שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock, עמית שאבי, ירון ברנר

תוכנית "ימינה" להפרדה בין נתניהו לגנץ

אם ראש הממשלה נתניהו יפרק את הבלוק, במפלגתו של בנט מתכוונים לקדם שלל חוקים שאמורים לגרום לקרע בין הליכוד לכחול לבן. בין ההצעות שצפויה הסיעה להניח על שולחן הכנסת: חוקים להגדלת כוחה של הרשות המחוקקת מול מערכת המשפט

נפתלי בנט בנימין נתניהו (צילום: רויטרס, אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
גובשו 8 הצעות חוק. נפתלי בנט ובנימין נתניהו(צילום: רויטרס, אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

ימינה מניחה אקדח על השולחן: על רקע קרטוע המשא ומתן בין הליכוד לימינה ועם האפשרות שראש הממשלה בנימין נתניהו יפר את ברית הבלוק המפורסמת, תגיש היום הסיעה שורת הצעות חוק ימניות-אידיאולוגיות שעלולות להקשות מאוד על נתניהו להתנהל באותה הקואליציה ביחד עם בני גנץ ואנשיו.

 

ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet נודע שבימינה גובשו שמונה הצעות חוק, שבאף אחת מהן לא צפויה הסכמה בין כחול לבן לבין הליכוד. חלק מהצעות החוק צפויות להגביר את כוחה של הרשות המחוקקת ובהתאם להקטין את כוחה של מערכת המשפט, אג'נדה שאליה אמור הליכוד לשאוף וכחול לבן אמורה להתנגד. בין הצעות החוק בתחום המשפטי ישנה הצעת חוק שקיפות בבתי משפט, הקובעת שכל הדיונים יתועדו בווידיאו, חקיקת פסקת ההתגברות וזכות העמידה, שינוי האופן שבו ימונו השופטים לבית המשפט העליון ושינוי שיטת הסניוריטי.

 

בתחום המדיני יוגשו היום הצעות החוק להחלת הריבונות הישראלית בשטחי C וחוק גירוש משפחות מחבלים שסוכל על ידי הליכוד בכנסת ה-20.

יו
צפוי להתנגד לחוקים של "ימינה". גנץ (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)

בנוסף יוגשו הצעות חוק העוסקות ביחסי עבודה: הצעת חוק שתעלה את כמות העובדים המינימלית הנדרשת כדי להתאגד משליש ל-51% והצעת חוק לאיסור שביתה בשירותים חיוניים. בתחום יחסי העבודה דוגלת ימינה בתפיסה ליברלית שפוגעת לא פעם בזכות להתאגד ולשבות. הליכוד אמור אף הוא לתמוך באותה אג'נדה, ואילו כחול לבן, שאחד מבכיריה הוא יו"ר ההסתדרות לשעבר אבי ניסנקורן, אמורה להתנגד בתוקף.

 

בנוסף תוגש הצעת חוק שבה אמור הליכוד לתמוך בכל עוז: ביטול הלכת דרעי-פנחסי המונעת משר שהוגש נגדו כתב אישום לכהן בממשלה. כחול לבן, לעומת זאת, צפויה להתנגד להצעת החוק הזו, שהיא ההיפך המוחלט משאיפתה (שנגנזה לעת עתה) לחוקק חוק שמונע גם מראש ממשלה לכהן תחת כתב אישום.

 

הבוקר (חמישי) צפויים שלושת חברי הכנסת של ימינה שאינם שרים, איילת שקד, מתן כהנא ואופיר סופר, להניח את הצעות החוק במזכירות הכנסת. במקרה שבו נתניהו ישבור את הבלוק, יקדמו בימינה את ההצעות כדי להקשות עליו את ההתנהלות בקואליציה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס, אריאל חרמוני, משרד הביטחון
בנט ונתניהו
צילום: רויטרס, אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים