שתף קטע נבחר

הנה היא, שיירת הזוחלים אל הממשלה

בני הזגזגן, גבי הארסי, יועז וצביקה הצבועים, פנינה, איציק, אורלי ועמיר חסרי האופי, תזכרו: אלף סבונים לא ירחצו את צחנת השחיתות וההונאה

 

 (צילום מתוך הסרט) (צילום מתוך הסרט)
(צילום מתוך הסרט)

בוקר טוב לכם גולשים יקרים. אני רוצה לברך אתכם על הבריאות הטובה שאתם מפגינים למרות מגפת הקורונה שלא עומדת בציפיות, ואף שמנכ"ל משרד הבריאות שכינויו ברשת "סימנטוב" מביא המזל, הבטיח ששיאה יגיע בעזרת השם בחורף הבא. חכו חכו.

 

 

רציתי לברך אתכם על כך שאתם אנשים אמיצים המהלכים בלי מסיכות N95 חרף הצחנה הפוליטית העולה מכל חלון פתוח ומכל סדק במדרכות העיר והכפר, ואף שמאז זחלו הזוחלים במעלה מדרון הכנסת אל הממשלה, איבדה הקורונה מזוהרה. מה לעשות. כך חולפת תהילת עולם.

 

ובצאתכם לברך את הממשלה הזו, שנולדה בעיצומו של אביב מטורף שאתם יכולים לראות רק בטלוויזיה, במקרה הטוב, תוכלו גם לראות את ממלכת החיות מתעוררת.

 

ראשון רב-אלוף בני גנץ, החילזון הזחלן, שפעם הוא בעד ופעם הוא נגד, פעם הוא ממלכתי ופעם הוא לוחמני, ושובל הריר שלו נשרך מאחוריו.

 

בעקבותיו נסרחים שאר חלזונות הכחול לבן. בעצם, לא כולם חלזונות. מימינו זוחל רב-אלוף גבי אשכנזי, שארס לשונו ממיס את מה שישר ונכון, ברק השמש המסמאת מאפיל על מהלכיו, והוא זוחל זחול וצהול, דוחף בלשונו המממוזלגת את גנץ למלתעות האריה הזומם נתניהו. ואשכנזי לא זוחל לבד: לצדו רצים הומים הצבועים הנדל והאוזר.

 

מאחור לואטת הזיקית פנינה תמנו שאטה, שממהרת בעקבות שורת החלזונות. תמיד, היא מסננת, תמיד רצינו ממשלת אחדות לאומית עם ראש ממשלה שנאשם בשלושה תיקים לפחות. 2,000 שנים חלמנו רק על זה. מי כמוהו במלכים.

 

"רגע!", צועקים מאחור אורלי, איציק ועמיר, שלוש הזיקיות החברתיות. "אל תתחילו בלעדינו, סעו לאט". לזיקית עמיר אין שפם. לזיקיות אין שפמים. אצלו מילה היא מילה. גם אם היא שקר.

 

בואו, אומר האריה נתניהו, יש מקום לכולם, כל החיות אחיות.

 

כולנו אחים, מחזיק מחרה אחריו גנץ, יו"ר מלחכי הפנכה, הזוחל הנמרץ מכולם.

700 מיליון שקל בשנה יעלו עשרות השרים בממשלה הבאה. זיל הזול, שכן על המטוס המשומש שנקנה לטובת טיסות בין בירות הקורונה העולמיות, ובעתיד הקרוב לא ימריא לשומקום, כבר שילמנו הרבה יותר.

 

איזו מגיפה נחמדה הקורונה. איך באת לנו בדיוק בזמן. איזו ממשלה אקספוננציאלית בקעה ממך. עצמאים ימותו על הממשלה הזו. או ממנה. שכירים יאכלו מכף ידה שאלף סבונים לא ירחצו ממנה את זוהמת השחיתות של כל מי שחבר בה וממשיך כאילו המגיפה חיטאה אותו.

 

חברות עסקיות יספקו את ידיהן באין אונים כשיראו את שערי המפעלים נסגרים ויודו לשר האוצר, לנעריו, לראש הממשלה הנערץ, לשר הפנים, לשב"כ, לשוטרים ולפקחים. רק הטייקונים יתנו גז. לחוצלארץ.

 

34 שרים. אולי עוד קצת. יותר מרבע מיושבי הכנסת. איזו ממשלה הולכת להיות לנו. הטובה בממשלות. הגדולה בממשלות. היקרה בממשלות. הנוראית בממשלות. יש למה לצפות. כלומר, סגרו חלון, סתמו אף ותורידו ציפיות. עכשיו, כשסגרו אותנו בבתים, פושטות החיות על הארץ. ואין מגן.

 

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

פורסם לראשונה 01/04/2020 00:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים