שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

הקהילה בברוקלין מותקפת: "יהודי הפקיע מחירי מסכות והשתעל על סוכני FBI"

סוכני FBI פשטו על ביתו של ברוך פלדהיים שמכר לרופא באחד המקרים מסכות במחיר כפול פי שבעה מהמקובל בעולם. תושבים זועמים על הקהילה היהודית: "צוותים מקריבים את עצמם - והם אוגרים מסכות?"

 

 

סוכני FBI פשטו בשבוע האחרון על בית בבורו פארק שברובע ברוקלין בניו יורק בו מתגורר ברוך פלדהיים בן ה-43. הוא נעצר בחשד להפצה מסחרית של ציוד רפואי במחירים מופקעים, בשעה שהצוותים הרפואיים ברחבי ארה"ב ובמדינת ניו יורק בייחוד נאבקים באופן יומיומי במחסור בציוד מגן.

ארה
פי שבעה מהמחיר המקובל. מסכות N95(צילום: רויטרס)

הסוכנים החרימו שורת ארגזים והעמיסו אותם על משאית מחוץ לביתו של פלדהיים, ולאחר מכן עצרו אותו בחשד שמסר הצהרה כוזבת ותקף אותם, מאחר שהשתעל עליהם בזמן הפשיטה. פלדהיים, שהתריע בפני סוכני ה-FBI שהוא חולה בנגיף הקורונה, חשוד גם בהפקעת מחירים של ציוד רפואי בעקבות עסקה שביצע בחודש שעבר ובה מכר לרופא מניו ג'רזי אלף מסכות מדגם N95 המבוקש בכל העולם בתמורה ל-12 אלף דולר – פי שבעה מהמחיר המקובל למסכה, שהפכה למצרך חיוני בארה"ב בראש ובראשונה לצוותים הרפואיים.

 

חקירת הרשויות החלה בעקבות עסקה אחרת שיזם פלדהיים עם רופא אחר, שאותו שלח לקבל משלוח במוסך בניו ג'רזי. על-פי התובע המחוזי של ניו יורק, פלדהיים הציע ציוד שיכול היה להספיק "לבית חולים שלם". פלדהיים הציע למכירה גם נוזלי חיטוי לידיים ולמשטחים וציוד רפואי כללי. באחד המקרים הוא אף ניסה למכור חלוקי בית חולים לאחות מקומית. מתצפיות שערכו החוקרים, בשבועות האחרונים הורגשה תנועה ערה של אנשים שהגיעו לביתו של פלדהיים.

זינזאנה ארצות הברית ניו יורק כלא (צילום: shutterstock)
השתעל על הסוכנים. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

בעת הפשיטה השבוע, פלדהיים כאמור הזהיר את הסוכנים כי הוא חולה בקורונה והשתעל לעברם בניסיון למנוע מהם להתקרב אליו. "על פי החשד, כשהסוכנים התקרבו למרחק של כמטר וחצי, פלדהיים השתעל לעברם מבלי לכסות את פיו", נכתב בהצהרת התובע שהוגשה נגדו. "בשלב הזה, פלדהיים אמר לסוכני ה-FBI שיש לו קורונה". על פי ההצהרה, כשנשאל אם יש בחזקתו ציוד רפואי, הוא שיקר וטען כי הוא עובד בחברה שקונה ומוכרת ציוד רפואי, אולם הוא עצמו אינו מחזיק בבעלות עליו.

 

תיעוד של הפשיטה שהופץ ברשתות החברתיות גרר תגובות זועמות, שמצטרפות לכעס בקרב רבים בברוקלין נוכח התנהלות הקהילה היהודית באזור. אחרי שהמושל קואומו ונציגי הבית הלבן הצליחו לשכנע את בכירי הקהילה ליישר קו עם מדיניות הבידוד ולסגור את בתי הכנסת ומבני הציבור שהיוו למעשה אתרי הדבקה המונית של הנגיף, הביעו התושבים כעס על אגירת הציוד הרפואי ומכירתו במחירים מופקעים בזמן שבתי החולים מוצפים והצוותים חסרי ציוד מגן.

 

"ה-FBI היה צריך לפשוט על הקהילה היהודית, היכן שהם אגרו מסכות N95 בכמויות שמספיקות למשאית", כתבה תושבת ברוקלין בפייסבוק. "זה מרגיז אותי אבל אני בכלל לא מופתעת! זה רק הצצה קטנה לכמה רחוק אנשים מוכנים ללכת כדי להבטיח את שלומן של הקהילות שלהן! צוותים רפואיים ועובדים חיוניים מקריבים את עצמם באופן יומיומי בגלל מחסור בציוד הגנה ואספקה, והממזרים האלה אוגרים מסיכות? אני מכירה אנשים שמסכנים את עצמם לטובת בריאותם של אנשים אחרים. זה בלתי מקובל! אנחנו חייבים להתאחד כולנו כבני אדם". גולש אחר האשים: "זוהי הקהילה היהודית, הם תמיד דואגים רק לעצמם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מסכות N95 בניו יורק
צילום: רויטרס
מומלצים