שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

  בגרות בצל הקורונה: לוח הבחינות החדש

  משרד החינוך קבע מועדים חדשים לבחינות הבגרות שנדחו בגלל התפשטות הנגיף. המשרד נערך להעברת חלק מהבחינות באופן מקוון, אך עם זאת, עדיין אין תאריך רשמי לחזרה ללימודים

   

  אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  פרסום ראשון: משרד החינוך קבע היום (ה') את לוח בחינות הבגרות החדש, שמועדיהן שונו בעקבות סגירת בתי הספר עם התפשטות נגיף הקורונה. בניגוד ללוח הבחינות שפורסם בראשית השנה, הלוח הנוכחי מרכז את מרבית הבחינות של מקצועות הבחירה בחודש מאי, ואילו את מקצועות החובה הוא משבץ בחודשים יוני ויולי.

   

  ללוח הבחינות החדש - לחצו כאן

   

  כדי להקל על תלמידי בתי הספר התיכוניים בעקבות התנאים הבעייתיים שבהם הם צריכים להתכונן לבחינה, הם ייבחנו על 75% מהחומר הנלמד בלבד, ויקבלו גם מיקוד על נושאי בחינות הבגרות. משרד החינוך פרסם 24 מקצועות עם נושאי המיקוד לבחינות השונות. אלה מצטרפים למקצועות שפורסמו זה מכבר במהלך השבוע.

   

  לפי לוח הזמנים החדש, בחודש מאי יתקיימו כאמור מבחני בגרות במקצועות בחירה בלבד, בחודשים יוני ויולי יתקיימו בחינות במקצועות החובה, בהם לשון, היסטוריה, אזרחות , ספרות, תנ"ך, מתמטיקה, אנגלית ושפות.

    

  אוכפים את התקנות החדשות, הבוקר    (צילום: דוברות המשטרה )

  אוכפים את התקנות החדשות, הבוקר    (צילום: דוברות המשטרה )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הערכת עבודות גמר ברמה של חמש יחידות לימוד תתבצע באמצעות אפליקציית זום, כשהתלמיד יושב בביתו והמורה המעריך יושב בביתו. התלמיד יתבקש להראות את תעודת הזהות שלו בתחילת הפגישה. מעריך העבודה יברר מראש עם התלמיד שהוא מרגיש בנוח בפגישה דיגיטלית ולחילופין להציע לו דחיית המפגש עד לקבלת הנחיות חדשות של משרד הבריאות. הפגישות בין המורה המנחה לתלמיד יתקיימו מרחוק באמצעות מייל, סקייפ, זום וטלפון.

   

  במשרד החינוך, יש לומר, נערכים למצב שמשבר הקורונה יימשך עוד זמן רב וימנע גם את קיום הבחינות במאי. במצב כזה מתכוננים במשרד החינוך לקיים אותן באופן מקוון, במקצועות שבהם הדבר אפשרי. במקצועות שבהם לא ניתן יהיה לקיים בחינות באופן מקוון, יקבלו התלמידים ציונים על בסיס סך כל הציונים הפנימיים שקיבלו במהלך הלימודים בכל מקצוע, ומרכיבים נוספים.

   

  התרחיש הקיצוני אליו נערכים במשרד החינוך הוא מצב שבו לא ניתן יהיה לקיים גם את מקצועות החובה ביוני וביולי. לפי התרחיש הזה, הציונים לתעודת הבגרות ייקבעו על בסיס שקלול הציונים ומרכיבים נוספים. במשרד מדגישים כי יפעלו יחד עם ועד ראשי האוניברסיטאות בעניין זה.

   

   

   

  שר החינוך רפי פרץ אמר כי מדינת ישראל נמצאת במשבר לאומי ועולמי. "יש לנו אחריות לתלמידי ישראל ובפרט לתלמידים שצריכים לגשת לבגרות", אמר. "אנחנו נעשה הכול על מנת שתהיה פגיעה מינימלית ככל האפשר בתלמידים ואנחנו עמלים ללא הפסקה כדי שזה יקרה".

   

  מנכ"ל המשרד שמואל אבואב אמר: "התלמיד מצוי בליבה של העשייה החינוכית. לאור זאת אנחנו עושים כל שלאל ידינו כדי להבטיח את הצלחתו. לצד הליווי החינוכי והמעטפת המקצועית הצמודה שפורסים עובדי ההוראה, גיבשנו בעבור תלמידי החטיבה העליונה שורה של מענים שייסייעו להם לקראת בחינות הבגרות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים