שתף קטע נבחר

צעיר נהרג בעבודה באתר בנייה בצפון: "חזר כל יום עם חיוך"

חוסיין עטאללה נפל מגובה באתר בכפר יפיע. הוא פונה לרמב"ם שם נקבע מותו. "היה לו לב טוב", סיפר קרוב משפחתו. מנהלת קבוצת המאבק בתאונות בניין: "הממשלה התירה באופן חריג המשך עבודה באתרי בנייה וקיצצה את הפיקוח ב-70% בשל הקורונה"

חוסיין עטאללה ()
"היה חוזר מהעבודה עם חיוך". ההרוג חוסיין עטאללה
 

ההרוג ה-11 ב-2020: חוסיין עטאללה, תושב עילוט בן 28, נהרג הבוקר (יום ראשון) בתאונת עבודה לאחר שנפל מגובה באתר שיפוצים בכפר יפיע שליד מגדל העמק. צוות מד"א פינה אותו לבית חולים רמב"ם בחיפה ולאחר כמה שעות בהן היה מורדם ומונשם הצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו.

 

ההרוג התחתן לפני כחצי שנה בחתונה גדולה, וההודעה נמסרה היום למשפחתו. אחד מקרוביו אמר: "זה מקרה מזעזע. אנחנו עוד לא מעכלים שאיבדנו את האדם שאהבנו כל-כך. הוא היה יוצא כל יום לעבודה וחוזר עם חיוך. היום הוא חזר בארון מתים, זה קשה".

 

הוא הוסיף: "תמיד הוא היה אומר 'אני רוצה לסדר הכל ולהצליח. חשוב לי לדאוג לאשתי'. היה לו לב טוב והוא תמיד אהב לעזור על חשבון זמנו האישי".

 

ד"ר הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה אמרה בתגובה: "גם בימים אלה, בהם אנו ספונים בבתים מחשש מפני המגפה, תאונות העבודה ממשיכות בשלהן, ואנו מונים היום בצער רב את העובד ה-11 שנהרג בתאונות עבודה מתחילת השנה".

 

"אנו מוטרדים מאד מכך שהממשלה, אשר התירה באופן חריג המשך עבודה מלאה באתרי הבנייה, לא קבעה הסדרים מספקים להגנה על העובדים בענף מפני הידבקות בקורונה, וזאת על אף שאופי העבודה בענף כרוך בהתקהלות של אנשים רבים ותנועה רבה בין אתרי בנייה".

 

היא הוסיפה: "יתר על כן, אפילו שגרת הפיקוח הרגילה קוצצה באופן אבסורדי ב-70%. נוכח הסכנה הכרוכה בכך פנינו בשבוע שעבר במכתב לראש הממשלה ולשרי העבודה והרווחה, הבריאות והשיכון, בדרישה לכך שישקלו את ההצדקה בהמשך העבודה בענף בנסיבות הקיימות, ולהבטחת הגנה מקיפה לעובדים הנדרשים בכל זאת לעבוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים