שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

מאות חיילים מפטרלים בערים: "אדוני, אתה לא יכול להסתובב על דעת עצמך"

לפי החלטת הממשלה החלו לפעול הראשונים מבין 600 החיילים שהוקצו לסייע למשטרה באכיפת הגבלות התנועה כחלק מהמאבק בקורונה. החיילים אינם נושאים נשק והמגע מול האזרחים מתבצע על-ידי השוטרים

 

 

אחר הצהריים (יום ג') הצטרפו יותר מ-600 חיילי צה"ל לשוטרים הפרוסים ברחבי הארץ במטרה לסייע באכיפת הגבלות התנועה במסגרת המאבק במגפת הקורונה ובהתאם להחלטת הממשלה. בין השאר הצטרפו חיילים מחטיבת הנח"ל לשוטרים בירושלים, בזמן שטירוני הנדסה קרבית סופחו למשטרת מחוז תל אביב, והם מפטרלים ברחובות הערים.

 

חיילי צה"ל פועלים בצמוד לשוטרים בכוחות משותפים, בעיקר לצורך הפגנת נוכחות וביצוע מחסומים יזומים. החיילים מתמקדים באבטחה ומסייעים במקרים חריגים, בעוד השוטרים מבצעים את פעילות ההסברה, הפיקוח והאכיפה מול האזרחים.

 

מגפת הקורונה - עדכונים אחרונים:

  • ארה"ב עקפה את סין במניין הנספים
  • עלה ל-19 מספרים המתים מהנגיף בישראל
  • המשטרה מתשאלת נהגים שנכנסים לבני ברק
  • זינוק בפניות לארגוני הסיוע הפסיכולוגיים
  • מתחם היבדק וסע החל לפעול במודיעין

  

חיילי התגבור למשטרה הגיעו לתל אביב- סיור באזור התחנה המרכזית בתל אביב ()
החיילים מפטרלים בדרום תל אביב

חיילים עוזרים באכיפה במכבים רעות (צילום: נדב אבס)
מחסום של שוטרים וחיילים באזור מכבים רעות(צילום: נדב אבס)

חיילי צה
חייל ושוטר בחנות בכיכר דניה בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

חיילי צה
כיכר רבין בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

חיילי צה
מחסום משותף באשדוד(צילום: רועי עידן)

טירוני ההנדסה הגיעו לתל אביב ללא כלי נשק, מלבד מפקד הכוח, וערכו סיור עם קציני תחנת שרת בשכונת נווה שאנן בדרום העיר, שם קיבלו הסבר על האתגרים מול אוכלוסיית הזרים. הם צעדו בסמוך לגינת לוינסקי ופטרלו בשכונה כשהם עוטים כפפות אך ללא מסיכת פנים.

 

חיילי הנח"ל בירושלים, שהתגייסו לפני כמה חודשים לגדוד 50 ונמצאים בשלב האימון המתקדם, חובשים כומתות על הראשים ומסתובבים ללא נשק. בראש כל כוח עומד שוטר שמפקד עליהם.

 

 

 

מפקד תחנת מוריה במשטרת ירושלים, ניצב-משנה רונן עובדיה, אמר ל-ynet שהמטרה של הבאת הלוחמים היא עזרה ותגבור בשטח, כשהמשטרה היא זאת שאחראית על הסדר בבירה.

 

תוספת החיילים לכוח בבירה מגיע אחרי שבשבועות האחרונים כבר תוגברו כוחות השיטור על ידי חבריהם מיחידות אחרות של המשטרה ועל ידי מכפילי כוח נוספים, בהם פקחים.

 

באשדוד מפטרלים כמה צוותים המורכבים משני שוטרים ושלושה חיילים. בסרטון בראש הכתבה תועדה חיילת פונה לאזרח שהציג לה אישור עובד חיוני, ואמרה לו: "אדוני, אתה לא יכול לצאת מהבית. אתה יכול להסתובב כשזה קשור לעבודה שלך. אם אתה לא עובד כרגע - אתה לא יכול להסתובב על דעת עצמך עם האישור הזה".

 

נאור זדה מתחנת אשדוד אמר: "אנחנו עושים את העבודה והאכיפה במחסומים, עסקים ומקומות אחרים, כדי לשמור על בריאות האזרחים'".

 

לחיפה הגיעו חיילים מחטיבת הצנחנים, שסיירו בשעות אחר הצהריים עם אנשי משטרה בהדר, קריית אליעזר ונווה שאנן.

 

גם שוטרים ממחוז צפון הסתייעו היום בחיילים, ויחד הקימו מחסומים בכניסה לעפולה. הנהגים תושאלו למטרת בואם, ומי שלא מתגורר בעיר או עובד בה - התבקש לשוב על עקבותיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
חיילי נח"ל בירושלים, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים