שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

הרמטכ"ל נכנס לבידוד, היה בדיון שאחד ממשתתפיו אובחן עם קורונה

בדיון שבו השתתף הרמטכ"ל היו גם מפקד פיקוד העורף וראש אגף המבצעים שנכנסו אף הם לבידוד עד סוף השבוע. כוכבי ישהה בבידוד במשרדו וימשיך לקיים לוח זמנים רגיל. צה"ל: הוא חש בטוב, ייבדק בהמשך היום

Chief of Staff Kochavi, right, briefed on IDF preparedness for coronavirus crisis responsibilities  ()
הרמטכ"ל כוכבי עם בכירי פיקוד העורף בשבוע שעבר

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי נכנס היום (ג') לבידוד במשרדו עד לסוף השבוע לאחר שהתברר כי בדיון שבו השתתף לפני עשרה ימים היה חולה קורונה. האדם שאובחן הוא קצין מילואים בדרגת סרן, שמשמש נציג פיקוד העורף בבני ברק.

 

על פי הנחיות משרד הבריאות נכנס הרמטכ"ל לבידוד במשרדו עד סוף השבוע ומשם ימשיך לקיים לוח זמנים רגיל. דובר צה"ל מסר כי הרמטכ"ל חש בטוב, ללא תסמינים, והוא ייבדק היום. בדיון שבו השתתף הרמטכ"ל היו גם מפקד פיקוד העורף תמיר ידעי וראש אגף המבצעים אהרון חליוה ועל כן הם ייכנסו לבידוד גם כן עד סוף השבוע.

 

 

 

הרמטכ"ל והאלופים ידעי וחליוה מצטרפים לראש הממשלה בנימין נתניהו, שנכנס גם הוא לבידוד אתמול. ראש הממשלה עבר אתמול בדיקת קורונה לאחר שהיועצת שלו למגזר החרדי ולכנסת, רבקה פאלוך, נדבקה בנגיף. ראש הממשלה יישאר בבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות, וגורמים בסביבתו העריכו כי הדבר ייקח עוד כמה ימים, עד שתתקבל תוצאה של בדיקת קורונה נוספת.

 

פאלוך שהתה בימים האחרונים בסביבתו של ראש הממשלה, יועציו וכמה מהשרים. היא עברה בדיקת קורונה לאחר שבעלה אובחן כחולה ואושפז בסוף השבוע במצב קל. בעקבות קרבתה של היועצת בימים האחרונים לנתניהו ולשרים, המתינו שלשום בלשכת ראש הממשלה במתח לתוצאות בדיקתה, ומשאובחנה כחיובית מסרו כי יפעלו על פי הנחיות משרד הבריאות.

 

האלוף אהרון חליוה כבר הספיק לשהות בבידוד אחד במהלך משבר הקורונה. בתחילת החודש הוא נכנס לבידוד זמן קצר לאחר שנפגש עם ראש הממשלה, מאחר ששב מנסיעה פרטית לאיטליה. לאחר שובו הוא נדרש להיכנס לבידוד בשל הרחבת ההנחיות של משרד הבריאות, שקבעו כי גם השבים מארץ המגף נדרשים להיכנס לבידוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי
צילום: דובר צה"ל
מומלצים