שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

בת 14 התבשרה שחלתה בקורונה - אף שלא נבדקה כלל

פרסום ראשון: נערה מרמלה נדהמה כשקיבלה הודעה ממשרד הבריאות - "נדבקת בקורונה, את חולה מספר 1898". אמה סיפרה: "אחרי שלא חזרו אליי 3 ימים, התקשרה נציגת משרד הבריאות ואמרה לי שהייתה טעות"

 

תוצאות בדיקת קורונה ()
התוצאה שקיבלה הנערה שלא נבדקה: חיובית לקורונה

חולה מספר 1898 מעולם לא נבדקה: נערה בת 14 תושבת רמלה התבשרה השבוע כי נדבקה בנגיף הקורונה, וזאת על אף שלדבריה ולדברי אמה מעולם לא נבדקה. נציגת משרד הבריאות התקשרה הערב לאמה של הנערה והודתה כי נעשתה טעות בבדיקות.

 

דובר משרד הבריאות לא מסר תגובה לפניית ynet, ובקופת חולים כללית אישרו כי המקרה מוכר וציינו כי הגורם שהיה אחראי על הבדיקה הוא משרד הבריאות. בכל מקרה, אותה נערה - שכלל לא נבדקה - לא יכולה לצאת בינתיים מהבית מבלי להסתכן במעצר כי פרטיה כבר מוזנים למערכת כחולת קורונה.

 

"שלשום בבוקר התקשרו אליי מלשכת הבריאות ברמלה", סיפרה האם. "אמרו לי שהבדיקה שהילדה עשתה יצאה חיובית, ואני אמרתי להם שאני לא יודעת על איזו בדיקה מדובר. הילדה מעולם לא נבדקה לקורונה, היא לא עשתה משטח גרון. אמרתי להם שוב, שאני לא יודעת על מה מדובר".

 

 

בשיחה לאחר מכן עם נציגת לשכת משרד הבריאות בתל אביב נאמר לה שהתבצעה טעות בבדיקה של הנערה. "בשעה ארבע וחצי נאמר לי שנעשתה טעות בבדיקה של בתי. במשרד הבריאות היא עדיין מסווגת כרגע כחולה מספר 1898, למרות שהיא לא עשתה בדיקה מעולם".

 

לטענת האם, פניות חוזרות ונשנות של האמא למשרד הבריאות בדרישה שיוציאו לה אישור שמדובר בטעות - לא נענו. "התקשרה אליי מישהי ממשרד הבריאות ואמרה לי שהכל בסדר, כנראה שמישהו באחת המעבדות עשה טעות בתעודת הזהות", הוסיפה האם. "ביקשתי ממנה לשלוח לי אישור שלילדה אין כלום. מיום רביעי לא ענו לטלפונים שלי וגם בחמישי אף אחד לא חזר אליי". לדבריה, "גם במד"א אמרו לי שעל פי תעודת הזהות היא מעולם לא עשתה בדיקה". בסופו של דבר, כאמור, הערב התקשרה נציגת משרד הבריאות לאמה של הנערה בת ה-14 והודתה כי נעשתה טעות בבדיקות.

 

היום נחשף ב-ynet כי משרד הבריאות הורה אתמול לקופות החולים שלא להודיע לנבדקים על תוצאות בדיקות מחשש שהן שגויות. בהודעה פנימית שקיבלו אתמול מנהלי הקופות נכתב: "יש לחדול בשלב זה מלהודיע לאנשים על תוצאות בדיקות עד הודעה חדשה. ייתכן ותוצאות המעבדה שגויות".

 

בהמשך נכתב להם: "אנא הקפיאו בבוקר הודעות על חיוביים או שליליים. אנחנו בודקים אפשרות לתקלה בדיווחים שנשלחו אתמול בכמה מעבדות". אחר הצהריים טענו במשרד הבריאות כי מדובר ב-8 טעויות מתוך כ-6,000 בדיקות, אבל הבהירו כי כל מי שערך בדיקה ב-48 השעות האחרונות צריך להישאר בינתיים בבידוד ביתי.

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיובית לקורונה - ולא נבדקה
מומלצים