שתף קטע נבחר

הפיתוח הישראלי לייצור מאות מכונות הנשמה ביום

מדובר במוצר שעושה שימוש בבלון הנשמה ידני ומפעיל אותו באופן חכם ואוטומטי. המוצר, שמפותח בסיוע הגראג' של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, נמצא תחת "קוד פתוח" כך שכל הוראות הבניה שלו יהיו פתוחים לציבור, בארץ ובעולם לפיתוח פוטנציאל לייצור מאסיבי של מאות מכשירי הנשמה אוטומטיים ביום בישראל

מכשירי הנשמה הפכו לרכיב חיוני בארץ ובעולם לטיפול בהסתבכות של מחלת הקורונה: ליגת הרובוטיקה של First, מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, איכילוב, מד"א; יחידה 108 של חיל האוויר ומפעל מלמ של התעשייה האווירית משתפים פעולה לטובת פתרון. הרעיון, שנולד ביחידת האלקטרוניקה והתקשו"ב בחיל האוויר, הוא ליצור מכונת הנשמה, בקוד פתוח, שניתן לייצר בכמויות במעבדות בעלות נמוכה ללא צורך במפעלים. חיל האוויר מוביל ומנהל את המיזם כפרויקט בסטנדרט צבאי.

 

מכונת ההנשמה מתחרות הרובוטיקה לנוער (צילום: גיורא קורנבלאו, ואריה כהן)
מכונת ההנשמה מתחרות הרובוטיקה לנוער(צילום: גיורא קורנבלאו, ואריה כהן)

המפתחים אומרים כי לפיתוח פוטנציאל לייצור מאסיבי של מאות מכשירי הנשמה אוטומטיים ביום משבוע בישראל. הייצור מתוכנן להיות מאסיבי כיוון שתהליך הגמילה ממכונת ההנשמה ארוך מתהליך ההחלמה, כך שגם כאשר חולה מחלים, חולפים שבועות רבים עד שנגמל ממכונת ההנשמה.

 

מדובר במוצר שעושה שימוש בבלון הנשמה ידני ומפעיל אותו באופן חכם ואוטומטי. המוצר תחת "קוד פתוח", כך שכל הוראות הבניה שלו יהיו פתוחים לציבור, בארץ ובעולם.

מכונת ההנשמה מתחרות הרובוטיקה לנוער (צילום: גיורא קורנבלאו, ואריה כהן)
מכונת ההנשמה מתחרות הרובוטיקה לנוער(צילום: גיורא קורנבלאו, ואריה כהן)

 

המנטורים של התוכנית - אנשי הרובוטיקה הראשונים במעלה בארץ - נתקלו במחסום, כאשר המעבדות שקיימות בבתי הספר ברחבי הארץ נסגרו עקב השבתת הלימודים. מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח פתחה עבור התלמידים את מעבדת החדשנות שלה, ה-Garage והעניקה להם את הציוד, החומרים, והרכיבים הנדירים "מתקדמים בהליכים מול הגופים הרלוונטיים, ומקווים שלא יהיה צורך בשימוש", אמר סטודנט מהליגה של פירסט.

 

הגראג' הוא מעבדת החדשנות של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח. מטרתו של הגראג׳ היא קידום ועידוד החדשנות והיצירתיות של מרכז הפיתוח, תוך מתן דגש על התחומים הבולטים בהם עוסק המרכז. בישראל מתמחה הגראג׳ בייצור תכנים המעודדים חדשנות ויצירתיות בתחומים של אבטחת מידע, מציאות רבודה ובינה מלאכותית.

 

הגראג׳ עוסק גם בשיתופי פעולה עם חברות, גופים ומסודות חינוך נבחרים שמטרתם קידום הטכנולוגיה והחדשנות בזירת היי-טק הישראלית. רוב התוצרים של שיתופי פעולה חדשניים אלו מונגשים לקהילת המפתחים כפרויקטים של קוד פתוח, שמאפשרים בסיס טוב לפיתוחים עתידיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיורא קורנבלאו, ואריה כהן
הנשמה בשיטה פשוטה
צילום: גיורא קורנבלאו, ואריה כהן
מומלצים