שתף קטע נבחר

חוזליטו: הילד השווה מליונים

חוזליטו היה ילד הפלא המצליח בכל הזמנים. מי שהיה הבובה של פרנקו, הקמע של קסטרו, חביבו של לינדון ג'ונסון, וידידו של צ'ה גווארה, מגדל היום ענבים בספרד

הוא היה קטן והיה לו קול כל כך גדול. הוא היה הנכס הלאומי, וענף יצוא מספר אחד של ספרד הפשיסטית בשנות החמישים. הילד המזמר הכניס יותר פזטות מכל מפעל אחר בספרד, ולדבריו מכר תקליטים יותר מאלביס פרסלי. גדולי עולם אירחו אותו במעונם, מקנדי ועד האפיפיור, וחוזליטו הפך שם נרדף לילד פלא.

הצעצוע של פרנקו

הילד הזעיר היה בעיקר צעצועו החביב של גנרליסמו פרנקו, הדיקטטור הנודע לשמצה, שהיה זקוק לשיפור דחוף בדימוי משטרו בעיני העולם. ומה יותר נוגע ללב מילד קטן מזמר? פרנקו גם שלח את אישתו להופעותיו של הילד בחו"ל, כדי שתעלה ותעניק לו פרחים בסוף ההופעה.
חוזליטו אף היה בקובה בזמן המהפיכה של פידל קסטרו, והמנהיג רצה שהילד יופיע בפני המהפכנים. יש הטוענים שרצה להפוך אותו לקמע, רק שחוזליטו פחד. מי שהגן עליו היה לא אחר מאשר צ'ה גווארה שהבטיח לו את עזרתו. גם בארה"ב היו לו קשרים: הנשיא לינדן ג'ונסון נתן לו רובה ווינצ'סטר העשוי זהב טהור.

נגמר החלום

הוא נולד ב-47' למשפחה ספרדית מרובת ילדים ודלת אמצעים. התגלה בגיל שש לאחר שתעשיית המוסיקה גלתה את קול הסופרן הנפלא שלו, שעתיד להקסים מאות מיליוני אנשים ברחבי עולם. אנשים טרחו ובאו באותם ימים לבתי הקולנוע כדי לצפות בילד המרטיט, ששיחק בתקופת הזוהר שלו ב - 17 סרטים. התמונה המפורסמת ביותר היא מסרטו הראשון, "el peoueno ruisener", שיצא ב – 56', ובה הוא נראה יושב בעגלה רתומה לסוס ומזמר על ברצלונה.
אי שם בגיל 14, כשהגיעה הזמן להתגלח, חוזליטו איבד את קול הסופרן שלו, אך אמרגניו המשיכו לשווק אותו, למרות שהקול כבר נעלם. היו לו מעריצים רבים אך מעריצות היו לו יותר, ואמרגניו אפשרו להן להיכנס לחדרי המלון בהם התארח עוד שהיה נער בן 13.

חוזליטו בארץ הקודש

פעמיים ביקר בישראל. בפעם הראשונה עטו על הזאטוט המוני בית ישראל, ובפעם השניה הוא הגיע כשהיה כבר בן 19, והקהל התאכזב מקולו החדש ונטש את ההופעה. ב-1969 פרש חוזליטו מקריירת הזימרה, ויש אומרים שהיה לאיש בעייתי. הוא סידר למשפחתו מספר קפיטריות שיפרנסו אותם, התגייס ושרת כלוחם במלחמת אנגולה, חי חיי הוללות, התמכר לקוקאין, ואף ישב בכלא על ניסיון רצח. כיום הוא איש עשיר המגדל ענבים בכפר אוטייל בולנסיה במזרח ספרד ושר כנראה רק לגפנים.
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוזליטו. ידע את המעריצות מגיל צעיר
חוזליטו. איך הוא שר
חוזליטו. בן למשפחה מרובת ילדים
מומלצים