שתף קטע נבחר

בצל הקורונה: ירידה במניין ההרוגים בדרכים

הגבלות התנועה במסגרת המאבק בקורונה משפיעות גם על הכביש. מתחילת החודש אירעו 12 תאונות דרכים קטלניות - חצי ממספר התאונות בשנה שעברה. ירידה גם במניין ההרוגים בכבישים. מנגד, הכבישים הריקים גרמו לנהגים לנסוע במהירות מופרזת

כביש 4 צומת סילבר (צילום: רועי עידן )
כביש 4 ריק(צילום: רועי עידן )

ההגבלות על תנועת אזרחים ברחבי המדינה במסגרת המאבק בנגיף הקורונה גרמו בין היתר לירידה במניין ההרוגים בדרכים. בשבוע שעבר נהרגו שני בני אדם בשתי תאונות קטלניות ומתחילת החודש מניין ההרוגים הוא הנמוך ביותר בהשוואה לשנים האחרונות. ירידה משמעותית גם במספר תאונות הדרכים, בהשוואה לשנה שעברה.

 

 

 

מתחילת השנה נהרגו בכבישים 61 בני אדם, ירידה של 26% במניין ההרוגים בהשוואה לשנה שעברה אז נהרגו 82 בני אדם. גם מספרן של תאונות הדרכים הקטלניות ירד ב-24%. מתחילת השנה היו 57 תאונות דרכים קטלניות, לעומת 75 אשתקד.

 

בתאונות שאירעו מתחילת החודש נהרגו 15 בני אדם – הנתון הנמוך ביותר בשלוש השנים האחרונות. בתקופה המקבילה בשנה שעברה נהרגו 25 בני אדם, בשנת 2018 נהרגו 23, וב-2017 נהרגו בכבישים 21 בני אדם.

 

מניין תאונות הדרכים הקטלניות מתחילת החודש ועד היום הוא גם כן הנמוך ביותר בשלוש השנים האחרונות. מתחילת החודש אירעו 12 תאונות דרכים קטלניות בהשוואה ל-24 תאונות בשנה שעברה, 21 בשנת 2018 ו-17 תאונות קטלניות ב-2017.

 

 

 

גם בהשוואה לחודשים שחלפו ניתן לראות ירידה בתאונות הקטלניות בכבישים. בפברואר השנה אירעו 22 תאונות קטלניות ונהרגו 22 בני אדם, זאת בהשוואה ל-15 ההרוגים ב-12 התאונות הקטלניות שאירעו עד כה במרץ.

 

ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים מעודדים אומנם מהנתונים, אך מדגישים שמדובר בזמן קצר של חודש ימים, שלמרות שחלה בו ירידה משמעותית במניין ההרוגים ובמספר התאונות הקטלניות, קשה עדיין להסיק מסקנות בנוגע למגמות ארוכות טווח.

 

בתוך כך, במשטרת התנועה הדגישו כי במהלך סוף השבוע נתפסו נהגים שנסעו במהירות מופרזת כתוצאה מהתנועה הדלילה בכבישים. אחד הנהגים נתפס נוסע במהירות של 184 קמ"ש בכביש 6, כשמיד אחריו נתפס נהג נוסף בכביש נוהג במהירות של 194 קמ"ש. בכביש 1 נתפס נהג שנסע במהירות של 193 קמ"ש.

 

ברלב"ד הדגישו כי "למרות שהכבישים פחות עמוסים, עולה כי הנהגים נוטים לנהוג במהירות גבוהה יותר – מתוך הנחה ש'כביש פתוח' מסוכן פחות. יש לזכור כי מהירות גבוהה מעלה את הסבירות לתוצאות קטלניות, כמו גם חומרת התאונה ורמת הפציעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
כביש 4 ריק
צילום: רועי עידן
מומלצים