שתף קטע נבחר

הצעירה ביותר עד כה: נפטרה חולת קורונה בת 49

מניין הקורבנות עלה ל-18, הגילאים ממשיכים לרדת: נפטרו תושבת לוד בת 49 ואישה בשנות ה-50 לחייה, שתיהן עם מחלות רקע. מניין הנדבקים עלה בצורה מתונה ל-4,831 איש, מצבם של 83 מוגדר קשה

גילאי הקורבנות ממשיכים לרדת: אישה בשנות ה-50 לחייה נפטרה בבית החולים שיבא ותושבת לוד בת 49 נפטרה בבית החולים אסף הרופא. בכך עלה מספר קורבנות הקורונה ל-18. לפי משרד הבריאות עד כה נדבקו 4,831 איש מהנגיף. העלייה במספר הנדבקים מתמתנת - עוד 136 חולים ביחס לעדכון האחרון. מתוך החולים, מצבם של 83 מוגדר קשה, 69 מהם מונשמים. עד כה החלימו 163 חולים

 

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר הבוקר כי "לאחר 10 ימים בהם צוות המחלקה לטיפול נמרץ בחולי קורונה נאבק על חייה, נפטרה הלילה מטופלת בשנות ה-50 לחייה שסבלה ממחלות רקע". כמה דקות לאחר מכן מסרו מהמרכז הרפואי שמיר אסף הרופא כי חולת קורונה בת 49 שהתקבלה למרכז הרפואי ביום חמישי האחרון, לאחר שנמצאה חיובית לנגיף. "החולה סבלה ממחלות רקע ונפטרה הלילה עקב סיבוכי הנגיף", הודיעו.

 

  

רוב החולים המונשמים נמצאים בבתי חולים באזור המרכז. בבית החולים שיבא מאושפזים 12 חולי קורונה הזקוקים להנשמה, באיכילוב 10, בבית החולים השרון 7, בוולפסון 6 ומספר דומה של מונשמים נמצא בבית החולים מאיר בכפר סבא. יתר המונשמים נמצאים נמצאים בבתי החולים אסותא, אסף הרופא, בני ציון, ברזילי, הדסה עין כרם, הלל יפה, לניאדו, מעייני הישועה, קפלן ורמב"ם בחיפה.

 

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 573 חולי קורונה בסך הכל והיתר נמצאים באשפוז ביתי, במלוניות ועבור כמה מאות חולים טרם הוחלט היכן ישהו. ישראל מדורגת כעת במקום ה-17 במספר חולי הקורונה המאומתים. אחוז התמותה בישראל עומד הבוקר על 0.37%, אחוז נמוך בהרבה מהממוצע העולמי.

 

במהלך הלילה אישרה הממשלה את שורת ההגבלות החדשות. על פי ההנחיות, לא תהיה התקהלות של יותר משני אנשים שאינם מאותה משפחה גרעינית. ממחר יוטל איסור על השתתפות בחתונות במרחב הציבורי החל מיום רביעי בחצות. תותר חופה וקידושין אך ורק בחיק המשפחה הגרעינית, בלי אורחים ומוזמנים.

 

כמו כן יוטל איסור על תפילה בקבוצה במרחב הציבורי, לרבות במקומות פתוחים. המשמעות היא שמעתה תפילות מותרות רק ביחידות. עם זאת, בעקבות דרישתו של שר הפנים אריה דרעי, יתקיימו בכותל המערבי שלוש תפילות ביום בהשתתפות עשרה אנשים, כדי שלא ייפסק רצף התפילה באתר הקדוש. תפילה מצומצמת תתאפשר גם במערת המכפלה.

 

 

  ()

השתתפות בהלוויות תוגבל לעד 20 משתתפים במקום פתוח בלבד, ואילו בברית מילה תותר השתתפות של עד ל-10 בני אדם, במקום פתוח בלבד, תוך שמירת מרחק של שני מטרים.

 

הממשלה אישרה גם כי במקום עבודה לא ישהו בו זמנית יותר מעשרה עובדים או 15% ממצבת העובדים, לפי הגבוה מביניהם. לא תהיה מגבלה על המשך העבודה בענף הבנייה ובתחום התשתיות.

 

מספר העובדים במגזר הציבורי לא יהיה גדול מ-20% ממצבת העובדים. אם מנהל משרד סבר שיש צורך חיוני בשהייה של עובדים חיוניים נוספים, יגיש דיווח לנציב שירות המדינה ויפרט את מספר העובדים הנוספים שנוכחותם חיונית והטעמים לכך.

  (צילום: EPA)
כמעט סגר. שוק הכרמל בת"א(צילום: EPA)

מתפללים ליד בית כנסת סגור ב ירושלים  (צילום: AFP)
מתפפלים מחוץ לבית כנסת סגור בירושלים(צילום: AFP)
 

החל ממחר בצהריים - מאות יצטרפו לכוחות המשטרה. החיילים בתדרוך (צילום: דובר צה
החל משעות הצהריים - מאות יצטרפו לכוחות המשטרה. החיילים בתדרוך(צילום: דובר צה"ל)

עוד אישרה הממשלה להקצות 600 חיילים לסיוע למשטרת ישראל באכיפת הוראות תקנות שעת חירום. החיילים לא יבצעו משימות ולא ישתתפו בפעילות ליבה משטרתית. לא יוענקו לחיילים סמכויות שוטר. הם יוצבו במשימות לצד שוטרים ויפעלו בהתאם להנחיות השוטרים.

 

מדובר צה"ל נמסר כי החיילים הוקצו לביצוע סיורים, בידוד שטחים ואבטחתם, חסימת צירים ועוד. הכוחות עברו הכשרה למשימה במרחב האזרחי והוצגו להם מאפייני ואתגרי המשימה. עוד ציין דובר צה"ל בהודעתו כי החיילים יפעלו בצמוד לשוטרים ויענדו תג ועליו דגל ישראל - מפקדים יישאו נשק.

 

השרים שקלו הקלה בנושא השווקים ולבסוף החליטו כי בעל דוכן בשוק קמעונאי רשאי לפתוח חנות מקוונת, שממנה יוכל לספק מוצרים בשירות משלוחים בלבד. הכל בתנאי שהשוק והדוכן עצמו סגורים לקהל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות מרכז רפואי סורוקה
מחלקת הקורונה בסורוקה
צילום: דוברות מרכז רפואי סורוקה
מומלצים