בתי כנסת, כי "בדרך כלל מסתובבים בהם אנשים בריאים". מאז הוא הספיק לשנות את דעתו, אבל הנזק כבר נגרם, וכולנו עוד נשלם עליו מחיר כבד.

 

גם היום, בתקנות החדשות שיצאו ממשרדו של כבוד הרב, כתוב שאסור ללכת לים, אבל מותר ללכת למקווה. אלוהים אדירים, איפה המבוגר האחראי? בקורונה נדבקים במקווה, לא בים! למען השם, אסור להיכנס למקווה! זה מסוכן! איך זה שאף אחד במשרד הבריאות לא קם ועוצר את הטרלול הזה?

 

מי מינה את יעקב ליצמן, שאפילו תעודת בגרות אין לו, לשר הבריאות, ונתן לו להיות אחראי על החיים של כולנו? מי נרדם בשמירה, ומי עדיין לא התעורר? איפה ועדת החקירה? איפה הכנסת כשצריך אותה? איך זה שכולנו מסתגרים בבתים במקום לצאת לרחובות ולצעוק, ולדרוש שיפוטר מיד האיש הזה, שאחראי למחדל שהוא אולי הגדול ביותר מאז מלחמת יום הכיפורים?

 

להגנתי אני יכול לומר שחשבתי ככה – וגם כתבתי ככה – כבר לפני שלוש שנים כמעט, ראו כאן, אבל זה לא עזר. בישראל הפוליטיקה תמיד מנצחת בנוק-אאוט את השכל הישר.

 

השבוע חתמו 123 רופאים בכירים, כולם מנהלי מחלקות ומרפאות, על מכתב שבו הם דורשים להעמיד רופאה או רופא בראש מערכת הבריאות שלנו. כל כך פשוט. רופאה או רופא, במקום מנכ"ל שהוא איש משרד האוצר, ושר בריאות שמאמין שהמשיח יבוא עד פסח. אלוהים אדירים, זה פיקוח נפש! מישהו מקשיב?

 

החיים יימשכו, וגם מגפת הקורונה תימשך. הפרשנים והכתבים והמומחים ישבו באולפנים וידברו וידברו, והם ימשיכו לדבר, ויפחידו אותנו בפרצופים רציניים, בלי לומר את מה שכולם יודעים, אבל אף אחד לא מוכן להגיד בפרהסיה: שבראש מערכת הבריאות שלנו עומד כבר הרבה שנים אדם שהוא, תסלחו לי, בור ועם הארץ. שזאת סכנת נפשות ומחדל נורא.

 

למען השם, חייבים להחליף את ליצמן לפני שיהיה מאוחר מדי, ולהעמיד בראש משרד הבריאות אדם שמבין מה הוא עושה ויודע מה לעשות. אל תחכו לוועדת החקירה, ואל תגידו שלא ידעתם. חייבים להחליף את שר הבריאות עוד היום, לפני שייגרם לישראל ולאזרחיה נזק נוסף, שאותו נשלם במטבע היקר ביותר בעולם: בחיי אדם.

 

office@yovell.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים