שתף קטע נבחר

גנץ ונתניהו, תודה שהקשבתם לנו

שני המחנות הפוליטיים נדרשים להסביר כעת את מה שהוא לכאורה הפרת הבטחות הבחירות שלהם. אבל מנהיג אמיתי נבחן בדיוק ברגעים האלה

 

שלט בנימין נתניהו בני גנץ לקראת ממשלת אחדות (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

תודה שהקשבתם לנו, בני גנץ ובנימין נתניהו. ברור לי שלא קל למנהיג לעמוד ולומר: "נכון, הבטחתי לכם אחרת, אבל הנסיבות מחייבות אותי לקחת החלטה". עכשיו אנחנו ניצבים מול שני מחנות פוליטיים שנדרשים להסביר את מה שהוא לכאורה הפרת הבטחות הבחירות שלהם. אבל מנהיג אמיתי נבחן ברגעים שבהם הוא מביט על המציאות החדשה בעיניים פקוחות ומחשב מסלול מחדש. לא למען עצמו. למען העם, למען המדינה.

 

 

בימים הקרובים תצטרכו לעשות את הצעד המעשי ולהרכיב ממשלת אחדות. אני יכולה לדמיין אילו מחירים תידרשו שניכם לשלם. אבל בבקשה, אל תרפו. הבחירות כבר מאחורינו, אז עכשיו שניכם יכולים לקחת יחד את הסיסמה ולשים את ישראל לפני הכול. תהפכו אותה למציאות חיינו.

 

ההגעה לאחדות קשה כמו קריעת ים סוף. יש לה מתנגדים רבים, אבל בסופו של דבר נדחקנו אל שפת הים. עברנו שלוש מערכות בחירות מתישות ויקרות, מורטות עצבים ומפלגות, נכנסה לחיינו גם המגפה ועוד רגע אנחנו כבר במים. ואז הגיעו שני מנהיגים ואמרו: עד כאן. לא נוכל לשוב לאחור. יצאנו ממצרים ועכשיו אנחנו חייבים לבחור: לקרוע את הים, לשנות את המציאות ולהתחיל לנוע, או להטביע עם שלם בשנאה ומחלוקות.

 

אני פונה גם לכל אחד מנבחרינו שהוא בעל כוחות להנהגת העם הזה: שימו את ישראל לפני הכל. אנחנו זקוקים לכם.

 

המשבר גדול ואנחנו צריכים מוחות יצירתיים שיעסקו ברפואה, בכלכלה, בחינוך. העם אכן לא בחר ממשלת אחדות, אלה בחרו בנתניהו ואלה בגנץ, אבל אחרי שלושה סיבובים לא הייתה ברירה. תחשבו כמה מרגש יהיה לראות את כולכם עומדים ביחד ביום העצמאות, כמה עוצמה זה ישדר לנו ולאומות העולם שהמנהיגים שלנו צועדים יחד.

מרים פרץ (צילום: מוטי קמחי)
מרים פרץ(צילום: מוטי קמחי)

אני יודעת שהחיבור קשה, אבל בעיניי אלה חבלי הלידה שיתחילו ריפוי מהשנה הקשה שהייתה לנו. תנו צ'אנס להוכיח שאפשר אחרת. בואו נביט עליהם בעין טובה, נעריך את האומץ שנדרש מהם. בואו נחזק אותם על המחיר ועל הדרך החדשה שבה הם צועדים.

 

כשבני ישראל חצו את הים, כך אומר המהר"ל, הם לא חצו בשביל אחד, אלא ב-12 שבילים: אחד לכל שבט. אבל זה גם היה הרגע הראשון שבו הפכנו מקבוצה מפורדת של עבדים לעם אחד גדול. לכל אחד מאיתנו יש דעה ואמונה משלו, אבל למרות שאנחנו צועדים בשבילים שונים, כולנו נמצאים באותה הדרך. כמה זה מובהק דווקא בימים האלה. אם אחד מאיתנו חולה, גם מי שחושב לגמרי אחרת נמצא בסכנה. אם כולנו מתגייסים לעזרה ולשמירה על הכללים, אנחנו מצילים את בעלי כל הדעות כולן.

 

בשבוע שעבר נמניתי עם חברי קבוצה שקראה לנבחרי הציבור שלנו ש"זה הזמן לאחדות". לשמחתי הרבה, קריאתנו נפלה על אוזניים קשובות. תודה שהקשבתם לנו. הלוואי שמהלך האחדות יבשיל ויתממש. הלוואי שהוא יזכיר לנו שלמרות השבילים הרבים, בסוף כולנו נמצאים בדיוק על אותה הדרך.

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
מרים פרץ
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים