שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

עלה ל-4,347 מניין חולי הקורונה בישראל, 80 במצב קשה

מאתמול בבוקר נוספו 482 נדבקים מאומתים בנגיף בישראל. 63 מסך החולים מונשמים - עלייה של 20 תוך יממה. יותר מ-2,000 נדבקים מאושפזים בביתם ויותר מ-500 נמצאים בבתי המלון. לגבי כמעט 1,000 נדבקים עדיין לא הוחלט היכן יאושפזו

משרד הבריאות עדכן הבוקר ( יום ב') כי מספר הנדבקים מנגיף הקורונה בישראל עלה ל-4,347, מתוכם 80 במצב קשה. 63 מהחולים מונשמים - עלייה של ארבעה מאז הדיווח האחרון אתמול בערב. אתמול בבוקר עוד עמד מספר המונשמים על 43 בלבד, ומדובר על עלייה של כ-46% במספר המונשמים בתוך יממה. 134 החלימו עד כה מהנגיף.

תמונת מצב ()
 

2,107 מהנדבקים המאומתים מאושפזים בביתם, 586 בבתי המלון ולגבי כמעט 1,000 עדיין לא התקבלה החלטה היכן יאושפזו.

 

בישראל ישנם כעת 4,198 "מקרים פעילים" של קורונה (ללא כאלה שנפטרו מהנגיף או החלימו), יותר מאשר בסין - שם נכון להיום יש 2,466 כאלה לפי הדיווחים האחרונים. ישראל  נמצאת נכון לעכשיו במקום ה-17 במספר החולים המאומתים בעולם.

 

 

 

 

 

 

 

על רקע העלייה החדה במספר המונשמים והחשש הכבד במערכת הבריאות מפני מחסור במכונות הנשמה, הבוקר נחשפו לראשונה מספרי מכונות ההנשמה בבתי החולים בישראל. הנתונים הועברו מבתי החולים לבקשת ynet ו"ידיעות אחרונות", ומהם עלו הבדלים משמעותיים בכמות מכונות ההנשמה בין המרכז לפריפריה.

 

בשבוע שעבר חשף מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב כי לרשות מערכת הבריאות עומדות רק 2,864 מכונות הנשמה זמינות, כולל אלו שיש בצה"ל. העלייה במספר החולים שנזקקים להנשמה מדאיגה מאוד את המערכת, ואחד התרחישים הוא שבתוך כמה שבועות 5,000 אנשים יאושפזו במצב קשה ויזדקקו להנשמה מלאכותית.

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

 

בתוך כך, הוועדה המיוחדת של הכנסת בעניין ההתמודדות עם הנגיף קורונה עורכת הבוקר דיון בסוגיית הרכש של מכונות הנשמה וציוד רפואי. יו"ר הוועדה, ח"כ עפר שלח (יש עתיד), אמר בפתח הדיון: "זה סביר שלא יהיו למדינת ישראל 5,000 מכונות הנשמה באותו הזמן. מנכ"ל משרד הבריאות אמר בשבוע שעבר שיש 2,800 מכונות הנשמה בסך הכול. זה מדאיג שלמרות שב-20 בינואר ארגון הבריאות העולמי הכריז על סכנה למגפה, עד יום חמישי שעבר לא נוספה ולו מכונת הנשמה אחת".

 

מהנתונים שנחשפו הבוקר עולה כי במרכז הרפואי הגליל, המשרת את תושבי העיר נהריה שבה כמעט 60 אלף תושבים – יש 30 מכונות הנשמה בלבד. בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים דיווחו על 55 מכונות הנשמה בלבד, שמצטרפות ל-100 מכונות הנשמה שנמצאות בבית החולים שערי צדק בבירה (לא התקבלו נתונים לגבי בית החולים הדסה הר הצופים). בית החולים עם מספר מכונות ההנשמה הגבוה בישראל הוא תל השומר - עם 250 מכונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
חיטוי בבית החולים איכילוב
צילום: gettyimages
מומלצים