שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

בית שמש: המשטרה פיזרה חרדים קיצונים שהתפללו בניגוד להנחיות

שוטרים רבים הגיעו לבית כנסת הרמ"א שבשכונת הקריה, המכונה "מאה שערים" של העיר, ועצרו את התפילה במקום. ראש העיר: "התפשטות הקורונה היא סכנת נפשות בשכונות הצפופות"

 

 

 

כוחות משטרה רבים הגיעו היום (חמישי) לבית כנסת הרמ"א שבשכונת הקריה בבית שמש, לאחר שהמתפללים לא נשמעו להנחיות החדשות של משרד הבריאות וקיימו תפילה במקום. שכונת הקריה, המכונה בפי רבים "המאה שערים של בית שמש", מורכבת ברובה מחרדים קיצונים - "סיקריקים" - בדומה לקבוצה שחיה בשכונת מאה שערים בירושלים.

 

נגיף הקורונה: סיקור נרחב ב-ynet

 

פשיטה משטרתית על בית הכנסת הרמ
המשטרה מפזרת את המתפללים(מתוך עמוד הפייסבוק קבוצת מחאות החרדים הקיצונים)
 

  (צילום:  יהושוע וילדמן)
(צילום: יהושוע וילדמן)
  

 

 

בתוך כך, ראש העיר בית שמש, עליזה בלוך, אמרה היום כי העירייה עשתה רבות כדי להגדיל את המודעות של התושבים, שרבים מהם לא מחוברים לאינטרנט, לנגיף הקורונה. "הוצאנו כרוזים ורכבים של העירייה עם רמקולים בעברית, אנגלית, אמהרית ויידיש. אנחנו חייבים להעלות הילוך ברמה המקומית", אמרה. "סגרנו את בתי הכנסת ואת המקוואות לגברים. במקוואות לנשים בודקים חום לכל אישה, אבל אנחנו צריכים שמשרד הבריאות ישתף אותנו במידע בזמן אמת. אנחנו כרשות מקומית לא מקבלים בזמן אמת מידע על החולים ואיפה הם מסתובבים".

 

בלוך גם קראה למשרד הבריאות להוציא חולי קורונה מאובחנים מבתיהם ודרשה לערב את הרשויות המקומיות בטיפול בנושא. היא תיארה גידול משמעותי במספר החולים בעיר - משלושה ביום ראשון ל-36 היום. כמו כן, כאלף מתושבי העיר נמצאים בבידוד ביתי.

 

עליזה בלוך (צילום: אלי מנדלבאום)
"בידוד לא רלוונטי בבתים של שמונה נפשות". בלוך(צילום: אלי מנדלבאום)

"אני מבקשת ממשרד הבריאות שכל החולים המאומתים יוצאו מהעיר", אמרה בלוך. "בשכונות הצפופות זו סכנת נפשות. יש בתים שקשה לעשות בהם בידוד, ויש שכונות שבידוד ביתי בהם הוא לא רלוונטי. בבית שגרים בו שמונה אנשים, ללא מרפסת או חצר, בידוד הוא לא רלוונטי. הם ידביקו את כל הבניין. זה עניין של חיי אדם".

 

לדבריה, העירייה זוכה לשיתוף פעולה מצד המשטרה בפיזור התקהלויות אסורות, ורק היום נסגרו גני ילדים ופוזרה חתונה בעיר. "אני מודאגת לא רק ממספר החולים אלא ממגמת החולים, עם עקומת גידול חדה", אמרה. "כרגע מרבית החולים המאומתים שלנו נמצאים בשכונות הדרומיות והצפופות. אנחנו מייצרים קריסה של מערכת החינוך, של הכלכלה המקומית, אז הדבר המתבקש לעשות כדי לקצר את התהליכים הוא להוציא את החולים המאומתים. בית שמש לא יכולה להגיע למספרים של מימדי מגפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך עמוד הפייסבוק קבוצת מחאות החרדים הקיצונים
הפשיטה בבית שמש
מתוך עמוד הפייסבוק קבוצת מחאות החרדים הקיצונים
מומלצים