שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

  בעלי מוגבלויות יוכלו להתרחק יותר מ-100 מטר מהבית

  אנשים על הרצף האוטיסטי ובעלי מוגבלות שכלית או נפשית יורשו לצאת מהבית למרחק הגדול ממאה מטרים, עם מלווה אחד. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: "מודעים לקושי הגדול עבורם ועבור בני משפחותיהם"

   

   (צילום: EPA)
  רחובות תל אביב, היום(צילום: EPA)
   

  נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות פרסמה הערב (חמישי) הודעת הבהרה, ולפיה לבעלי מוגבלויות מסוימות מותר לחרוג בתנאים מסוימים מהמגבלות על יציאה מהבית שהטילה הממשלה במסגרת המאבק בנגיף הקורונה.

   

   

  הרחובות הריקים בבוקר שאחרי החרפת התקנות    (צילום: בראל אפרים, עידו ארז, אביהו שפירא, משה מזרחי, רועי עידן, נדב אבס, עיריית פתח תקווה, עיריית רא)

  הרחובות הריקים בבוקר שאחרי החרפת התקנות    (צילום: בראל אפרים, עידו ארז, אביהו שפירא, משה מזרחי, רועי עידן, נדב אבס, עיריית פתח תקווה, עיריית רא)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפי ההודעה, "במקרים חיוניים הנדרשים על מנת לשמור על בריאות האדם או מצבו הנפשי", אנשים על הרצף האוטיסטי, או אנשים עם מוגבלות שכלית או נפשית, רשאים לצאת מהבית אל מרחק של יותר ממאה מטרים, יחד עם מלווה אחד.

   

  בנציבות ממליצים לצאת עם אישורים מתאימים, כגון תעודת נכה, תעודת פטור מתור או מסמך של איש מקצוע. בהודעה צוין כי במקרים אלה יש לצאת מהבית באופן מידתי, לזמן קצר ככל האפשר, תוך הקפדה על שמירת מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם.

   

   

  מה מותר ומה אסור לפי ההנחיות החדשות של משרד הבריאות ()
   

  נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אברמי טורם, אמר: "אנו מודעים לקושי הגדול עבור אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם, אשר חייבים לצאת באופן שגרתי למרחבים שבהם יוכלו לפרוק אנרגיה ולקבל גרייה חושית משמעותית, בסביבה נטולת כבישים וסכנות אחרות, ולמשך פרקי זמן שאינם קצרים. וזאת כמובן מבלי לפגוע בהגבלות הנחוצות לצורך מניעת התפשטות מגפת הקורונה".

   

  את ההנחיות הללו גיבשה נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים, יחד עם מחלקת יעוץ וחקיקה במשרד הבריאות. מהנציבות נמסר כי היא העבירה את ההנחיות למשטרה ולגורמי החירום ופועלת להטמיע אותן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בראל אפרים
  גן משחקים סגור בעקבות תקנות הקורונה
  צילום: בראל אפרים
  מומלצים