שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

יועצת ראש הממשלה נדבקה בקורונה, נתניהו ייבדק שוב

רבקה פאלוך, היועצת של נתניהו למגזר החרדי ולכנסת, אובחנה כחיובית לנגיף. היא שהתה בימים האחרונים בסביבתו של רה"מ, יועציו וכמה מהשרים. גורמים בלשכתו: "נפעל לפי הנחיות משרד הבריאות"

יועצת ראש הממשלה בנימין נתניהו למגזר החרדי ולכנסת, רבקה פאלוך, נדבקה בנגיף הקורונה. כך נמסר הלילה (בין ראשון לשני) מלשכת ראש הממשלה. פאלוך שהתה בימים האחרונים בסביבתו של ראש הממשלה, יועציו וכמה מהשרים. גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו כי יפעלו על פי הנחיות משרד הבריאות.

בנימין נתניהו  (צילום: לע
צפוי לעבור בדיקת קורונה נוספת. נתניהו (צילום: לע"מ)

אובחנה כחולה לאחר שבעלה נדבק בנגיף. פאלוך, ארכיון (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
אובחנה כחולה לאחר שבעלה נדבק בנגיף. פאלוך, ארכיון(צילום: עמית שאבי)

נגיף הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

פאלוך עברה בדיקת קורונה לאחר שבעלה אובחן כחולה ואושפז בסוף השבוע במצב קל. בעקבות קרבתה של היועצת בימים האחרונים לנתניהו ולשרים, המתינו אתמול בלשכת ראש הממשלה במתח לתוצאות בדיקתה.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר אתמול, עוד בטרם נודע כי פאלוך נדבקה, כי נתניהו וסביבתו שמרו על כללי המרחק עוד בטרם נמצא בעלה חיובי לנגיף. עוד נודע, כי ראש הממשלה צפוי לעבור בדיקת קורונה נוספת, לאחר שהבדיקה שעבר לפני כשבועיים יצאה שלילית.

 

לפני כשבועיים עברו נתניהו, רעייתו שרה ובנו יאיר בדיקות לאבחון נגיף הקורונה, שיצאו כולן תקינות. בני משפחת נתניהו עברו את הבדיקות במסגרת סדרה של בדיקות שעבר גם הצוות הקרוב שסביב ראש הממשלה. אנשי מד"א הגיעו למעון ברחוב בלפור בירושלים ולקחו בדיקות מכל מי שסובב את נתניהו. "על-פי הנחיות סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה, נעשות בדיקות קורונה שגרתיות לסביבתו הקרובה של ראש הממשלה וכן לראש הממשלה. לאף אחד מהנבדקים לא הופיעו סימפטומים", נמסר אז ל-ynet.

 

 

 

 

הממשלה אמורה הייתה לדון הלילה (בין ראשון לשני) בהחמרת הגבלות התנועה על האזרחים ובצמצום הפעילות במשק בעקבות המשך התפשטות נגיף הקורונה בישראל בשיחת ועידה טלפונית, אך הישיבה נדחתה ברגע האחרון על-ידי נתניהו. בלשכתו ציינו כי "טרם הושלמה העבודה על התקנות להחמרת הגבלות התנועה".הישיבה צפויה להתקיים היום, אולם לא ברור באיזו שעה.

 

לדחייה זו מצטרפת הבטחתו של נתניהו בשבוע שעבר, ולפיה תוצג תוכנית כלכלית לסיוע למשק תוך 48 שעות, אולם היא עדיין לא הוצגה. לפי לשכתו, היא תוצג היום אחר הצהריים. הצעות נוספות שהונחו על סדר יום הישיבה היו הקצאת חיילים לסיוע למשטרה באכיפת התקנות לשעת חירום וכן היערכות המגזר הציבורי לעבודה במתכונת חירום.

 

אף שבדיון שהתקיים ביום שישי האחרון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מתכוון להטיל סגר של שלושה שבועות עד אחרי פסח, הממשלה לא צפויה להטיל סגר מלא אלא להסתפק בצעדים שיהדקו את ההנחיות ויגבירו את האכיפה באזורים שבהם נרשמו הפרות של ההנחיות – בדגש על מוקדי המגזר החרדי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
נתניהו. היועצת שנדבקה שהתה בסביבתו בימים האחרונים
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
מומלצים