שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

עוד 849 מתו בספרד, בת 12 מתה בבלגיה

יותר מ-9,000 בני אדם נדבקו בספרד בקורונה ביממה ומניין המתים עלה ל-8,189. בבלגיה מתה מהנגיף ילדה בת 12: "זה מקרה נדיר מאוד, אבל מדאיג". צרפת, גרמניה ובריטניה העבירו ציוד רפואי לאיראן

בספרד נרשמה עוד יממה קטלנית עם 849 מקרי מוות כתוצאה מסיבוכי נגיף הקורונה. במשרד הבריאות הספרדי אמרו שמדובר במספר הנדבקים הגבוה ביותר שנרשם עד כה ביממה אחת, אף שהגידול באחוזים מעט נמוך יותר מאשר בימים הקודמים. עד כה מתו מהנגיף במדינה 8,189 בני אדם. עוד 9,222 בני אדם נדבקו בקורונה ביממה החולפת, ומניין הנדבקים עומד על 94,417.

 

משבר הקורונה – סיקור נרחב ב-ynet:

העולם בבית: חשש לאלימות במשפחה

בצוללות לא שמעו על הקורונה

שרדה את השפעת הספרדית ומתה מקורונה

עניים שנשלחו לבידוד מטפסים על עצים

 

נגיף קורונה ספרד חייל בית חולים שדה מדריד (צילום: EPA)
יותר מ-9,000 נדבקים ביממה. חייל בית חולים שדה במדריד(צילום: EPA)

נגיף קורונה ספרד חייל בית חולים שדה מדריד (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

בבלגיה, ילדה בת 12 מתה כתוצאה מנגיף הקורונה, מקרה נדיר ביותר. כך הודיעו בצהריים רשויות הבריאות במדינה במהלך הסקירה היומית על המגפה. לא נמסר אם היו לילדה מחלות רקע. ד"ר עמנואל אנדרה, אחד הדוברים של רשויות הבריאות, אמר כי "זה מקרה נדיר מאוד, אבל זה מדאיג אותנו". זו הפעם הראשונה שמדווח על מותו של ילד בבלגיה, שבה מתו עד כה 705 בני אדם מקורונה.

 

בגרמניה מספר הנדבקים בקורונה עלה לכמעט 62,000 בני אדם. אתמול אובחנו 4,615 חולים חדשים ו-128 בני אדם מתו מהנגיף. מניין המתים בגרמניה עומד על 583.

 

שרת המשפטים הגרמנית, כריסטין למברכט, אמרה היום כי יהיה ניתן לקיים מעקב ואיסוף מידע מאפליקציות שיסייעו בהתמודדות נגד הנגיף רק בהסכמת אזרחי גרמניה, שחושדים מאוד באמצעי מעקב דיגיטלי. גרמניה מקווה להכניס לשימוש אפליקציה בטלפונים הניידים בתוך שבועות, שתסייע להתחקות אחר נדבקים בקורונה, לאחר שהושגה הסכמה פוליטית רחבה שהשיטה יכולה להיות יעילה מבלי לפלוש לפרטיותם של אנשים.

נגיף קורונה ספרד העברת חולה בית חולים מדריד (צילום: רויטרס)
העברת חולה לבית חולים במדריד(צילום: רויטרס)

נגיף קורונה ספרד רחוב ריק בעיר רונדה (צילום: רויטרס)
רחוב שומם בעיר רונדה(צילום: רויטרס)
 

שר התחבורה של בריטניה גראנט שאפס אמר היום שהמשטרה עשתה עבודה טובה מאז שפרצה המגפה, למרות שיכולים להיות מקרים בודדים של כמה שוטרים שהלכו רחוק מדי עם אכיפת ההסגר. "המשטרה עושה עבודה קשה והם עושים את זה טוב", אמר שאפס.

 

הוא הוסיף כי "אני בטוח שיש דוגמאות בודדות שבהן אתה מסתכל על זה וחושב שאולי לקחו את זה קצת רחוק מהנדרש". הוא ציין כי "אם אנשים יישארו בבית, לא יהיו בעיות".

 

ברוסיה מספר הנדבקים זינק ל-2,337 אחרי ש-500 נדבקים חדשים אובחנו ביממה החולפת. מדובר בעלייה היומית הגדולה ביותר זה היום השביעי ברציפות. מניין המתים מקורונה ברוסיה עומד על 18 בני אדם. 121 מהחולים הבריאו.

 

 

בצ'כיה מספר הנדבקים עלה ל-3,001 בני אדם, אחרי ש-184 מקרים חדשים אובחנו אתמול. במדינה נערכו כבר יותר מ-43,000 בדיקות לגילוי קורונה ומספר הבדיקות שנערכות עולה מדי יום. עד כה נרשמו 23 מקרי מוות כתוצאה מסיבוכי הקורונה. 25 מהנדבקים הנגיף החלימו.

 

צרפת, גרמניה ובריטניה העבירו ציוד רפואי לאיראן, במסגרת עסקת סחר שעוקפת את הסנקציות שהוטלו על טהרן מאז שארה"ב פרשה מהסכם הגרעין. משרד החוץ הגרמני אמר שהציוד כבר הגיע לאיראן ועסקאות דומות צפויות בהמשך. העסקה נעשתה באמצעות המנגנון האירופי שהוקם כדי לעקוף את הסנקציות האמריקניות.

נגיף קורונה הקורונה חיטוי ב קואלה לומפור מלזיה (צילום: AP)
עבודות חיטוי בקואלה לומפור, מלזיה(צילום: AP)

נגיף קורונה הקורונה חיילים צבא ב מלזיה אוכפים את הנחיות המשטר (צילום: AP)
חיילים אוכפים את ההנחיות, מלזיה(צילום: AP)

קשיש מובל ב אלונקה ל בית חולים שדה ב איינדהובן הולנד נגיף קורונה הקורונה (צילום: MCT)
קשיש מובל באלונקה לבית חולים שדה באיינדהובן, הולנד(צילום: MCT)

בית חולים שדה לחולים ש לא נדבקו ב נגיף קורונה הקורונה ב סיאטל וושינגטון ארה
בית חולים שדה לחולים שלא נדבקו בקורונה בסיאטל, וושינגטון(צילום: רויטרס)

משרד הבריאות האיראני מסר שביממה האחרונה מתו עוד 141 בני אדם במדינה, ועד כה מתו מקורונה 2,898 איש. עוד נמסר שאובחנו ביממה החולפת 3,111 חולים חדשים. מספר הנדבקים בקורונה באיראן עומד על 44,606 בני אדם. "לרוע המזל, 3,703 מהחולים במצב קריטי", נמסר.

 

בארה"ב מתו כבר יותר מ-3,000 בני אדם ויותר מ-164,000 נדבקו בנגיף. בלאס וגאס הפכו הרשויות מגרש חניה למקלט מאולתר לחסרי בית. גורמים רשמיים אמרו שבמקום נשמרים כללי הריחוק החברתי.

מקלט מאולתר ב חניון ל חסרי בית לאס וגאס  נגיף קורונה (צילום: AFP)
מקלט מאולתר לחסרי בחניון, לאס וגאס(צילום: AFP)

מקלט מאולתר ב חניון ל חסרי בית לאס וגאס  נגיף קורונה (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

מקלט מאולתר ב חניון ל חסרי בית לאס וגאס  נגיף קורונה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מקלט מאולתר ב חניון ל חסרי בית לאס וגאס  נגיף קורונה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מקלט מאולתר ב חניון ל חסרי בית לאס וגאס  נגיף קורונה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

תמונות מהמקום של חסרי בית ישנים במקומות המסומנים למכוניות עוררו ביקורת על הרשויות, אך גורמים בעיר הסבירו שהיו חייבים למצוא פתרון מהיר אחרי שמקלט עם 500 מיטות נסגר בשל הימצאות חולה קורונה במקום. הגורמים הוסיפו שמדובר ב"מקרה חירום" ושהחניון היה האפשרות הטובה ביותר.

 

יפן: "להכריז על מצב חירום לפני שיהיה מאוחר"

ביפן, מושלת טוקיו יוריקו קויקה קראה לתושבים לוותר על מפגשי קריוקי, בילוי נפוץ במדינה. קויקה אמרה ש-14 מיליון תושבי העיר צריכים להימנע גם מיציאה לברים ומסעדות עד 12 באפריל. ביפן נדבקו עד כה 2,007 בני אדם ומתו 59 איש מהנגיף. הנתונים אינם כוללים 712 נדבקים ו-11 מתים מהספינה "דיימונד פרינסס" שהייתה בסגר מול חופי יוקוהמה בחודש שעבר.

נגיף קורונה יפן טוקיו (צילום: EPA)
גורמי רפואה מודאגים. אנשים בדרך לעבודה בטוקיו(צילום: EPA)

נגיף קורונה יפן טוקיו (צילום: AP)
(צילום: AP)

נגיף קורונה יפן טוקיו (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

נגיף קורונה יפן טוקיו (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

רוב מקרי ההידבקות אובחנו בטוקיו, 443 נדבקים סך הכול. שלשום נרשם שיא במספר הנדבקים ביממה בבירה היפנית – 68 בני אדם. אתמול דווח על 13 מקרים חדשים, אך למרות הירידה גורמי רפואה מודאגים מהתפשטות הנגיף. סאטושי קמאיאצ'י, חבר הנהלה בהסתדרות הרפואית ביפן, קרא לממשלה להכריז על מצב חירום "לפני שיהיה מאוחר מדי".

 

תאילנד דיווחה היום על 127 מקרים חדשים של הידבקות ועל מקרה מוות. בכך עלה מניין הנדבקים בתאילנד ל-1,651 בני אדם. מניין המתים עומד על 10.

 

 

נשיא אינדונזיה, ג'וקו וידודו, הכריז בצהריים על מצב חירום לאומי בשל המגפה, והודיע על צעדים שיסייעו לאנשים עם הכנסות נמוכות. הצעדים כוללים הרחבה של שירותי הרווחה, סיוע בהצטיידות במזון ומתן הנחות במסים ותשלומים כמו חשבונות חשמל.

Script Embedder

 

בטנזניה הודיע היום שר הבריאות על מקרה מוות ראשון מהנגיף במדינה. הקורבן הוא גבר בן 49 שסבל ממחלות רקע ואושפז בבית החולים מלוגנזילה בעיר דאר א-סלאם. עד כה נדבקו בקורונה במדינה 19 בני אדם. בסיירה לאון דווח על חולה קורונה ראשון, גבר שחזר לפני כשבועיים מצרפת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
חייל בבית חולים שדה במדריד
צילום: EPA
מומלצים