שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

אמם מתה מקורונה, יותר מ-1.5 מיליון שקלים נתרמו לתאומים

פעילים מלוד פתחו פרויקט באתר גיוס המונים כדי לסייע לילדיה בני הארבע של תמר לוי-פרץ, שנשארו ללא הורים. ההצלחה הפתיעה אותם: "מיליון איש בחל"ת והצלחנו לגייס. יש על העם הזה?". האחיינית: "זה מדהים"

 

התאומים של תמר פרץ לוי (באדיבות המשפחה )
התאומים של תמר לוי-פרץ(באדיבות המשפחה )

הציבור הישראלי התגייס לסייע, פתח את הלב ואת הכיס: בתוך כתשע שעות בלבד, נכון ל-7:30 היום (ד') נתרמו יותר מ-1.5 מיליון שקל לטובת התאומים בני הארבע, ילדיה של תמר לוי-פרץ מלוד שמתה בלילה שעבר לאחר שנדבקה בנגיף הקורונה. אביהם של השניים מת חודשים ספורים אחרי לידתם, וכעת תגדל אותם משפחתה של לוי-פרץ.

 

היוזמה שהחלה אתמול בצהריים הייתה של תושבים בלוד ושל ראש העיר, יאיר רביבו, שביקשו לגייס תוך 30 יום 1.8 מיליון שקל, והשתמשו בפלטפורמת jgive לגיוס תרומות. בין היוזמים היו גם מאיר ליוש ויוסי דוידוב, שסיפר ל-ynet: "החלטנו להקים קרן שתוריד לפחות את הפחד הכלכלי מעתיד התאומים. אני שמח לדעת שזה גם בדרך להצליח".

 

 

Tamar Peretz-Levy  ()
תמר לוי-פרץ

רביבו הוסיף: "פנו אליי חברים של המנוחה ותושבים רבים כדי לסייע. החלטנו לגבש הכול תחת קרן אחת שתרכז ותוודא שהכסף מגיע אך ורק לילדים, ללא שום עמלת תיווך. אני גאה בעם ישראל שתוך זמן קצר התגייס כולו לטובת היתומים".

 

דוידוב סיפר שהופתע מההיענות של הציבור: "בשעה 13:00, כשמאיר ליוש לחץ 'פרסם' על הפרויקט באתר, אמרתי לו שאני מתקשה להאמין שבתקופה הזו, כשמיליון איש מהעם הזה בחל"ת, נצליח לגייס סכום כזה. עכשיו אנחנו כבר אחרי המיליון הראשון. יש על העם הזה?".

 

בני משפחתה של פרץ-לוי ליוו אותה למנוחות בבית העלמין בלוד. למרות הכאב, הם הביעו התפעלות מרוחב ליבם של התורמים. האחיינית מור סמדג'ה מוצאפי, אמרה ל-ynet: "זה מדהים, אנחנו אסירי תודה לכל עם ישראל. אנחנו בהלם והעם הזה מוכיח כמה הוא טהור. אנחנו אמנם שבורים אבל נקום ונגדל את שניהם עם כל האהבה שבעולם".

 

לוי-פרץ היא הצעירה ביותר מבין 20 קורבנות הקורונה בישראל. לפני שבוע הופיעו אצלה תסמינים בגרון, ואחרי כמה ימים היא הגיעה לבדיקה. אחייניתה סיפרה: "לבדיקה לקח 48 שעות ובזמן הזה היא ממש הידרדרה. היא הרגישה לא טוב, היא נחלשה, לא הצליחה להגיב. הבנו שאין מה לחכות ולפני שהגיעו התוצאות העברנו אותה לבית החולים - שם היא כמעט קרסה".

 

לתרומות: https://www.jgive.com/new/he/ils/donation-targets/33800


פורסם לראשונה 31/03/2020 22:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
התאומים של תמר לוי-פרץ
באדיבות המשפחה
מומלצים