שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  תיעוד: מפעילי ישיבה במודיעין עילית התעמתו עם שוטרים שאכפו את צווי הקורונה

  מסרבים למלא את ההנחיות: במודיעין עילית נעצר אתמול חשוד ועוכב חשוד נוסף, לאחר שהפעילו ישיבה שבה שהו כ-40 ילדים והתעמתו עם שוטרים. ראש העיר בני ברק הזהיר את התושבים: "קצב ההדבקה חריף והכי מסוכן בכל הארץ, והתחזית מבהילה". בראשון לציון חילקו דו"חות

   

   

   

  משטרת ישראל עצרה אתמול (ו') חשוד ועיכבה חשוד נוסף בעיר מודיעין עילית, שהפעילו ישיבה בה שהו כ-40 ילדים, הורו לילדים לא להתפזר, גרמו לפרובוקציות והתעמתו עם השוטרים.

   

  במסגרת פעילות האכיפה של משטרת ישראל לסיוע למשרד הבריאות בבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל, הגיעו השוטרים לתלמוד תורה בעיר. השוטרים הורו למפעילי התלמוד לפזר במיידית את הילדים, אולם לטענת המשטרה החשודים סירבו והחלו מתעמתים עם השוטרים.

  מודיעין עילית ()
  עימותים במודיעין עילית
   

  לאחר שהשוטרים פיזרו את הילדים נרשם קנס למפעיל הישיבה. חשוד נוסף נעצר לחקירה בגין הפרת הוראה חוקית, הכשלת שוטר והפרת צו בהתאם להוראה.

   

   

   

  מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל פועלת בכוחות מתוגברים לאכיפת ההגבלות ופרוסה ברחבי העיר לבלימת התפשטות המגיפה. המגזר החרדי ברובו המוחלט שומר ומקפיד על הוראות משרד הבריאות, לצערנו ישנם גורמים שאינם נשמעים להוראות שנועדו להציל חיים. לכן אם ההידברות לא משכנעת, האכיפה תיהיה פחות סובלנית".

   

   

   

   (צילום: הבני ברקים)
  הכנות לקבלת שבת ברחוב בבני ברק(צילום: הבני ברקים)

  בתוך כך, ראש העיר בני ברק, אברהם רובינשטיין, פנה לתושבים וביקש מהם לשמור על הנחיות הבידוד. "יש רגעים שבהם צריך לעצור ופשוט לזעוק ולהתריע", כתב ראש העיר, "בבני ברק למרבה הצער יש כ-300 חולי קורונה. זה קצב הדבקה חריף והכי מסוכן מכל הארץ. כשהתחזית מבהילה הרבה יותר.

   

  "זה הזמן להתעורר! רבני העיר וגדולי ההוראה זועקים: הפסיקו את ההתחכמויות של מניינים מעל 10 מתפללים, הקפידו על מרחקים והפסיקו את העומס וההסתערות על רשתות השיווק. פשוט שבו בבית בזהירות. "זה מסוכן. זה מחריד וזה מחייב להבין: זה פיקוח נפש!".

   

  הלילה נרשמו בראשון לציון חמישה "דו"חות קורונה" על ידי המשטרה בפעילות של השיטור העירוני ופקחי החברה לבטחון של העירייה. במקרה אחד נרשמו שלושה דוחות לקבוצה של תושבי מזרח ירושלים שהגיעו לבלות בחוף הים בראשון לציון בניגוד לצו הבריאות. במקרה אחר נרשם דוח לבית מאפה שפעל באזור התעשיה החדש בניגוד לצו הבריאות ולמרות שנתבקש לסגור הוא המשיך לפעול. במקרה נוסף הוגש דוח לתושב בת ים שהפך את מכוניתו לבר נייד. הוא נצפה באחת השכונות בראשון לציון כשהוא מוכר אלכוהול לבני נוער בצמוד לכלי הרכב תוך שהוא יוצר במקום התקהלות אסורה.

   

   

  השתתף בהכנת הידיעה: רועי רובינשטיין
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים