שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

אישום בכפוף לשימוע: שלח מסרונים פיקטיביים בשם משרד הבריאות

תושב ראשון לציון בן 33 נאשם בכפוף לשימוע בשליחת מסרוני כזב לשתי נשים. הוא חשוד שהשתמש באתר שמאפשר שליחת מסרונים פיקטיביים וכתב לאחת הנשים כי הפרה את חובת הבידוד והיא צפויה לקנס ומעצר. אחרת הוזהרה מפני ביקור של אנשי משרד הבריאות בביתה

מסרונים  (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

הפרקליטות מתכוונת להעמיד לדין את עדי טפר, בן 33 מראשון לציון, בכפוף לשימוע בגין שליחת מסרונים פיקטיביים בשם משרד הבריאות. במסרונים נכתב כי מכשירי הטלפון של שתי נשים אוכנו על-ידי רשויות המדינה. לטפר מיוחסות עבירות של העברת מידע כוזב במחשב והטרדה באמצעות טלפון.

 

ממכתב השימוע שהועבר לידיו של טפר על-ידי עו"ד עמוס איתן ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה עלה כי הוא שלח ארבעה מסרונים פיקטיביים לשתי נשים, תוך שימוש באתר אינטרנט שמאפשר שליחת מסרונים ממספרים פיקטיביים. במסרונים שנשלחו לאישה הראשונה נכתב כי מכשיר הטלפון שלה אוכן וכי עשוי להיות מוטל עליה קנס, זאת לצד אפשרות שהיא ובני משפחתה ייעצרו בגין הפרת חובת הבידוד הביתי.

 

במסרון שנשלח לאישה השנייה נכתב כי עליה להתרחק מהאישה הראשונה, מאחר שהיא הפרה את חובת הבידוד הביתי. עוד נכתב כי משרד הבריאות צפוי לבקר בביתה.

 

את חקירת התיק ניהלה יחידת הסייבר בלהב 433, בהתאם למדיניות האכיפה שעליה החליטה הפרקליטות בכל הנוגע לעבירות הנוגעות למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה והפצת חדשות כזב סביב התפשטות הנגיף בארץ.

 

מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ד"ר חיים ויסמונסקי, ציין כי המחלקה ביצעה במהלך החודש האחרון כעשר פניות לגבי חשבונות משתמש ברשתות חברתיות שהתחזו לדפים רשמיים של משרד הבריאות ומסרו מידע כוזב בנוגע לנגיף. כמו כן, פעלה המחלקה לגבי אדם שקרא להימנע מלציית להנחיות משרד הבריאות ולהימנע מלדווח לרשויות על תסמיני המחלה. תיקים נוספים הועברו לטיפול הפרקליטות וגורלם יוכרע בקרוב.

 

סנגורו של טפר, עו"ד אביעד חייט, מסר בתגובה: "העובדה כי מדינת ישראל בוחרת לפעול נגד מי שלא ביצע כל עבירה פלילית שעה שיכולה הייתה להשתמש באותם משאבים לצורך אכיפת בידוד ושמירה על בריאות הציבור היא כאובה. המצב המשפטי במקרה דנן ברור כשמש, נפעל ונוודא שהדברים יילקחו בפרופורציה הנכונה והמתבקשת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים