שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  המענק הקטארי יחולק מחר בעזה. האם מטוס ישראלי הביא את הכסף?

  גם החודש יקבלו מאה אלף משפחות 100 דולר במזומן. הפעם לא הגיע השליח הקטארי עם הכסף בגלל הקורונה, ולא ברור כיצד הוא הוכנס לעזה. התשובה קשורה אולי למטוס פרטי מישראל שטס אתמול לקטאר ובחזרה

   

  לוקת המענק הקטארי החודשי לששים אלף משפחות ברצועת עזה ()
  חלוקת המענק בעזה. ארכיון

  בצל משבר הקורונה, קטאר ממשיכה בהעברת הסיוע הכספי לרצועת עזה, שבה אובחנו עד כה תשעה חולים מאומתים. מחר (שלישי) תתחיל חלוקת המענק החודשי למאה אלף משפחות פלסטיניות המתגוררות ברצועה.

   

  לא ברור כיצד הוכנס הכסף לרצועה, שכן אף נציג קטארי לא הגיע החודש לישראל, אך התשובה עשויה להיות טמונה במטוס מנהלים ישראלי שהמריא מנתב"ג למפרץ הפרסי.

   

  מסלול טיסה מטוס מנהלים מ ישראל ל קטאר הלוך חזור ()
  מסלול הטיסה של המטוס הפרטי הישראלי
   

  כל משפחה שזכאית למענק תקבל 100 דולר במזומן, והסכום הכולל שלו הוא עשרה מיליון דולר. חמאס נאלץ החודש לשנות את מתכונת חלוקת הכסף, כדי שלא לגרום להתקהלות העשויה להוביל להדבקה בקורונה. לפיכך הוחלט כי חלוקת המענק תימשך שבועיים. כל משפחה תקבל מראש הודעה על הזמן והמקום שבו היא תוכל לקבל את הכסף, כדי לשלוט על מספר הנוכחים בנקודות החלוקה.

   

  בנוסף סימן חמאס מבעוד מועד מחוץ לסניפי הדואר את מקומות העמידה בתור כדי לוודא את שמירת המרחק בין אדם לאדם. גם בתוך הסניפים סומנו מקומות עמידה במדבקות בצורת טביעת רגל. הראשונים שיזכו למענק הם תושבים שקיבלו בעבר את המענק החודשי פחות מתשע פעמים מאז תחילת חלוקתו, ומשפחות בנות חמש נפשות לפחות.

   

   

  שאלה אחת נותרה לא פתורה. כיצד הוכנס הכסף לרצועת עזה? בימים כתיקונם מגיע הכסף עם השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי או עם סגנו חאלד חרדאן. השניים נוחתים בישראל, נפגשים לעיתים עם גורמי ביטחון ישראלים, וממשיכים עם המזומנים ברכב לרצועת עזה דרך מעבר ארז. אך שלא כבכול חודש, הפעם סכום הכסף לא הוכנס לעזה על ידי השליח הקטארי בשל משבר הקורונה, אלא בצורה אחרת שלא פורטה.

   

  עם זאת, אתמול התרחש אירוע חריג מאוד בתעופה ממדינת ישראל ואליה. לפי אתר מעקב הטיסות "FlightRadar", מטוס מנהלים ישראלי המריא מנתב"ג לכיוון המפרץ הפרסי לקראת השעה 07:00 בבוקר.

   

  הסימונים לעמידה בתורים בסניפי בנק הדואר ברצועה לקראת חלוקת המענק ()
  לשמור מרחק: סימון מקומות העמידה בתור לחלוקת הכסף הקטארי

  הסימונים לעמידה בתורים בסניפי בנק הדואר ברצועה לקראת חלוקת המענק ()
   

  מאחר שהמטוס לא יכול להמריא ישירות לקטאר, הוא עשה עצירת ביניים בלרנקה, כדי שהטיסה תירשם כטיסה קפריסאית. לאחר טיסה רצופה מעל סעודיה נחת המטוס בדוחא בירת קטאר ב-11:00 בבוקר. המטוס הפרטי שהה על אדמת קטאר שעה אחת בלבד.

   

  בשעה 12:00 המריא המטוס בחזרה לישראל, אך הפעם הטיסה הייתה ישירה מדוחא לנתב"ג, ללא עצירת ביניים. ייתכן שהסיבה נעוצה בכך שבמטוס היו אמצעים שלא יכלו לנחות במדינה זרה, בשל מגבלות מכס וכדומה. למשל, משלוח גדול מאוד של כסף מזומן שאולי היה בבטן המטוס. מטרת הטיסה הזו אינה ידועה ולא פורסמה.

   

  הגורמים הרלוונטים בישראל סירבו להתייחס לפרטים המובאים בכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים