שתף קטע נבחר

בזוגיות, בעסק ובנכס - המדריך המלא למזעור נזקים בזמן הקורונה

דיברנו עם עו"ד מושיקו מלכה, מפתח שיטת AnyCase, וחזרנו עם עצות טובות שיחסכו לכם הרבה כסף ועוגמת נפש, בייחוד בתקופה הזאת. כך תשמרו על הבית

עו"ד מושיקו מלכה, ממשרד עורכי הדין מלכה ושות', מפתח שיטת AnyCase(צילום: טל לורן)

 

אנחנו נמצאים כרגע בלבה של סערה, סערת הקורונה. אנשים רבים שרויים באי ודאות מוחלטת, בעיקר בנוגע לשלושה תחומים חשובים: הזוגיות, העסק שבבעלותם והמציאות הנדל"נית. נוכל לאמוד את הנזקים רק לאחר יעבור זעם, אבל עד אז עדיף שנעשה את המיטב כדי להגיע לרגע האמת במוכנות הגבוהה ביותר. לכן יצרנו קשר עם עו"ד מושיקו מלכה, בעל משרד עורכי הדין מלכה ושות', משרד מוביל מכפר סבא, המתמחה במקרקעין, מסחרי ומשפחה, מפתח שיטת AnyCase, כדי להביא לכם את המדריך המלא למה שתוכלו לעשות כדי לשמור על עצמכם ועל יקיריכם.

 

שיטת AnyCase היא שיטה הוליסטית מקיפה המשלבת מערך של אנשי מקצוע מובילים ורלוונטיים כגון רואי חשבון, אדריכלים, שמאים, יועצי זוגיות, מטפלים רגשיים ועוד, לצד ליווי משפטי של עורכי דין מובילים בכל אחד מהתחומים. בתחום הנדל"ן, למשל, המהנדס יידע לומר לכם מראש אם יש בעיות בניה בנכס, כדי ולהימנע ממצב שבו תצטרכו לבלות שנים בבתי משפט.

 

רוצים לדעת כל מה שמעניין על המגיפה? בואו למתחם הוויראלי שלנו "בלייזר בימי קורונה"

 

החוויה ההוליסטית, השלמה מגיעה מתוך ניסיון החיים של עו"ד מלכה, "האמנתי בדרך שלי. כשלמדתי משפטים, הבנתי שכעו"ד אני לא יכול לחשוב רק בצורה משפטית צרה ועליי לתת למי שמבקש את עזרתי את הכלים שיסייעו לו לעבור את התהליך בדרך הטובה ביותר. לקוחות מאמינים בי ובדרך שלי, ואני עורך דין לא שגרתי."

 

"מספר הפונים על מנת להתגרש עלה בעקבות המצב" | משפחה

 

כולנו מתחילים להרגיש את זה: אנחנו בסגר כבר מי יודע כמה זמן, הלחץ בתוך הבית מתחיל לתת את אותותיו והסגר משמש כתיבת תהודה ומגביר את לחצי היום יום, שגדלו גם כך. "יש לחץ גובר סביב גידול הילדים, בעיקר הקטנים, כשבמקביל יש לחץ כלכלי שמשפיע כמובן גם הוא", אומר עו"ד מלכה, "במצב כזה, אנשים מתחילים להרגיש כאילו הם יחד בתא לחץ, מה שמוביל למשבר בזוגיות".

 

משפחה, נדל
משרד עורכי הדין מלכה ושות' מציע ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות בתקופה זו.(iStock)

 

בשיטת AnyCase לא יובילו אתכם מיד למדרגות הרבנות. במקום זה, המשרד עובד בשיתוף פעולה עם יועצי זוגיות ומטפלים רגשיים, שיכולים לסייע לפני שצריך לנסח הסכמים. "האוריינטציה שלנו במשרד היא לחפש כל דרך ללוות ולנסות להחזיר בשלב הראשון את הזוג לחיי משפחה", אומר עו"ד מלכה, "ואכן, הצלחנו לשמור על לא מעט זוגות יחד. הם יצאו מאיתנו כזוג, אבל עם הסכם גירושין שנעשה במקביל לעבודת המטפלת הרגשית, כי הם הגיעו להבנה שאם זה לא יסתדר לפחות כדאי לסיים את זה יפה ולחסוך עוגמת נפש רבה. אנחנו יודעים לייצג בבתי המשפט וצברנו בכך המון ניסיון, אבל אנחנו מנסים קודם כל להימנע מהרגע הזה, כי הוא נגרר שנים. יש דברים שניתן להימנע מהם בכלים מקיפים, לאו דווקא משפטיים".

 

עצות טובות - לתקופה הזאת במיוחד:

לשמור על קור רוח

לחפש דרכים יצירתיות להתנהל נכון

לא להגיע להתפרצויות

לא לגרום לילדים, שממילא נמצאים במצב רגשי לא נוח, להיות חשופים למריבות בין ההורים

לחפש כל דרך להרגיע את הרוחות בבית ולנהוג כמבוגרים אחראיים

 

משרדו של עו"ד מושיקו מלכה מציע בתקופה זאת ייעוץ בחינם, באמצעים טלפוניים, לזוגות שנמצאים במשבר. הקישו כאן על מנת להשאיר פרטים.

 

לפתרונות נוספים לזוגיות במשבר, הקישו כאן.

 

"מה יעשה אדם שהתחייב למכור דירה על מנת לממן דירה שהוא רוכש?" | נדל"ן

 

עולם הנדל"ן, על כל רבדיו, נמצא כרגע באי בהירות גדולה. בין אם השוכר שלכם ביקש לא לשלם החודש אבל אתם בונים על הסכום הזה כהכנסה ובין אם קניתם נכס והתחייבתם למכור נכס אחר על מנת לממן אותו -אנחנו נמצאים בכאוס גדול, לא יודעים מה יהיה מחר ואנשים לא רוצים לבצע עסקאות חדשות.

 

"יש המון פעולות שצריך לעשות", אומר עו"ד מלכה, "המשק צריך לעבור ממשק ויזואלי למשק וירטואלי. על כל המערכות, כולל הבנקים ורשויות המדינה, לדעת לתפקד גם מהבתים של העובדים, כדי שכל המערכת הכלכלית תמשיך לעבוד, אנשים יוכלו לקיים התחייבויות ויהיה מי שייתן תשובות. גם תפקוד של 50% יכול להיות אפקטיבי בתחומים דחופים".

 

בינתיים, אלו הדברים שתוכלו לעשות:

בדקו את חוזה המכר.

התייעצו עם עורכי הדין שלכם.

ודאו שיש התייחסות ל"כוח עליון" ולמצב שבו לא ניתן לקבל שירותים ממשרדי ממשלה ומבנקים.

היו בקשר עם הצד השני ונסו להגיע להבנות לראות איך פותרים כל נושא שהוא קודם כל בשיחה.

אם צריך לשלם כסף למוכר דירה שאני מעוניין לרכוש, אבל מצד שני לא מכרתי את הדירה שאותה הייתי צריך למכור כדי להשיג את אותו כסף, יש לברר על הלוואת גישור או הלוואת כסף מבני משפחה.

למי שנמצא בתוך עסקה: יש לברר מול עורך הדין איפה הנקודות שבהן הוא חשוף, כדי לראות מה הפתרון עד אשר יחלוף זעם.

למי שצריך לפנות את דירה מומלץ למצוא דיור חלופי כמה שיותר מהר, אפילו בשכירות לתקופה קצרה, כדי שלא יהיה מאוחר מדי.

 

הקישו כאן לסיוע ולפתרונות נוספים מאדריכלים, משמאים, וכמובן מעורכי הדין ממשרד מלכה ושות'.

 

לגזור ולשמור

לא רק בימי הקורונה, גם במצבים אחרים ובעתות שגרה חשוב לדעת כיצד להתנהל. "יש לקוחות שלא רואים את הצורך להביא מהנדס או שמאי טרם הרכישה, כי מופעלים לחצים שונים לסגור את העסקה", מסביר עו"ד מלכה, "בגלל הצורך של קבל"נים לסיים את הבנייה במהירות, נכסים רבים נמסרים עם ליקויי בנייה רבים. אדם קונה נכס, גם יד שניה, שנראה לבן ויפה, אבל בגשם הראשון הוא מבין שקנה חתול בשק".

 

לדבריו, "כולנו יודעים שלהיכנס לכל מיני תביעות והליכים משפטיים זה עניין שעולה הון ויכול לקחת שנים ארוכות מתישות ולא נעימות. מי שעבר את החוויה הזאת מבין עד כמה זו צרה צרורה. לכן אנחנו מנסים לעשות טרם העסקה ובכסף קטן, בדיקות של בעלי מקצוע שעובדים בשיתוף עם המשרד שלנו כחלק משיטת AnyCase. כך אנחנו מקבלים נתונים ומידע על הנכס וחוסכים לאנשים זמן יקר וכסף שהם עבדו קשה כדי להרוויח".

 

"עם שיטת AnyCase הרגשנו עטופים במהלך כל התהליך" (iStock)
"עם שיטת AnyCase הרגשנו עטופים במהלך כל התהליך"(iStock)

 

"מה יעשה בעל עסק שהתחייב לספקים?" | מסחרי

 

גם בתחום המסחרי, כידוע, ישנה בעיה קשה ומי שעצמאי יודע באיזו חרדה מדובר. בעלי העסקים והעצמאים, שלא יכולים לקבל דמי אבטלה, מחויבים בדמי שכירות, תשלומים לעובדים, יש להם חובות לספקים, הם צריכים לשלם מס הכנסה וביטוח לאומי ועוד ועוד. מעבר לכך הם מחויבים לשלם גם לרשויות, למשל ארנונה. נכון לעכשיו אין בהירות, וחוסר הודאות, לצד ההפסדים בימים שבהם אין עבודה כלל או שהיא קטנה באופן משמעותי, גורמים ללחץ ויכולים להביא אנשים פרטיים וחברות לקריסה.

 

במצב הנוכחי נוצרה עצירה גדולה במשק ולכן המדינה צריכה למצוא כל דרך נכונה כדי לעזור לעסקים ולפתור את הבעיה. קריסה כלכלית תוביל אנשים למכירת נכסים, לירידה בערכי הנדל"ן, לאחוזי גירושין גבוהים ועוד. אנו מבינים שיש כאן מערכת גדולה שמשלבת את כל התחומים שאיתם אנחנו מתעסקים במשרד.

 

משפחה, נדל
"במצב הנוכחי נוצרה עצירה גדולה במשק ולכן המדינה צריכה למצוא כל דרך נכונה כדי לעזור לעסקים ולפתור את הבעיה."(iSrock)

 

מה תוכלו לעשות בינתיים:

על כל בעל עסק להתייעץ עם עורך הדין שמלווה את העסק וכן עם רואה החשבון שלו, כדי להגיע להחלטות הנכונות. לכל עסק יש את הנסיבות, ההתחייבויות וההתמודדויות שלו.

לשמור על כל שקל שנמצא בחשבון הבנק. כלומר, לא לבזבז, ולא להיכנס להוצאות מיותרות.

אם יש תשלומים או שירותים מסוימים שהם כרגע לא חיוניים לעסק, להקפיא אותם.

להקפיא כל התחייבות חדשה עד שבעל העסק לא יודע מתי המשבר יגיע לסיומו.

לא לבצע שום פעולה שיש בה כדי לפגוע בעסק וכמובן בבעל העסק.

 

הקישו כאן לעצות נוספות מאנשי מקצוע, בליווי משרד עורכי הדין מלכה ושות'.

 

ומה בשגרה?

לצערנו לא רק מגפת הקורונה קיימת בעולם. יכולות לקום צרות רבות שלא קשורות אליה, למשל אם קניתם זיכיון וגיליתים שהשותף שלכם מרוויח על חשבונכם, או שנכנסתם לחובות ואתם מממנים את העסק במקום שהוא יממן אתכם.

את כל אלה יוכל בעל מקצוע נכון לזהות מקילומטרים, כחלק משיטת AnyCase שמציע משרד עורכי הדין מלכה ושות'. לחצו כאן כדי לראות אילו בעלי מקצוע יוכלו לבוא לטובתכם בעסקה שאתם מתכננים בעתיד.

 

במצבים כאלו, עלינו להישאר רגועים ומאופקים, והדבר המרגיע ביותר הוא לדעת בודאות שאתה נמצא בידיים טובות. במשרד עורכי הדין מלכה ושות' מועסקים אנשי מקצוע בעלי נסיון רב, שנרכש בעריכת הסכמים רבים, בהופעות בבתי משפט, ולאחר הצלחות במספר לא מבוטל של תיקים. יותר מזה, שיטת AnyCase היא מעטפת מגוננת בתחומים שלאו דווקא חשבנו שנמצא במשרדי עורכי דין, בעיקר בפן האנושי והאמפטי שלה, וביכולת לקבל את כל השירותים שנזדקק להם ממילא, במקום אחד. "לא סתם הסלוגן שלנו, הוא ALL WE DO IS WIN", אומר עו"ד מלכה, "גם הדרך וגם התוצאה, הן הנצחון, וזה מה שאנחנו עושים", הוא מסכם.


פורסם לראשונה 01/04/2020 10:44
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
iStock
משפחה, נדל"ן ומסחר בזמן משבר
iStock
מומלצים