שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ימי קורונה: התנהלות דיגיטלית בגיל השלישי

  החוליה החלשה בימי הקורונה היא האבות והסבים שלנו, בני הגיל השלישי, שנרתעו עד כה משימוש בשירותים מקוונים. נוכח המשבר המתארך לא נותרה להם כעת ממש ברירה. כדי להקל, אספנו מספר דוגמאות לשירותים שניתנים כבר היום בצורה מקוונת שכדאי לנסות

  בשיתוף בנק הפועלים

   

  משבר הקורונה ניחת על עם ישראל כמכה קשה ממנה ייקח לו, לא מעט זמן להשתחרר. בין אם מדובר על משפחות עם ילדים צעירים בהן תולשים ההורים שערות עד חזרתם של הקטנים למסגרות החינוכיות, בין אם מדובר על העסקים הקטנים והבינוניים החווים את אחד המשברים הכלכליים הכבדים ביותר מאז קום המדינה ובין אם מדובר בשכירים אשר הוצאו לחל"ת כפוי ואינם יודעים מה יילד יום.

   

  אך כידוע למטבע שני צדדים וגם במשבר הזה ניתן למצוא נקודות אור קטנות. אחת מהן למשל היא התנסותה של מערכת החינוך בלמידה מקוונת, כיוון אליו ממילא צפויה ללכת מערכת החינוך העתידית, כך שמדובר על ניסיון חיוני וחשוב. נקודה אחרת היא המעבר לשירותים מקוונים לגמרי בכל תחומי החיים לאור האיסור לצאת מהבית מחשש להידבקות בנגיף.

  קביעת תור בדואר, תור לרופא, תשלום מיסים עירוניים, ביצוע פעולות בנקאיות ועוד. הכול דרך הסמארטפון או המחשב. (צילום: shutterstock)
  קביעת תור בדואר, תור לרופא, תשלום מיסים עירוניים, ביצוע פעולות בנקאיות ועוד. הכול דרך הסמארטפון או המחשב. (צילום: shutterstock)

  בעוד שהדברים נכונים עבור רובנו הרי שגם בנקודה זו בדיוק כמו הקורונה, גם כאן החוליה החלשה היא האבות והסבים שלנו, בני הגיל השלישי אשר נרתעו עד כה משימוש בשירותים מקוונים. נוכח המשבר המתארך הרי שלא נותרה להם כעת ממש ברירה ואולי מעז יצא מתוק ועד החזרה לשגרה הם אכן יתנסו בשלל השירותים המקוונים הקיימים כיום ברשת, המקלים מאוד על החיים המודרניים. להלן מספר דוגמאות לשירותים שניתנים כבר היום בצורה מקוונת, כאלו שניתן לעשותם בקלות ובמהירות דרך המחשב הביתי או באמצעות אפליקציות המותקנות בסמארטפון:

   

  תשלום מיסים עירוניים

  צריכים לשלם תשלומי ארנונה, חשמל, גז או אולי מים וביוב? ובכן בשונה מהזמנים בהם נאלצתם לכתת את רגליכם לסניפי בנק הדואר ולהמתין בתור הצפוף בבליל האנשים העצבניים, הרי שהיום ניתן ואף רצוי לשלם את כל המיסים האלו בצורה מקוונת, מהירה וקלה במיוחד. לרשותכם עומדים אתרי העיריה, חברת החשמל, חברת הגז או תאגיד המים אליו אתם משויכים והפעולה אורכת דקות ספורות בלבד.

   

  רכישת ביטוח משתלם לרכב

  מזה 30 שנה שאתם ממשיכים עם אותה חברת הביטוח המחדשת לכם את ביטוחי המקיף והחובה בצורה כמעט אוטומטית מבלי שיש לכם מושג אם מדובר על תעריפים משתלמים או חזיריים? היכנסו עוד היום לאתרי האינטרנט של חברות הביטוח השונות ותוכלו לקבל הצעות משתלמות במיוחד תוך השוואת מחירים קלה ומהירה בין החברות. יתירה מכך, דרך מחשבון ביטוחי החובה המופיע באתר משרד התחבורה תוכלו לגלות תוך דקות ספורות מהו ביטוח החובה הזול בארץ נכון להיום. האתר אף מאפשר מעבר מהיר לאתרי חברות הביטוח השונות.

  עכשיו זה הזמן להתנסות בשלל השירותים המקוונים הקיימים כיום ברשת, המקלים מאוד על החיים המודרניים. (צילום: shutterstock)
  עכשיו זה הזמן להתנסות בשלל השירותים המקוונים הקיימים כיום ברשת, המקלים מאוד על החיים המודרניים. (צילום: shutterstock)

  קביעת תור בדואר

  הגעתם לסניף הדואר העמוס לקבל חבילה מחו"ל, לחדש את רישיון הרכב או אולי לבצע העברת בעלות על הרכב אותו אתם מוכרים? בפעם הבאה ועל מנת שלא לבזבז זמן יקר לריק, עשו לעצמכם טובה והזמינו את התור מראש, במה שמכונה "תור בקליק". ככה, גם אם התור בדואר ארוך במיוחד באותו יום, לא תצטרכו להעביר את זמנכם בסניף ההומה, ותוכלו להגיע אליו דקות ספורות לפני שתורכם מגיע.

   

  קביעת תורים רפואיים

  יש לכם שאלה דחופה לרופא המשפחה? רוצים לבדוק מהן תוצאות בדיקת הדם האחרונה שביצעתם או שאולי אתם מעוניינים לקבוע תור לרופא מקצועי או למכון רפואי אליו הופניתם? אתרי קופות החולים מאפשרים כיום לקבל מידע רחב ביותר כמו גם לבצע פעולות מקיפות בצורה מקוונות בצורה קלה ויעילה, הן דרך אתר הקופה ברשת והן באמצעות אפליקציות ייעודיות. תתפלאו לגלות עד כמה קל ופשוט היום לקבל שירות מקופת החולים בלי לצאת מהבית או להמתין במוקדים הטלפוניים המייאשים.

   

  רכישת מזון אונליין

  המוצרים בסופר השכונתי הקרוב אל ביתכם יקרים לכם מדי ומצד שני רשתות הדיסקאונט מרוחקות יותר ואין לכם יכולת להגיע אליהן פיזית? אל דאגה, הרשתות מגיעות כיום אליכם הביתה. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר של רשת הקמעונאות בה אתם רוצים לעשות את הקניות שלכם, לבחור בצורה קלה ופשוטה מוצרים על פי הקטגוריות השונות ולבצע תשלום בצורה בטוחה דרך האתר. זהו, השליח כבר בדרך אליכם.

  בני הגיל השלישי נרתעו עד כה משימוש בשירותים מקוונים. עכשיו אין ברירה (צילום: shutterstock)
  בני הגיל השלישי נרתעו עד כה משימוש בשירותים מקוונים. עכשיו אין ברירה(צילום: shutterstock)

  ביצוע פעולות בנקאיות

  בדיקת סטטוס העובר ושב שלכם, בדיקת חיובים עתידיים בכרטיסי האשראי, הזמנת כרטיסי שיקים, ביצוע פעולות בתיק ניירות הערך שלכם, בדיקת יתרת ההלוואות, פנייה ישירה לבנקאי שלכם בכל בעיה, הפקדת שיקים באפליקציה, ועוד ועוד. את שלל הפעולות האלו שבעבר דרשו מכם הגעה לבנק קט הקרוב אליכם או במקרה היותר דרמטי הגעה פיזית ליועצים או לטלרים בסניף הבנק, אתם יכולים לעשות היום בצורה מקוונת דרך אתר הבנק או האפליקציה הייעודית אותה ניתן להתקין בקלות בטלפון החכם.

   

  אם אתם חוששים מכך שכל נתוניכם הפיננסיים יהיו חשופים לעין כל, ובאופן כללי, אתר בנק מקוון נשמע לכם מסובך מדי, אז הרשו לנו להרגיע אתכם ולספר לכם כי בבנקים מסוימים הושם דגש רב על נגישות דיגיטלית לבני הגיל השלישי.

   

  דוגמא טובה לכך היא בנק הפועלים שפתח מרכזי הדרכה בהם מוצעים קורסים מקצועיים להקניית כישורי חיים דיגיטליים לבני הגיל השלישי. נוכח הימים המורכבים בהם אנו נמצאים המרכזים הוחלפו זמנית בקורס מקוון בנושא בנקאות דיגיטלית המותאם ללמידה מהבית. הקורס כולל 15 סרטוני הדרכה קצרים המדגימים שלב אחר שלב בפשטות ובשפה ברורה כיצד לבצע מגוון פעולות בנקאיות מבלי לצאת מהבית. הקורס זמין עבורכם ביוטיוב של בנק הפועלים תחת הקטגוריה "פועלים לעצמאות דיגיטלית". אגב, ההדרכות מועברות כעת גם דרך אפליקציית ZOOM בשיתוף עם עמותת יוניסטרים, כך שהניסיון בשימוש באפליקציה יוכל לשמש אתכם אחר כך גם לצורך מפגשים משפחתיים.

   

  בעקבות משבר הקורונה מתפרסם היום (6.2) בעיתון ידיעות אחרונות מדריך מיוחד בנושא התנהלות בנקאית דיגיטלית בגיל השלישי, בחסות בנק הפועלים. במדריך תוכלו ללמוד על שלל הכלים הבנקאיים העומדים לרשותכם באתר ובאפליקציית הבנק, כשלכל פעולה מצורפות הנחיות מדויקות ופשוטות במיוחד.

   

  בשיתוף בנק הפועלים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים