שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

הרב צבי טאו, ממנהיגי הציונות הדתית, חלה בקורונה

ראש ישיבת "הר המור" בן ה-83, המזוהה עם הזרם החרד"לי, נמצא חיובי לנגיף ואושפז בבית החולים. תלמידיו נקראו להתפלל לרפואתו

הרב צבי ישראל טאו, מהרבנים הבכירים בציונות הדתית, חלה בקורונה. טאו בן ה-83, נשיא ישיבת "הר המור" ומנהיג הזרם השמרני ביותר (המכונה "חרד"לי") בציבור הדתי-לאומי, אושפז בבית החולים "שערי צדק" בירושלים לאחר שחש ברע, ובדיקה שעבר לגילוי הנגיף נמצאה חיובית. תלמידיו נקראו להתפלל לרפואת צבי ישראל בן ייטע פיגא.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>      

 

כבר לפני שבועיים וחצי, מיד עם ההכרזה על השבתת מוסדות החינוך, הודיעו ב"הר המור" על סגירת הישיבה. מוקדם יותר היום (א') הודיע הרב חיים קניבסקי, המנהיג הבכיר של הציבור החרדי, כי יש לאסור תפילות ציבוריות ולא לקיימן אף בשטח פתוח, כפי שמתיר משרד הבריאות. הרב הורה לרבני עירו, בני ברק, להורות לתושבים להסתפק בתפילה ביחידות, והסביר כי תפילות במניין גורמות לסכנת חיים ונחשבות בהלכה ל"פיקוח נפש".

 

הרב צבי טאו (צילום: מיכאל יעקובסון)
הרב צבי טאו(צילום: מיכאל יעקובסון)

 

נתוני החולי במגזר בכמה מן הריכוזים החרדיים עלו בצורה משמעותית, ובני ברק ממוקמת במקום גבוה ברשימת החולים ביחס לגודל האוכלוסייה. גם בקריית יערים, בית שמש וירושלים נרשמו נתוני חולי גבוהים.

 

כ-15 בני אדם נפטרו עד כה מנגיף הקורונה. היו נפטרו שרמן ארבל (84) מירושלים - ופרל ויזל (94) מחסידות קרעטשניף מרחובות. הבוקר עדכן משרד הבריאות כי מניין חולי הקורונה בישראל עלה ב-405 מאז אתמול בבוקר, ל-3,865 בני אדם, מתוכם 66 במצב קשה. ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות, ד"ר ורד עזרא, אמרה היום כי "רואים עלייה בחולים הקשים והמונשמים, סוג של קפיצה. הקפיצה בקשים ובמונשמים מאתמול מטרידה אותי מאוד כי זה עלול להעיד על מגמה בעייתית שיכולה להשפיע על המערכת ועל העומס הרב שיהיה עליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל יעקובסון
הרב צבי טאו
צילום: מיכאל יעקובסון
מומלצים