שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

תיעוד: ניידות רודפות אחר רוכב בפארק הירקון | כך הונחו השוטרים לפעול מול מפרי הנחיות

849 דו"חות חולקו על יציאה למרחב הציבורי בניגוד לתקנות, עוד 152 על שהייה במקום אסור. אבל לשוטרים נאמר כי במקרה שהאזרח אמר כי הוא בדרכו לעבודה, יש להסתפק בכך ולא לדרוש אישור - אלא אם ההסבר נשמע בלתי סביר. צפו: מרדף אחר רוכב אופניים בפארק הירקון

 

 

יותר מאלף דו"חות כבר חולקו על הפרת ההגבלות החדשות שנועדו למניעת התפשטות נגיף הקורונה - אבל לשוטרים הובהר כי אם אזרח נתן הסבר שנשמע סביר יש להסתפק בכך. בתיעוד מפארק הירקון נראה מרדף אחר אזרח שהפר את התקנות והגיע עם אופניו למקום. שתי ניידות משטרה שסיירו בפארק ניסו לתפוס את הרוכב שהתחמק בין מגרשי הספורט. בסופו של דבר הם עצרו את רוכב האופניים וקנסו אותו ב-500 שקלים. צפו בתיעוד.

 

במשטרה מנסים לקיים את ההגבלות החדשות ולהעביר לשוטרים כיצד לנהוג בסיטואציות שונות. נכון לאתמול (שבת) אחר הצהריים חולקו 849 דו"חות על יציאה למרחב ציבורי למטרה או פעולה בניגוד לתקנות, ועוד 152 דו"חות על שהייה במקום אסור. הרוב הגדול של דו"חות אלו, לאזרחים שהיו מחוץ לביתם, חולקו אתמול. עוד לפני כן, בדף הנחיות שיצא מהמטה הארצי, הועברו לשוטרים כמה דגשים בנוגע לאכיפת איסור היציאה מבית מגורים למרחב הציבורי.

פארק הירקון ()
הניידות מנסו לעצור את רוכב האופניים בפארק הירקון

 

 

 

טיילת תל אביב ריקה בשבת בבוקר (צילום: מוטי קמחי)
שוטרים בטיילת תל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

כך למשל נאמר לשוטרים כי אם נמצא אדם במרחב הציבורי, "יש לשאול אותו ליעד נסיעתו". במקרה שהאזרח אמר שהוא בדרכו לעבודה, הונחו השוטרים להסתפק בכך ולא לדרוש שום אישור, אלא אם ההסבר נשמע על פניו בלתי סביר. עוד נאמר כי אם "ההסבר בלתי סביר על פניו, על השוטר להזהיר את האזרח כי בפעם הבא יוטל עליו קנס ולתעד את המפגש".

 

לפי הנתונים שהועברו מהמשטרה, עד אתמול ב-16:00 נפתחו 40 חקירות בגין "פייק ניוז" והוצאו גם 58 צווי סגירה לעסקים. כל חנות שפעילותה אינה נאסרה בתקנות רשאית לבצע מתוכה משלוחים ובתנאי שאינה פתוחה לציבור הרחב לקנייה במקום או לאיסוף עצמי. בהתאם, גם מסעדות ובתי קפה יכולים לעשות משלוחים בלבד ולא למכור במקום או לאפשר איסוף עצמי.

 

על פי ההנחיות שהועברו לשוטרים, צ'יינג׳ים (שירותי המרת כספים) הם חנויות לכל דבר, ולכן אסור לפתוח אותם לקהל הרחב. מותר לפתוח חנות מזון לבעלי חיים במתכונת דומה לפתיחת חנות לממכר מזון לבני אדם. במשטרה ציינו כי כל מקום עבודה או בית עסק שלא נאסרה הפעלתו בתקנות, רשאי לעבוד בהתאם למגבלות אלו, והבהירו שבשלב זה אין חובה להצטייד באישור עבודה חיונית ממשרד הבריאות.


פורסם לראשונה 28/03/2020 18:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים